Козацтво

"Розділ історії про Козаків від зародження до занепаду"

Вхід
Закрити
Привіт Сірома
Вхід для козаків:
Зареєструватись
Звичайна реєстрація Зареєструватись за допомогою мереж:

2016р.
26-11-2014
admin
2578
1

Як українці навчили москалів писати та читати!


 • Не нравится
 • +2
 • Нравится
Дуже кумедно спілкуватися з москалями про освіту та спостерігати за їх дибелим виразом обличчя, коли вони дізнаються, що саме українці навчили їх писати та читати...

" data-top1="150" data-top2="20" data-margin="0" data-path="/templates/SICH-2016/js/" data-image="http://kampot.org.ua/uploads/posts/1417038593_slovnuk.jpg">
Як українці навчили москалів писати та читати!

smailuk1 Дуже кумедно спілкуватися з москалями про освіту та спостерігати за їх дибелим виразом обличчя, коли вони дізнаються, що саме українці навчили їх писати та читати...

Ну що спробуємо прослідкувати єтапи розвитку азбук та словників для мокш.

smailuk7 Нагадаю, що до 19 ст. українці називались русичами...

 

1. Вперше українці зробили спробу систематизувати мову русичів за часів Святослава 1073 року в так званому «Ізборніку».

2. З кінця XIII століття до нас доходить глосарій, який містить 174 слова, походить з Новгорода, датується 1282 роком - «Мова Жідовскаго мови преложи на Роускоую, неразоумно на разоум, і в Євангліє, і в Апостолх, і в Псалтирі, і в Пармі і в інших книгах».

 

3. Наступний за хронологією дійшов до нас глосарій  з Новгорода, датується 1431 роком - «Тлумачення незручний пізнаваним в писаних речемь, понеже покладені суть мови в книгах від початкових преводнік осо словенських, і на сербських, і інша болгарська і грецька, їх же неудоволішаяся преложіті на руську».

 

У XVI столітті формуються енциклопедичні принципи складання словників, для зручності користування словник вибудовують за алфавітом («азбуковники» - від азбука). Розширюється функціональність словників, в них поєднуються висловлювання сенсу слів і понять, тлумачення слів іноземної мови, хронологічні зіставлення.

 

В 1576 році відкривається Острозька академія - перший вищий навчальний заклад України. Москалі зуміли відкрити лише через 200 років!!!.

 

4. Перший друкований словник для кацапів побачив світ в 1596 році у Вільно (нинішній Вільнюс) - як додаток до граматики його видав священик-філолог Лаврентій Зизаній. «Лексис, сиріч вислови коротко зібрані і з словенської мови на прості російський діялект витлумачені» містив 1061 слово. Лексис давав тлумачення книжковим слов'янським і невеликій кількості іншомовних слів.

Читати більше про Лексис

 

5. У 1627 році український філолог Памва Беринда видав у Києві «Лексикон славеноросский».

Лексикон пояснював книжкові старослов'янські слова. І за кількістю слів (6982), і по точності їх пояснень на матеріалі розмовної лексики, і по критичному відношенню до джерел, видання виділялося високим філологічним рівнем та справила значний вплив на розвиток руської лексикографії.

 

УВАГА! І лише в 1704 році Федір Полікарпов-Орлов видає в Москві «Лексикон треязычный» з тлумаченням російських слів грецькою і латинською мовами.

- Тоді ж за указом Петра Першого був складений (і особисто ним редагований) рукописний перший російський словник іншомовних слів - «Лексикон вокабулам новым по алфавиту», що включав 503 слова іншомовного походження.

У 1783 році була заснована Російська Академія наук, в стінах якої колективною працею 1789-1794 роках був виданий перший тлумачний словник російської мови, що містить 43 257 слів. Словник видання охопив як пам'ятки давньоруської писемності, так і сучасну світську і духову лексику.

Тобто лише в 1789 році зявилась російська мова!!! smailuk8 

 

А найцікавіше, що сьогодні з'явилась версія про те, що російську мову придумали німці, запрошені Петром І, переписувати історію Московії.

Схожіть російської та німецької мови в назвах місяців

Схожіть російської та німецької мови в назвах місяців

Коментарі:
PARAMATMA


Сірома
Не москалі вони, а кацапи (від тюркського слова касаб - убивця, головоріз, м'ясник)так нарікли їх
татари (за звірство мародерство та знущання при розгромі Казанського ханства)в епоху Грозного.
28-09-2015
0
0

Ім'я:*
E-Mail:
Коментар:
Запитання:
Перший космонавт України ( тільки прізвище! )
Відповідь:*
Схожі новини:
освідчення в коханні
Чат для козаків:
 • Полужирний
 • Похилий
 • Підкреслений
 • Закреслений
 • |
 • Смайли
 • Силка
 • Зображення
 • Вставка відео
 • Цвет текста
 • Цитата

  Останні повідомлення на форумі

  ФорумТемаАвторВідповіло
  Що, Де, Як і Коли » Різні запитання Чому? Bernardked 25 (1493)
  Цікаво почитати » Україна Ху*ло та його масовка admin 0 (309)
  Історія України » Україна Кам’янець-Подільський - місто петля! admin 0 (3168)
  Україна » Спорт в Україні Вихід Усика під пісню Скрябіна admin 0 (3846)
  Україна » Вибори та політика Скандал. Офшори української еліти! admin 0 (7645)

  Карта України 1950 рр.

  Один з можливих ескізів нижнього вестибюля станції "Вокзальна", намальований на початку 1950-х років.

  Карта України 1950 рр.

  Війна на сході України. Фото.4 червня 2016 року один з кращих вітчизняних фотографів Дмитро Юрійович Муравський, офіцер департаменту преси Міноборони, відзначав свій день народження оригінальним чином - працював в селищі Широкино під Маріуполем, яке знаходиться на самій передовій. Селище утримують вояки батальйону морської піхоти.

  Війна на сході України. Фото.
  Українське радіо Телеканали онлайн Українські інформери Стартова сторінка Анекдоти Тости та привітання мапи України Український гороскоп Антисуржик Український інтернет магазин Джерела з історії України Історія УПА