Український портал » Сучасна Україна » Цікаво почитати » Чому ми не пам'ятаємо своїх снів?

Чому ми не пам'ятаємо своїх снів?

admin
  6 956   0    
Чому ми не пам'ятаємо своїх снів?
Чому ми не пам'ятаємо своїх снів?

Сучасні вчені стверджують, що кожна людина бачить сни. Сни "бачать" навіть сліпі від народження люди, правда, тут неправильно вжито слово "бачать", вони, скоріше, чують і почувають свої сни. Люди, які ослеплі з-за хвороби або нещасного випадку, бачать цілком реальні сни без всяких проблем. Так, сни бачать усі, але от кількість людей, які їх запам'ятовують, набагато менше. Деякі індивідууми здатні до дрібниць згадати свої нічні мрії, але є й такі люди, хто, прокинувшись вранці, взагалі нічого не пам'ятає, потім стверджуючи, що "спав без сновидінь". Давайте подивимося, що сучасна наука говорить про дану проблему.

 

Досить відомий експеримент, поставлений нейрологамі з Каліфорнійського технологічного інституту, був покликаний прояснити проблему з запам'ятовуванням сновидінь. Правда, в дослідах вчених брав участь не людина, а пацюк. Чому? Ну, тому що пацюки, як виявилося, теж бачать сни, і крім того, з мозком пацюки вчені можуть робити все, що прийде в голову, чого не можна робити з мозком добровольця - людину.

 

Так ось, вчені з США знали, що спогади формуються у відділі мозку, що називається гіппокамп, а ось зберігаються спогади в неокортексе (це такий зовнішній шар кори головного мозку). Щоб передати фрагменти спогадів з однієї ділянки в інший, потрібно динамічне зміна сили між нейронами, що, в свою чергу, залежить від швидкості збудження клітин.

 

Сон




 


Отже, на щурів вчені провели досвід з прослуховуванню процесу запуску нейронів, природно, з застосуванням високоточної апаратури. Цей досвід допоміг нейрологам зрозуміти, між якими парами нейронів проходить синхронізація. Як виявилося, після активації хоча б однієї нервової клітини в гіппокампе, через кілька мілісекунд проходив запуск нейронах в неокортесе, що вказувало на перехід сигналу з гіппокампа в неокорткс. Перша частина експерименту завершилася успішно, і вчені перейшли до другої стадії, сконцентрувавши сили на вивченні роботи мозку пацюки під час сну.

 

Друга стадія експерименту виявилася ще більш цікавою, ніж перша: в повільній фазі сну у пацюка проіхсоділо групове порушення нейронів гіппокампа, і після цього відразу ж слід було включення клітин (масове включення, варто відзначити) неокортекса. У фазі швидкого руху сну, коли більша частина людей бачить сни, синхронізація відбувалася дуже рідко, і це, швидше за все, є причиною того, що людина не запам'ятовує переважна частина того, що йому сниться. Швидка фаза сну, зробили висновок вчені, просто послаблює зв'язок між сприйняттям і пам'яттю. Та, власне, і навіщо все це під час сну?

 

не пам'ятаємо



 

Теорія цікава, але, на жаль, поки що це тільки теорія, для доказу цієї точки зору досліди вчених із США потрібно ще перевіряти і перевіряти. У всякому разі, ця теорія пояснює той факт, що ми не запам'ятовуємо свої сни. Теорія струнка, ніяких особливих труднощів не викликає, тому вона і є самою популярною.

 

До речі, є люди, які займаються тим, що намагаються розробити методику запам'ятовування своїх сновидінь. З даної теми написані цілі трактати, які я не буду цитировать. Наведу лише кілька порад, які начебто дійсно допомагають краще запам'ятовувати свої сни.

 

Чому ми не пам'ятаємо своїх снів?

 

Отже, якщо ви хочете вранці пам'ятати про те, що вам снилося вночі, то при пробудженні не відкривайте відразу очі, не починайте трудовий день з думок про погоду, зайнятості, нарадах і тому подібне. Трохи полежіть нерухомо. І крім того, не намагайтеся згадувати свій сон відразу, швидше за все, так він забудеться дуже швидко. Після того, як ви встали, можна записати те, що запам'ятали, при записування окремих фрагментів можуть пригадати і інші деталі. Не варто сильно напружуватися - протягом дня сон згадається сам. Дрібні деталі взагалі варто відкинути, якщо вони не запам'ятовуються, то і не намагайтеся їх пригадати. Якщо ви встаете по будильник, то не вибирайте девайс з різким дзвінком, підбирати м'яку мелодію, яка допоможе легше прокинутися, і не буде діяти на нерви.

Читай більше анекдотів на сайті з анекдотами українською: 👉 перейти 👈

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua