Культура козака

"Культура та єтика, мораль та поведінка сучасного, молодого козака"

Вхід
Закрити
Привіт Сірома
Вхід для козаків:
Зареєструватись
Звичайна реєстрація Зареєструватись за допомогою мереж:

2016р.
22-11-2014
admin
2381
0

Людські чесноти


 • Не нравится
 • +2
 • Нравится
Людські чесноти

Чеснота - постійна і тверда схильність робити добро. Вона дозволяє людині не лише робити добрі вчинки, а й також давати від себе те, що є найкраще. Усіма своїми чуттєвими і духовними силами чеснотлива людина прямує до добра, вона живе ним і обирає його у своїх конкретних учинках.

Людські чесноти, набуті вихованням, свідомими вчинками і через постійні зусилля  загартовують характер і полегшують здійснення добра. Щастя чеснотливої людини - щодня, при будь-якій можливості користуватися своїми чеснотами.

 

Чесноти за схемою Платона, Святого Амвросія та Томи Аквінського:

Справедливість

Стосовно людей вона вчить поважати права кожного і в стосунках між людьми встановлювати гармонію, яка сприяє рівності усіх членів суспільства.

В релігійному розуміні справедливість полягає в постійному і твердому бажанні віддати Богові і ближньому те, що їм належить.

Стійкість (Сила духу)

Стійкість виявляється у незламності та силі духу людини, групи, народу або держави. Саме через страждання можна перевірити стійкість духу і непохитну віру.

 "Щоб показати ворогові стійкість духу римлян, Гай Муцій сам поклав праву руку на вогонь світильника і спалив її, не вимовивши ні звуку. Приголомшені етруски відпустили Муція і зняли облогу. Пізніше на честь воєнних перемог Риму влаштовували грандіозні тріумфи, а полководці ставали об'єктом культу. Римський народ вважав себе обраним, а свою державу — однією з найвищих цінностей. На етапі імперії сформувався культ імператора як живого бога."

Розсудливість (Обачність)

Розсудливість є чеснотою, яка робить наш практичний розум здатним пізнавати в усяких обставинах наше правдиве добро і вибирати властиві засоби до його виконання. «Розумний зважає на свої кроки» .

Розсудливість безпосередньо керує судженням сумління. Розважлива людина приймає рішення і впорядковує свою поведінку, йдучи за цим судженням. Завдяки цій чесноті ми безпомилково застосовуємо моральні принципи в кожному окремому випадку і долаємо сумніви стосовно добра, яке треба вчинити, чи зла, якого треба уникати. 

Поміркованість (Тверезість)

Поміркованість є моральною чеснотою, яка стримує потяг до задоволень і забезпечує рівновагу у використанні створених благ. Вона забезпечує панування волі над інстинктами і втримує прагнення у межах чесності.

Сім християнських чеснот Сім християнських чеснот в порядку святості з протилежними їм смертними гріхами та латинськими відповідниками:

Доброчесність — Хтивість

Стриманість — Нестриманість

Щедрість — Захланність

Старанність — Лінивство

Лагідність — Гнів (ira)

Доброзичливість — Заздрість

Смиренність — Гординя

Римляни поважали такі чесноти як:

Мужність (Сміливисть)

Мужність є моральною чеснотою, яка забезпечує стійкість у труднощах і витривалість у старанні про добро. Вона зміцнює рішучість протистояти спокусам і долати перешкоди в моральному житті. Чеснота мужності робить людину здатною перемогти страх, навіть перед смертю, виступати проти випробувань і переслідувань. Вона робить людину здатною до самозречення і жертви свого життя, щоб захистити справедливу справу

Гідність

Гідність — особливе моральне ставлення людини до себе, що виявляється в усвідомленні своєї самоцінності й моральної рівності з іншими людьми; ставлення до людини інших людей, в якому визнається її безумовна цінність.

Ревність (Побожність)

Серйозність

Авторитет (Владність)

Людина впродовж свого життя не має можливості перевірити на власному досвіді всі твердження, які вона отримує з книг та інших джерел інформації. Тому більшість її знань обґрунтовані посиланнями на авторитет. Таким чином, авторитет виступає практичним критерієм істини.  

Авторитет є характеристикою особи, організації, теорії, джерела інформації тощо. Поняття авторитету пов'язане з поняттям віри. Думки, оцінки, рішення авторитетного суб'єкта не викликають заперечень і сприймаються як істина. В цьому сенсі авторитет є найважливішим джерелом знань для будь-якої людини.

Благочестя (Релігійність)

В загалому благочесття означає правильну поведінку в стосунку до богів, або — знання того, як треба поклонятися та шанувати Бога. Щодо інших чеснот благочестя — це питання духовного навику, до якого людина повинна привчити себе. 

Три божествені чесноти:

Віра.

Віра є Божою чеснотою, через яку ми віримо в Бога та в усе те, що Він нам сказав та об'явив і що Свята Церква пропонує нам вірити, бо Він є самою Правдою.

Нажаль саме віра, дуже часто, перетворює людину на тупе створіння, в якої відімкнутий мозок.

Надія.

Надія є Божою чеснотою, через яку ми прагнемо як нашого щастя Царства Небесного і вічного життя, покладаючи наше довір'я на обітниці Христа і спираючись не на наші сили, а на допомогу благодаті Святого Духа. 

Любов.

Любов є Божою чеснотою, через яку ми любимо Бога понад усе задля Нього Самого, а наших ближніх - як самих себе задля любові до Бога.

 

 

Отож, Людські чесноти - є сталою схильністю розуму і волі, які керують нашими вчинками, упорядковують наші пристрасті і спрямовують нашу поведінку згідно з розумом і вірою.

Ім'я:*
E-Mail:
Коментар:
Запитання:
Перший космонавт України ( тільки прізвище! )
Відповідь:*
Схожі новини:
Українські рингтони Українські футбольні команди
Чат для козаків:
 • Полужирний
 • Похилий
 • Підкреслений
 • Закреслений
 • |
 • Смайли
 • Силка
 • Зображення
 • Вставка відео
 • Цвет текста
 • Цитата

  Останні повідомлення на форумі

  ФорумТемаАвторВідповіло
  Що, Де, Як і Коли » Різні запитання Чому? MelvinLof 30 (1502)
  Цікаво почитати » Україна Ху*ло та його масовка admin 0 (310)
  Історія України » Україна Кам’янець-Подільський - місто петля! admin 0 (3169)
  Україна » Спорт в Україні Вихід Усика під пісню Скрябіна admin 0 (3848)
  Україна » Вибори та політика Скандал. Офшори української еліти! admin 0 (7646)

  Карта України 1950 рр.

  Один з можливих ескізів нижнього вестибюля станції "Вокзальна", намальований на початку 1950-х років.

  Карта України 1950 рр.

  Війна на сході України. Фото.4 червня 2016 року один з кращих вітчизняних фотографів Дмитро Юрійович Муравський, офіцер департаменту преси Міноборони, відзначав свій день народження оригінальним чином - працював в селищі Широкино під Маріуполем, яке знаходиться на самій передовій. Селище утримують вояки батальйону морської піхоти.

  Війна на сході України. Фото.
  Українське радіо Телеканали онлайн Українські інформери Стартова сторінка Анекдоти Тости та привітання мапи України Український гороскоп Антисуржик Український інтернет магазин Джерела з історії України Історія УПА