Культура козака

"Культура та єтика, мораль та поведінка сучасного, молодого козака"

Вхід
Закрити
Привіт Сірома
Вхід для козаків:
Зареєструватись
Звичайна реєстрація Зареєструватись за допомогою мереж:

2016р.
08-06-2015
admin
1174
0

Музей Гетьманства у Києві


 • Не нравится
 • 0
 • Нравится
Музей Гетьманства у Києві

Музей гетьманства виник на початку 1990-х. Це був один з перших музеїв, присвячених історії України в її «забороненому» ракурсі: експозиція розповідала про Івана Мазепу, Пилипа Орлика і Павла Скоропадського, раніше однозначно іменованих «зрадниками українського народу», про Богдана Хмельницького - не тільки як про васала московського царя, але і як про багатогранного політичного діяча, що прагнув до справжнього незалежності рідної землі.

 

 

Музей знаходиться в чудовому пам'ятнику архітектури кінця XVII століття, відомому в Києві як «будинок гетьмана Івана Мазепи» (хоча гетьман у ньому ніколи не жив). Будинок, який пережив пожежу київського Подолу 1811 року, є однією з найстаріших громадських споруд Києва. Нинішня експозиція налічує понад 6 тисяч предметів. Чотири зали музею присвячені Мазепі, Орлику, Хмельницькому та Скоропадському. Перший зал присвячений Івану Мазепі (правив в 1689-1709).

Тут - і барочна гравюра на честь гетьмана, і фотографії церков, які Мазепа щедро зводив по всій Україні. Поруч - речі з козацького життя мазепинської епохи: шаблі, невелика гармата, порохівниця. Потім гвинтові сходи ведуть до експозиції Богдана Хмельницького (1648-57). Полотно на всю стіну художника Андрія Юхімця розповідає про життя гетьмана на Січі, його взаємини з полковниками і духовенством. Поряд з картиною - хоругва з родинним гербом Хмельницького, який, як вважають дослідники, підтверджує, що гетьман був з української шляхти.

Наступний зал присвячений Пилипу Орлику, першому українському гетьману і вигнанні, автору першої української Конституції (1711 рік - цей документ був складений за 65 років до конституції американської). Гордістю музею вважається меморіальний зал Павла Скоропадського (правив в квітні-грудні 1918 р.)

Це - єдина в Україні постійна експозиція відомого політика. Серед експонатів - речі з особистої колекції родини Скоропадських, автографи С. Петлюри, бойові нагороди військ УНР, численні документи і фотографії того часу. Більша частина речей для виставки передала дочка гетьмана, Олена Скоропадська, яка зараз живе у Швейцарії.

 

Адреса:
м. Київ,
вул. Спаська, 16-Б.
Телефон: +38 (044) 416-17-13. Вихідні дні: п'ятниця.

Мітки до сторінки: музеї

Ім'я:*
E-Mail:
Коментар:
Запитання:
В Києві протікає річка?
Відповідь:*
Схожі новини:
освідчення в коханні
Чат для козаків:
 • Полужирний
 • Похилий
 • Підкреслений
 • Закреслений
 • |
 • Смайли
 • Силка
 • Зображення
 • Вставка відео
 • Цвет текста
 • Цитата

  Останні повідомлення на форумі

  ФорумТемаАвторВідповіло
  Що, Де, Як і Коли » Різні запитання Чому? ArymxurRes 7 (1402)
  Що, Де, Як і Коли » Про здоров'я та спорт Як похудати? JimmyB 1 (1679)
  Цікаво почитати » Україна Ху*ло та його масовка admin 0 (229)
  Історія України » Україна Кам’янець-Подільський - місто петля! admin 0 (3116)
  Україна » Спорт в Україні Вихід Усика під пісню Скрябіна admin 0 (3795)

  Карта України 1950 рр.

  Один з можливих ескізів нижнього вестибюля станції "Вокзальна", намальований на початку 1950-х років.

  Карта України 1950 рр.

  Війна на сході України. Фото.4 червня 2016 року один з кращих вітчизняних фотографів Дмитро Юрійович Муравський, офіцер департаменту преси Міноборони, відзначав свій день народження оригінальним чином - працював в селищі Широкино під Маріуполем, яке знаходиться на самій передовій. Селище утримують вояки батальйону морської піхоти.

  Війна на сході України. Фото.
  Українське радіо Телеканали онлайн Українські інформери Стартова сторінка Анекдоти Тости та привітання мапи України Український гороскоп Антисуржик Український інтернет магазин Джерела з історії України Історія УПА