Народна творчітсь

"Українська Народна творчітсь"

Вхід
Закрити
Привіт Сірома
Вхід для козаків:
Зареєструватись
Звичайна реєстрація Зареєструватись за допомогою мереж:

2016р.
07-12-2013
admin
1840
0

Як зустрічають Новий рік в різних країнах?


 • Не нравится
 • 0
 • Нравится
Як зустрічають Новий рік в різних країнах?

Кожного місяця в різних кутках Землі люди, за звичаями предків, святкують Новий рік — найбажаніше, любиме й ве- селе свято. Скільки народів — стільки й звичаїв та традицій, прикмет і повірїв.

Люди Європи відзначають Новий рік 1 січня. Ця традиція запозичена у стародавніх римлян. Імператор Нум Помпілій пе- реніс початок року з березня місяця на січень. Місцева назва цього місяця походить від імені божества — дволикого Януса. Римляни вважали його покровителем усіх дверей і воріт, які той своїми руками зачиняв і відчиняв. Про це говорить і зов- нішність божества: старе обличчя, що символізує минулий рік, спрямоване на тильну сторону, а юне обличчя дивиться тіль- ки вперед.

 

На Русі, у стародавні часи, Новий рік зустрічали ранньою весною з квітучою вишнею. Перед святом діжку, в якій росло деревце, заносили до будинку. У теплі в нього розвивалися бруньки й дерево зацвітало.

Навколо новорічної вишні люди водили хороводи, співали пісень, а коли ставало тепло, деревце висаджували в землю.

Після того, як київський князь Володимир офіційно при- йняв візантійське літочислення, Новий рік перенесли на 1 вересня. А в грудні 1699 року спеціальним указом Петро І пере- ніс святкування Нового року на 1 січня й звелів усі будинки прикрашати гіллям ялинок, а «в знак веселощів поздоровляти один одного з Новим роком».

Салют із 200 гармат під час військового параду 1 січня

1700 року сповістив про початок нового літочислення, яким ми користуємося й сьогодні.

 

У Франції за наказом короля Карла IX 1564 рік розпочав- ся із січня. У 1793 році Велика французька революція ввела нову еру, Новий рік якої розпочинався 22 вересня.

У 1809 році Наполеон скасував це нововведення, і почат- ком року у Франції залишився січень.

Французький Дід Мороз — Пер Ноель — приходить до ді- тей у новорічну ніч і залишає подарунки в черевиках.

Обов’язкова страва на святковому столі у французів — ве- ликий пиріг, у якому запечений біб. Той, кому дістанеться біб, одержить титул «бобового короля», і святкової ночі всі вико- нують його накази.

 

В Англії до 1752 року Новий рік відзначався 26 березня, а коли парламент після дуже бурхливих дебатів прийняв рі- шення відзначати це свято 1 січня, духовенство заявило про- тест: «Акт парламенту — це не що інше, як крадіжка декількох місяців у Господа Бога».

У новорічні дні для дітей у театрах розігруються цікаві вистави на сюжети старовинних англійських казок. Лорд Без- лад очолює веселу процесію, у якій беруть участь казкові пер- сонажі: Шалтай-Бовтай, Березневий заєць та інші. Усю но- ворічну ніч вуличні торговці продають пищавки, свистунці, повітряні кульки, маски, іграшки.

До святкового столу обов’язково подають свинячу голову в лавровому вінку й великий пудинг, який приправляють ро- мом, а потім підпалюють.

В англійців дуже важливою персоною у Новому році вва- жається «перша нога»: буде добре, якщо нею виявиться тем- новолосий чоловік, який увійде до оселі зі шматочком вугілля й гілками сосни в руках. Його вітають дуже галасливо й радісно.

 

В Ефіопії Новий рік відзначають у середині вересня. Меш- канці збираються на околиці міста або села, запалюють вог- нище із сухого хмизу, який вони принесли із собою. Навколо вогнища влаштовуються танці та ігри.

 

В Ірані Новий рік святкують 22 березня. За традицією, гос- подар дому дарує своїй родині новий одяг, усі виходять на ву- лицю, запалюють вогнище, плигають через нього.

 

В Індії взагалі для цього свята немає єдиного дня: в одних районах восени відзначають свято вогнів — Дивалі. На підві- коннях і на дахах ставлять багато світильників і запалюють їх святкової ночі. В інших районах відзначають новорічне свя- то — Лорі — улітку. У парках і гаях, на галявинах розпалю- ють великі вогнища, і всі люди, одягнені в білий одяг, танцю- ють і співають навколо них. Удень улаштовують змагання зі стрільби з лука, запускають повітряних зміїв.

У деяких районах Індії в день Нового року молоді люди обливають одне одного водою, супроводжуючи це новорічни- ми поздоровленнями й побажаннями.

В Індії заведено: у день Нового року ніхто не повинен бу- ти злим, ніхто не повинен гніватися. Вважають, що як пройде перший день нового року, таким буде й увесь рік. Індійці запев- няють, що той буде щасливим, хто рано встане, приведе себе до ладу, згадає минулий рік і подумає про плани на майбутнє.

 

В’єтнамський Новий рік починається разом зі святом вес- ни — Тет. Замість ялинки прикрашають дерево персика. А ще прикрашають яскравими ліхтариками всі вулиці, і кожній з них замість старої назви дають нову, незвичайну й смішну. В’єтнамці новорічної ночі дарують одне одному гілочку перси- кового дерева, яка напіврозпустилася. Сім’ї разом із друзями довго сидять біля вогню й розповідають казки та цікаві історії.

 

В Афганістані Новий рік — Навруз — святкують 21 берез- ня. У цей день відкриваються веселі ярмарки, на яких грають музиканти, виступають фокусники.

 

У Монголії Новий рік називається «Святом Білого місяця»

і збігається зі святом скотарів. По всій країні влаштовуються змагання в силі, спритності, сміливості. Улюблене частування в цей день — варена баранина та молочні продукти.

Монгольський Дід Мороз одягнений у стародавні атрибути кочівника: на голові висока шапка з лисиці, у руках — довгий батіг, кремінь, кресало й табакерка.

 

У Лаосі напередодні Нового року весь тиждень відбува- ються фестивалі води: мешканці, які страждають від спеки, обливають один одного водою зі шлангів, глечиків та відер.

 

У Китаї на Новий рік обов’язково влаштовують «танець дракона». Багато людей несуть на шестах довгий зміїний тулуб із паперу або шовку. Попереду пливе величезна голова драко- на, очі якого світяться, бо зсередини голову освітлюють багато вогнів. У руках людей дракон звивається, як живий, але ніхто його не боїться, звучить музика, світяться різнокольорові ліхтарики.

 

У Японії напередодні Нового року заведено дарувати листівки із зображенням тварини, під знаком якої наступає Новий рік.

У японців здавна ведеться, що в новорічну ніч дзвони хра- мів відбивають 108 ударів. Число 108 з’явилося не випадково. Японці вважають, що в людини буває шість вад: жадібність, злість, дурість, легковажність, нерішучість і ненажерливість. Кожна з них має 18 відтінків. Коли дзвонить дзвін, відбувається повільне очищення від вад. З останнім ударом слід лягати спати, щоб устати вдосвіта, вийти на вулицю й зустріти Новий рік з першими променями сонця, що підіймається.

Найбільш поширені подарунки в день Нового року — сушена рибка, яку загорнули в яскраву обгортку, чай у нарядній упаковці, віяла. Батьки дарують дітям символ достатку — мо- нетку, покладену в паперовий конвертик.

Діда Мороза називають Сьогацу-сан — Господар Новий рік. Він приносить дітям подарунки.

Новий рік у Японії не просто свято, а немов би загальний день народження. До недавнього часу в японців не було зви- чаю святкувати свій день народження. Сто восьмий удар но- ворічного дзвону додавав кожному японцю один рік.

 

Зустріч Нового року в Японії триває сім днів. Кожного ранку дівчатка збирають у бамбукові кошики «сім весняних трав», серед них селера й редька. На сьомий день господар до- му готує страву з рису й зібраної зелені. Після цього спалюють усі святкові прикраси.

 

У Бірмі Новий рік святкують у квітні, а це — найжаркі- ший місяць. Новорічний звичай — обливати водою один одно- го. Цей день так і називається — Тиджан — свято води. Вода символізує чистоту, і вважається, що вода змиває всі невда- чі й неприємності минулого року. Святкування Тиджана про- довжується п’ять-шість днів. На вулицях панують веселощі, молодь обливає перехожих водою, за винятком поліцейсь- ких, поштарів і монахів. Усюди грають національні оркестри, а в повітрі над оркестрами ширяють зображення бірманського дракона. Виступають співаки, танцюристи, клоуни.

 

У мешканців Тибету існує цікавий новорічний звичай: гос- подарки печуть багато пиріжків із різним начинням і роздають їх знайомим і незнайомим. Чим більше роздаси — тим багат- шим будеш у новому році.

 

У Колумбії Діда Мороза називають Тато Паскуале. Він кра- ще від інших влаштовує феєрверки під час новорічного кар- навалу. Головний герой карнавалу — Старий рік — розгулює в натовпі на ходулях і смішить дітей.

 

На Кубі перед Новим роком мешканці наповнюють глечики водою й рівно опівночі вихлюпують воду з вікон. Вважається, що зі старим роком покінчено, і йому бажають світлої, як вода, дороги. Коли годинник б’є дванадцять, сповіщаючи, що от-от прийде Новий рік, мешканці Куби з кожним ударом з’їдають по ягоді винограду. Новорічне свято в кубинських дітей на- зивається Днем Королів. Подарунки дітям приносять королі- чарівники, яких називають Балтасар, Гаспар і Мельхіор.

У країні влаштовують новорічні карнавали з феєрверками й факельними процесіями, піснями й танцями.

 

У мексиканців є незвичайний новорічний ритуал. У кім- наті, де зібралися гості, до стелі підвішують заповнений солодощами глечик, що розмальований фігурами чудовиськ та звірів. Гостям по черзі зав’язують очі й дають у руки палку. Той, хто розіб’є глечик, буде щасливий у новому році.

 

У Бразилії прихід Нового року відзначається гарматним пострілом. Коли бразильці почують постріл, вони поспішають устигнути в цю хвилину поцілувати дорогу людину, щоб увесь рік був щасливим. Напередодні Нового року на піщаних пля- жах Бразилії засвічуються десятки тисяч принесених свічок. Жінки в довгих білих платтях заходять у воду й розкидають пелюстки квітів. На хвилях пливуть маленькі дерев’яні плоти- ки, на яких стоять засвічені свічки й лежать солодощі, фрук- ти, парфуми, мило, гребінці — подарунки грізній богині моря.

 

У Гвінеї в день Нового року заведено водити по вулицях слонів, які символізують багатство й міць. Процесія супрово- джується танцями, піснями, іграми.

 

У Південній Африці деякі племена святкують одночасно Новий рік і День урожаю. Мешканці племені збираються на галявині. Посередині галявини вождь племені танцює обрядо- вий танець, потім він кидає на землю спілий гарбуз, який роз- бивається на шматки. Це означає, що почався Новий рік.

 

В Італії Новий рік починається 6 січня. Першої хвилини Нового року в усій країні розриваються тисячі хлопавок. Цілу годину під цю канонаду господарі викидають із вікон квартир і будинків у двір або прямо на вулицю старі меблі, посуд, речі. Вважається, що це принесе родині в новому році благополуч- чя й достаток. Італійського Діда Мороза звуть Баббо Натале, а добру стару чарівницю, яка прилітає вночі до дітей на чарів- ній метлі, — фея Бефана. Вона відкриває двері маленьким золо- тим ключиком, заходить до кімнати, де сплять діти, і заповнює подарунками дитячі панчохи, які підвішені до каміна. Неслух- няним дітям фея Бефана залишає пучку попелу й вуглинку.

 

У Швеції в новорічну ніч вулиці яскраво освітлені, у бу- динках горить світло. Шведського Діда Мороза звуть Тоте- Гном, а Королеву світла, яка роздає дітям подарунки,— Люсія. Її вибирають діти в кожному місті перед Новим роком.

 Люсія приходить до дітей у білому платті з поясом із чер- воних стрічок, а на голові в неї — корона із запаленими свічка- ми. Вона приносить дітям подарунки, а свійським тваринам — ласощі: собакам — солодкі кісточки, котам — вершки.

У день Нового року на вулицях спалюють багатометро- вого солом’яного козла, а Старий рік проганяють пострілами в повітря. Улаштовують веселий маскарад і б’ють старий по- суд… об двері своїх друзів.

 

У Шотландії в день проводжання Старого й зустрічі Но- вого року двері всіх будинків відчинені: кожен може зайти в гості до будь-якої родини. Гість повинен прийти зі шматоч- ком вугілля, кинути його в камін і побажати: «Нехай світло й радість будуть завжди у вашому домі!».

 

У Німеччині Діда Мороза називають Санта Клаус. Перед сном діти ставлять на стіл тарілку для подарунків, які їм на віслючку привезе Санта Клаус, а в черевички кладуть сіно — частування для ослика. До святкового столу німці подають різні страви, серед них поросятко або зроблена з тіста свиня.

 

В Австрії Новий рік відзначають багатим застіллям із за- ливними поросятами й іншими стравами зі свинини. Порося на святковому столі — запорука щастя й достатку.

У грудні, у день святого Миколаускаса, Крампус (хтось на зразок Лісовика) спускається з гір, щоб налякати злих духів. Щоб їх налякати, він має дуже страшний вигляд: у вивернутій навиворіт овечій шкурі, у дерев’яній масці з козлиними рога- ми. Тому що злі духи бояться шуму, до його паска підвішують дзвоники, що голосно дзвенять.

Пізніше на допомогу Крампусу приходить Святий Ми- колаускас у голубому балахоні й митрі, з почтом гномів, які несуть подарунки. Крампус роздає подарунки дітям.

 

У Голландії всі кораблі, що стоять у портах, вітають при- хід Нового року врочистими гудками.

Голландський Дід Мороз, який припливає до дітей на ко- раблі,— веселун. Він любить розіграші, сюрпризи й часто дарує дітям марципанові іграшки, квіти із льодяників.

 

У Чехії й Словакії за тиждень до Нового року починається свято, яке називається «ваноце». Усі родичі роблять одне одно- му подарунки й кладуть їх під ялинку. Кімната, в якій стоїть красуня-ялинка, прикрашається позолоченими гілками омели, яка символізує довголіття. У ці дні діти й онуки відвідують літ- ніх родичів і поздоровляють їх із Новим роком, який наступає.

А в новорічну ніч приходить нове свято — «сільвестр» —

веселе, гомінке, із забавами, жартами й розіграшами.

Чеського й словацького Діда Мороза звуть Микулаш. Він одягнений у волохату шубу й високу овечу шапку. Микулаш приходить до будинку в новорічну ніч, дістає з коробки, що висить у нього за спиною, подарунки й роздає їх дітям.

В Україні переддень Нового року називають «щедрий вечір». Діти ходять від будинку до будинку, носять велику солом’яну ляльку, Коляду, поздоровляють господарів і співа- ють пісні — «колядки» й «щедрівки».

 

Мітки до сторінки: Новий рік

Ім'я:*
E-Mail:
Коментар:
Запитання:
Перший космонавт України ( тільки прізвище! )
Відповідь:*
Схожі новини:
освідчення в коханні
Чат для козаків:
 • Полужирний
 • Похилий
 • Підкреслений
 • Закреслений
 • |
 • Смайли
 • Силка
 • Зображення
 • Вставка відео
 • Цвет текста
 • Цитата

  Останні повідомлення на форумі

  ФорумТемаАвторВідповіло
  Що, Де, Як і Коли » Різні запитання Чому? Caseyvow 10 (1440)
  Цікаво почитати » Україна Ху*ло та його масовка admin 0 (289)
  Історія України » Україна Кам’янець-Подільський - місто петля! admin 0 (3153)
  Україна » Спорт в Україні Вихід Усика під пісню Скрябіна admin 0 (3832)
  Україна » Вибори та політика Скандал. Офшори української еліти! admin 0 (7630)

  Карта України 1950 рр.

  Один з можливих ескізів нижнього вестибюля станції "Вокзальна", намальований на початку 1950-х років.

  Карта України 1950 рр.

  Війна на сході України. Фото.4 червня 2016 року один з кращих вітчизняних фотографів Дмитро Юрійович Муравський, офіцер департаменту преси Міноборони, відзначав свій день народження оригінальним чином - працював в селищі Широкино під Маріуполем, яке знаходиться на самій передовій. Селище утримують вояки батальйону морської піхоти.

  Війна на сході України. Фото.
  Українське радіо Телеканали онлайн Українські інформери Стартова сторінка Анекдоти Тости та привітання мапи України Український гороскоп Антисуржик Український інтернет магазин Джерела з історії України Історія УПА