Культура козака

"Культура та єтика, мораль та поведінка сучасного, молодого козака"

Вхід
Закрити
Привіт Сірома
Вхід для козаків:
Зареєструватись
Звичайна реєстрація Зареєструватись за допомогою мереж:

2016р.
28-02-2014
admin
16923
0

Розшифровка номерних знаків України


 • Не нравится
 • +3
 • Нравится
Розшифровка номерних знаків України

На цій сторінці подається Розшифровка номерних знаків України:

- що означають цифри на автомобільному знаку,

- що означає колір на знаку,

- види автомобільних знаків,

- розшифровка по регіонах.

Особливістю написання автомобільних номерів є те, що використовуються тільки літери українського алфавіту, що мають схоже написання з латинськими буквами. Зроблено це для того, щоб виїжджаючи за кордон ми не мали проблем з європейськими даішниками, що намагаються правильно записати Є, Ю, Щ або И.

 

Поєднання букв зліва позначає регіон,  а праворуч - серію номерного знака.

 


Білий фон номерних знаків - звичайний транспорт.
Жовтий - маршрутного транспорт, автобуси, таксі.
Червоний - транзитні номери.
Чорний - автомобілі Міністерства оборони та МНС.
Синій - міліція.

 

Номерні знаки для автомобілів, причепів, автобусів мають 8 знаків, починаються і закінчуються двома буквами, а посередині - 4 цифри. Перше поєднання букв означає регіон, в якому автомобіль зареєстровано (див. таблицю), друге поєднання пари букв означає серію номерного знака.

Розшифровка кодів регіонів на номерних знаках:

Розшифровка кодів регіонів

 З 2004 року коди регіонів було розподілено згідно до латинської абетки починаючи з Києва: АА, АВ, АС тощо, в інтервалах АА - АХ, ВА - ВО, ВТ - ВХ, СА - СВ, СЕ - СН. Окремим кодом, що не входив до жодного інтервалу стала серія ІІ. З 2006 року серія ІІ була виключена і підлягала вилученню. В 2013 році прийнято зміни до ДСТУ 4278:2004, згідно з якими список кодів регіонів доповнено серіями в інтервалах НА - НХ, ІА - ІН, КА - КХ, за виключенням серій НР та ІС, які не мали аналогів в кодуванні зразка 2004 року.

Розшифровка номерів по регіонам

 Типи номерних знаків України:

1.1 - Номерні знаки для легкових і вантажних автомобілів, немаршрутних автобусів та мікроавтобусів, причепів, напівпричепів і причепів-розпусків. Розмір - 520х112мм, тло - біле, символи - чорні. Поєднання літер ліворуч позначає регіон (див. таблицю), праворуч - серію номерного знака.

 

Номерні знаки для легкових і вантажних автомобілів

 

 

1.2 - Номерні знаки для маршрутних автобусів та мікроавтобусів і таксі. Розмір - 520х112мм, тло - жовте, символи - чорні. Поєднання літер ліворуч позначає регіон (див. таблицю), праворуч - серію номерного знака.

 

Номерні знаки для маршрутних автобусів та мікроавтобусів

 

2.1 - Номерні знаки для тимчасового використання (до 3-х місяців) на легкових і вантажних автомобілях, автобусах та мікроавтобусах, причепах, напівпричепах і причепах-розпусках. Розмір - 520х112мм, тло - червоне, символи - білі.

 

Номерні знаки для тимчасового використання

 

2.2 - Номерні знаки, видані торгівельним підприємством, для тимчасового використання (до 10 діб) на легкових і вантажних автомобілях, автобусах та мікроавтобусах, причепах, напівпричепах і причепах-розпусках. Розмір - 520х112мм, тло - червоне, символи - білі.

 

Номерні знаки, видані торгівельним підприємством

 

3.1 - Номерні знаки для транспортних засобів з об'ємом двигуна, що не перевищує 50 куб.см. Розмір - 140х114мм, тло - біле, символи - чорні.

 

Номерні знаки

 

3.2 - Номерні знаки для тимчасового використання на транспортних засобах з об'ємом двигуна, що не перевищує 50 куб.см. Розмір - 140х114мм, тло - червоне, символи - білі.

 

Номерні знаки

3.3 - Номерні знаки, видані торгівельним підприємством, для тимчасового використання на транспортних засобах з об'ємом двигуна, що не перевищує 50 куб.см. Розмір - 140х114мм, тло - червоне, символи - білі.

 

Номерні знаки

 

4 - Номерні знаки для автотранспорту дипломатичних представництв, консульств, представництв міжнародних організацій і членів родин їхнього персоналу. Розмір - 520х112мм, тло - біле, символи - чорні.

 

Номерні знаки для автотранспорту дипломатичних представництв

 

 

5 - Номерні знаки для мотоциклів, мотоколясок і моторолерів. Розмір - 220х174мм, тло - біле, символи - чорні.

 

Номерні знаки для мотоциклів, мотоколясок і моторолерів

 

6.1 - Номерні знаки для тимчасового використання на мотоциклах, мотоколясках і моторолерах. Розмір - 220х174мм, тло - червоне, символи - білі.

 

Номерні знаки для тимчасового використання на мотоциклах

 

6.2 - Номерні знаки, видані торгівельним підприємством, для тимчасового використання на мотоциклах, мотоколясках і моторолерах. Розмір - 220х174мм, тло - червоне, символи - білі.

Номерні знаки для тимчасового використання

 

7.1 - Номерні знаки, що виготовляються за індивідуальним замовленням для автотранспорту. В багатьох країнах на пластини наносять малюнки. Ситуація з малюнками на індивідуальних номерних знаках в Україні - унікальна: малюнок обирає власник транспортного засобу на власний розсуд. Наприклад в США існує процедура реєстрації ініціативної групи на кожен окремий малюнок, що стає доступним усім охочім, тож не унікальним.

 

 Номерні знаки, що виготовляються за індивідуальним замовленням

7.2 - Номерні знаки, що виготовляються за індивідуальним замовленням для мотоциклів. Розмір - 220х174мм, тло - біле, символи - чорні.

 

 Номерні знаки, що виготовляються за індивідуальним замовленням

7.3 - Номерні знаки особливої форми для автомобілів американського або японського виробництва. Розміри (від 220 до 400мм) х (від 110 до 320мм), тло - біле, символи - чорні.

  для автомобілів американського або японського виробництва

 

7.4 - Номерні знаки особливої форми, що виготовляються за індивідуальним замовленням для автомобілів американського або японського виробництва. Розміри (від 220 до 400мм) х (від 110 до 320мм), тло - біле, символи - чорні.

 Номерні знаки для тракторів (самохідних машин) та причепів до них

 

8 - Номерні знаки для тракторів (самохідних машин) та причепів до них, що використовуються в сільському господарстві. Видаються Держтехнаглядом Мінагрополітики. Розмір - 288х226мм, нижній край - 140мм, тло - біле, символи - чорні. Номерні знаки цього типу мають незмінний вигляд з 1995 року.

Номерні знаки для тракторів (самохідних машин) та причепів до них

 

9 - Номерні знаки для автомобілів і причепів до них та тракторів (самохідних машин), що належать ЗСУ, ДССТ, ДПСУ, ДСНС, ВВ МВС, ТСОУ. Розмір - 520х112мм, тло - чорне, символи - білі. Номерні знаки цього типу мають незмінний вигляд з 1995 року. Видавалися також Національній Гвардії до її розформування в 2000 році.

Номерні знаки що належать ЗСУ, ДССТ, ДПСУ, ДСНС, ВВ МВС, ТСОУ

 

10 - Номерні знаки для мотоциклів і причепів до тракторів (самохідних машин), що належать ЗСУ, ДССТ, ДПСУ, ДСНС, ВВ МВС, ТСОУ. Розмір - 220х174мм, тло - чорне, символи - білі. Номерні знаки цього типу мають незмінний вигляд з 1995 року. Видавалися також Національній Гвардії до її розформування в 2000 році.

Номерні знаки що належать ЗСУ, ДССТ, ДПСУ, ДСНС, ВВ МВС, ТСОУ

 

11 - Номерні знаки МВС України. 520х112мм, тло - блакитне, символи - білі.

Номерні знаки МВС України

 

12.1 - Номерні знаки для великотоннажного та технологічного транспорту (Видаються Держгірпромнаглядом). Розмір - 288х226мм, тло - біле, символи - чорні. Серії аналогічні автомобільним, за винятком невикористання серій АА та СН, які об'єднані з АІ та АК відповідно.

 

Номерні знаки для великотоннажного та технологічного транспорту

12.2 - Номерні знаки для тимчасового використання на великотоннажному та технологічному транспорті (Видаються Держгірпромнаглядом). Розмір - 140х114мм, тло - червоне, символи - білі. ТР - обов'язкова позначка, АА - код регіону.

Номерні знаки для тимчасового використання на великотоннажному та технологічному транспотранспорту

 СЕРІЇ НОМЕРНИХ ЗНАКІВ УКРАЇНИ:

СЕРІЇ НОМЕРНИХ ЗНАКІВ УКРАЇНИ

 

Автономер повинен читатися на відстані 25 метрів. Згідно з пунктом 30.2 Правил дорожнього руху, в Україні забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків. Наносити на них додаткові позначення або закривати автономери. Вони повинні бути чистими і достатньо освітленими.

Ім'я:*
E-Mail:
Коментар:
Запитання:
В Києві протікає річка?
Відповідь:*
Схожі новини:
освідчення в коханні
Чат для козаків:
 • Полужирний
 • Похилий
 • Підкреслений
 • Закреслений
 • |
 • Смайли
 • Силка
 • Зображення
 • Вставка відео
 • Цвет текста
 • Цитата

  Останні повідомлення на форумі

  ФорумТемаАвторВідповіло
  Цікаво почитати » Україна Ху*ло та його масовка admin 0 (412)
  Історія України » Україна Кам’янець-Подільський - місто петля! admin 0 (3254)
  Україна » Спорт в Україні Вихід Усика під пісню Скрябіна admin 0 (3941)
  Україна » Вибори та політика Скандал. Офшори української еліти! admin 0 (7709)
  Україна » Українська культура Мовна мапа України admin 0 (6778)

  Карта України 1950 рр.

  Один з можливих ескізів нижнього вестибюля станції "Вокзальна", намальований на початку 1950-х років.

  Карта України 1950 рр.

  Війна на сході України. Фото.4 червня 2016 року один з кращих вітчизняних фотографів Дмитро Юрійович Муравський, офіцер департаменту преси Міноборони, відзначав свій день народження оригінальним чином - працював в селищі Широкино під Маріуполем, яке знаходиться на самій передовій. Селище утримують вояки батальйону морської піхоти.

  Війна на сході України. Фото.
  Українське радіо Телеканали онлайн Українські інформери Стартова сторінка Анекдоти Тости та привітання мапи України Український гороскоп Антисуржик Український інтернет магазин Джерела з історії України Історія УПА