20 століття

"Історія України 20 століття"

Вхід
Закрити
Привіт Сірома
Вхід для козаків:
Зареєструватись
Звичайна реєстрація Зареєструватись за допомогою мереж:

2016р.
27-03-2012
admin
2171
3

Як віддячив Сталін фронтовикам.


 • Не нравится
 • +10
 • Нравится
Як віддячив Сталін фронтовикам.

Напередодні святкування ювілею Сталіна, в СРСР були розстріляні фронтовики інваліди. Держава не змогла, точніше не хотіла забезпечити їм навіть елементарного існування і знайшла простий вихід - знищила їх.

У 1949 році, перед святкуванням 70-ти річчя ювілею Сталіна, у СРСР були розстріляні фронтовики, інваліди Другої світової війни. Частину їх розстріляли, частину вивезли на далекі острови Півночі та у глухі кути Сибірі. Валаам -- табір інвалідів другої світової війни розташований на острові Валаам (північна частина Ладожського озера), куди після другої світової війни в 1950 -- 1984 звозили інвалідів війни.

Заснований за вказівкою Верховної ради Карело-Фінської СРСР у 1950 році. Знаходився у старих монастирських будівлях. Зачинений в 1984 році. В ніч органи провели облаву, зібрали усіх київських інвалідів та ешелонами відправили на Соловки. Без вини та суду. Щоб вони своїм виглядом не бентежили громадян. Мені здається, що інваліди насамперед викликали злість у тіх, хто дійсно просидів війну у штабах.

Ходили чутки, що цю акцію організував особисто Жуков. Інвалідів вивезли не тільки з Києва, їх вивезли з усіх великих міст СРСР. «Зачистили» країну. Розповідали, що інваліди намагалися пручатися, кидалися на рельси але їх піднімали та везли. «Вивезли» навіть «самоваров» - людей без рук та ніг.

На Соловках їх інколи виносили подихати свіжим повітрям та підвішували на верівках на деревах. Інколи забували та вони замерзали. Це були зазвичай 20-ти річні хлопці. З усього Києва в той раз вивезли декілька тисяч інвалідів. Інвалідів, які жили у сім'ях не чіпали. «Зачистка інвалідів» повторювалася наприкінці 40-х років.

Але тоді інвалідів відправляли у інтернати, які теж нагадували в'язниці. С того часу на парадах ветеранів вже не було інвалідів. Їх просто убрали, як неприємне згадування. А Родіна більше ніколи не згадувала своїх найкращих синів. У небуття пішли навіть їхні імена. Вже набагато пізніше ті інваліди хто залишився у живих, почали отримувати пільги та інші блага. А ті -- одинокі безногі та безрукі хлопчики були просто заживо поховані на Соловках.

 Художній фільм про ці події:


1949 році, перед святкуванням 70-річного ювілею Сталіна, було вирішено прибрати калік з вулиць міст і сіл СРСР, щоб вони своїм виглядом не засмучували трудящих. . Наказ з центру завжди виконувався неухильно, але в цей раз, коли мова зайшла про вбивство покалічених героїв, рука здригнулася навіть у самих холоднокровних катів. Хтось із них наклав на себе руки від жаху за скоєне, а хтось зважився послухатися волі начальства. Розпочався справжній бунт ...

 

Інформація про фільм:

Назва: Бунт палачей

Рік виходу: 1998

Жанр: Драма

Коментарі:
mypogliad


Джура
Це ще одна сторінка нашої історії, яку варто знати і нам, і нашим дітям, і онукам... і навіть тим, що спорудили памятник Сталіну в Запоріжжі.
27-03-2012
0
1

зоз


Сірома
каждый народ сам себе выбирает героев и от того кого он выбрал так его и оценивают окружающие.А по мне так нквэдэшные палачи ,так ничем не хуже бандеровцев так что одна погань что комуняки что бендеровцы--всех бьют менты но и на ментов можно найти управу -: Далее почитай введи в поисковик ((Новость: Сегодня свидетель - завтра обвиняемый
01-04-2012
0
0

admin


Гетьман
Увага! У вас немає прав для перегляду прихованого тексту.


Бандерівці вбивали на війні! на війні що цілуватись мають? Вони не терористи і не прикривались мирним населенням.

А НКВ це виродки, що вбивали для того щоб жерти...

--------------------
02-04-2012
1135
170

Ім'я:*
E-Mail:
Коментар:
Запитання:
В Києві протікає річка?
Відповідь:*
Схожі новини:
Українські шпалери
Чат для козаків:
 • Полужирний
 • Похилий
 • Підкреслений
 • Закреслений
 • |
 • Смайли
 • Силка
 • Зображення
 • Вставка відео
 • Цвет текста
 • Цитата

  Останні повідомлення на форумі

  ФорумТемаАвторВідповіло
  Майдан » Україна » Євромайдан Як діяти проти беркуту Lazryzooft 4 (25556)
  Що, Де, Як і Коли » Різні запитання Чому? Phyllisdup 49 (1578)
  Цікаво почитати » Україна Ху*ло та його масовка admin 0 (332)
  Історія України » Україна Кам’янець-Подільський - місто петля! admin 0 (3189)
  Україна » Спорт в Україні Вихід Усика під пісню Скрябіна admin 0 (3872)

  Карта України 1950 рр.

  Один з можливих ескізів нижнього вестибюля станції "Вокзальна", намальований на початку 1950-х років.

  Карта України 1950 рр.

  Війна на сході України. Фото.4 червня 2016 року один з кращих вітчизняних фотографів Дмитро Юрійович Муравський, офіцер департаменту преси Міноборони, відзначав свій день народження оригінальним чином - працював в селищі Широкино під Маріуполем, яке знаходиться на самій передовій. Селище утримують вояки батальйону морської піхоти.

  Війна на сході України. Фото.
  Українське радіо Телеканали онлайн Українські інформери Стартова сторінка Анекдоти Тости та привітання мапи України Український гороскоп Антисуржик Український інтернет магазин Джерела з історії України Історія УПА