Звичаї та обряди

"Українські звичаї та обряди"

Вхід
Закрити
Привіт Сірома
Вхід для козаків:
Зареєструватись
Звичайна реєстрація Зареєструватись за допомогою мереж:

2016р.
21-12-2011
admin
2505
0

Словянське різдво


 • Не нравится
 • 0
 • Нравится
Словянське різдво

День народження Сонця за астрономічним календарем в ніч з 23 на 24 грудня відзначають рідновіри. Після зимового сонцестояння, день збільшуватиметься, а ніч зменшуватиметься аж до Купала, тобто до літнього сонцевороту. Тому наші пращури вважали, що в цей зимовий час починається нове Коло Свароже, новий Сонячний Рік і споконвіку святкували Різдво. Кутю по-старовірськи покуштувати запрошуємо Вас.

Ніч з 23 на 24 грудня одна з найдовших у році. За легендою саме в цей час, переповідають рідновіри Матір Всесвіту Лада народила молоде сонце - Божича Коляду.

 

В цей день рідновіри святкують Різдво.

 

У своїх обрядах та піснях сповідники древньої дохристиянської релігії закликають зійти на землю молоде сонечко, що символізує оновлення та очищення. Старий пень прикрашений чорно-білими стрічками, який зветься бадняком, обрядово спалюють у священному вогнищі, уявляючи: всі негаразди та біди минулого року з ним зникають. А всі нові та добрі починання настають з народження Божича Коляди.

За традицією на різдво господиня готує святковий стіл, де обов'язково має бути 12 страв - за кількостю місяців в році. До цього господиня готувалася заздалегідь та з певною символічністю. Вважало: з якими думками вона куховаритиме, така й доля буде у її родини весь рік. А ще їжа у рідновірів має бути обов'язково пісною.

Особливе значення жінки надавали приготуванню головної страви свята - святій куті. Адже саме вона є символом народження нового сонця. Втім, особливо обрядове значення у куті мав тертий мак.

За святково-різдвяним столом, родина лишала кілька вільних місць для померлих предків, яких господар дому закликав першою ложкою обрядової куті. Опісля, сім'ї вирушали на колядування аж до ранку. Адже існує повір'я - в різдвяну ніч не годиться спати, щоб не прогавити своє щастя. А чим більше колядників завітає оселю, тим більше матиме родина статків.

Цього року вперше на свято прибули громади: Хмельницького, Вінницькі, Чернівець, Одеси, Тернополя та інші, будуть гості із ближнього зарубіжжя.

 Крім цього, в центрі проводяться духовні практики та підготовка до 2012 року «Як здійснити перехід в Золотий вік, або що таке кінець світу.» Деталі за контактами.


 

Адреса:

Тернопільська область

Густинський район

Село Раштівці

Духовний центр

rodosvit.org.ua

Василина Рохова

0977826976

Мітки до сторінки: Словяни, Новий рік

Ім'я:*
E-Mail:
Коментар:
Запитання:
Перший космонавт України ( тільки прізвище! )
Відповідь:*
Схожі новини:
Українські шпалери
Чат для козаків:
 • Полужирний
 • Похилий
 • Підкреслений
 • Закреслений
 • |
 • Смайли
 • Силка
 • Зображення
 • Вставка відео
 • Цвет текста
 • Цитата

  Останні повідомлення на форумі

  ФорумТемаАвторВідповіло
  Що, Де, Як і Коли » Різні запитання Чому? Caseyvow 44 (1556)
  Цікаво почитати » Україна Ху*ло та його масовка admin 0 (323)
  Історія України » Україна Кам’янець-Подільський - місто петля! admin 0 (3181)
  Україна » Спорт в Україні Вихід Усика під пісню Скрябіна admin 0 (3863)
  Україна » Вибори та політика Скандал. Офшори української еліти! admin 0 (7654)

  Карта України 1950 рр.

  Один з можливих ескізів нижнього вестибюля станції "Вокзальна", намальований на початку 1950-х років.

  Карта України 1950 рр.

  Війна на сході України. Фото.4 червня 2016 року один з кращих вітчизняних фотографів Дмитро Юрійович Муравський, офіцер департаменту преси Міноборони, відзначав свій день народження оригінальним чином - працював в селищі Широкино під Маріуполем, яке знаходиться на самій передовій. Селище утримують вояки батальйону морської піхоти.

  Війна на сході України. Фото.
  Українське радіо Телеканали онлайн Українські інформери Стартова сторінка Анекдоти Тости та привітання мапи України Український гороскоп Антисуржик Український інтернет магазин Джерела з історії України Історія УПА