Перстні УПА


Всі персні  українського націоналістичного підпілля УВО, ОУН та УПА були саморобні. Здебільшого, ці перстені виготовляли самі учасники національно-визвольної боротьби в умовах суворої конспірації, невеликими тиражами, за спрощеною технологією. За спогадами ветеранів ОУН - УПА перстені виготовляли з відстріляних гільз та металевих конструкцій збитих літаків чи іншої техніки. Перероблялись також трофейні перстені (німецькі чи більшовицькі). Автори цих перстенів "заховані" за псевдонімами - так і залишаться переважно невідомими, як і місце виготовлення цих перстенів.

" data-top1="150" data-top2="20" data-margin="0" data-path="/templates/upa/js/" data-image="http://kampot.org.ua/uploads/posts/2011-06/1307362720_persni_4.jpg">

Серед повстанців особливо шанувались перстні. Всі персні  українського націоналістичного підпілля УВО, ОУН та УПА були саморобні. Здебільшого, ці перстені виготовляли самі учасники національно-визвольної боротьби в умовах суворої конспірації, невеликими тиражами, за спрощеною технологією. За спогадами ветеранів ОУН - УПА перстені виготовляли з відстріляних гільз та металевих конструкцій збитих літаків чи іншої техніки. Перероблялись також трофейні перстені (німецькі чи більшовицькі). Автори цих перстенів "заховані" за псевдонімами - так і залишаться переважно невідомими, як і місце виготовлення цих перстенів.

Виготовляли також перстені як витвори ужиткового промислу в таборах переміщених осіб та таборах військовополонених. Ось як згадує про виготовлення перстенів у таборі військовополонених в м. Ріміні (Італія) вояк І УД УНА (І Українська Дивізія Української Національної Армії): «щодо так званого «українського золота», то варто тут згадати таке: наші вояки з покинутої німецької зброї робили спеціальні перстені й інші оздоби.

Перстень УПА

 Оте «золото» спочатку купували італійці за солоні гроші. Багатьом оте золото помогло, коли вони втікали з полону, бо чужинці вимінювали його на іншу валюту. Одній групі наших утікачів пощастило вже в Австрії продати пару перстенів і за ті гроші вони доїхали до табору в Ляндеку».

Перстень УПА

 

Тема виробництва, авторства, місця виготовлення символіки УВО-ОУН-УПА потребує скрупульозного пошуку і ще мало досліджена. Виняток становить стаття Ніла Хасевича, автора низки проектів та відзнак УПА, "Графіка в бункерах УПА".

 

Перстень УПА

 

Серед перстенів УПА слід виокремити перстень із зображенням герба Галичини (лев, повернутий направо, що спинається на скелю) та двох тризубів справа та зліва від герба .

перстень із зображенням герба Галичини

 

Зважаючи на те, що зображення на лицьовій поверхні вигравіруване із заниженням, а зображення тризубів виступають над поверхнею перстеня, можна припустити, що він використовувався як печатка у якійсь структурі Української Держави, проголошеній у Львові в червні 1941 р., про що свідчить гравірований напис на внутрішній стороні перстеня «Lemberg 1941».

Завантажити реферат по Українським перстеням 1914-1952р.р.:

persten-1914-1952rr.docx [352.37 Kb] (cкачувань: 10)

Схожі сторінки:

 • В'ячеслав Чорновіл
 • Пряжки до військових ременів вояків УПА
 • Кокарди вояків УПА
 • Відзнаки УПА
 • Великий герб України
 • Додати коментар
  Запитання: Перший космонавт України ( тільки прізвище! )

  Заборонено використовувати ненормативну лексику, образа інших користувачів даного сайту, активні посилання на сторонні сайти, реклама в коментарях.

  Мапа діяльності УПА
  Останні зміни:
  25 грудня Малюнки схронів УПА

  15 жовтня Пряжки воїнів УПА. (частина 2)

  15 жовтня Українські відзнаки 2 Світової війни

  Фотоархів
  Ранги УПА
  Провідники УПА:
  Голова Проводу
  ОУН
  (1941-1959рр.)
  Степан Бандера
  Президент Української
  Головної Визольної
  Ради (1944)
  Кирило Осьмак
  Головний командир
  УПА (1942-1945)
  Дмитро Грицай
  Головний командир
  УПА (1943-1950)
  Роман Шухевич
  Головний командир
  УПА (1950-1954)
  Василь Кук
  Шеф Головного
  Військового Штабу
  (1943, 1946-1949)
  Олекса Гасин
  Командир Групи
  Упа-"Захід" (1943)
  Василь Сидор
  Перший Командир
  Групи УПА-"Північ"
  (1944-1945)
  Дмитро Клячківський
  Командир Групи
  Упа-"Південь"
  (1943-1944)
  Омелян Грабець
  Політичний керівник УПА
  Йосип Позичанюк
  Командир Запілля
  (1943-1944)
  Ростислав Волошин
  Голова українського
  Червоного хреста
  (1943-1947)
  Катерина Зарицька
  Наша група у ВК:
  Наша група у Фейсбуці:
  [available=showfull][/available]