Українські шпалери На робочий стіл
 
➤ фільм Нічия земля
----

1993 рік. У Європі йде війна. Мешканці дружньої і колись миролюбної Югославії безжально вбивають один одного. Взвод боснійських солдатів заблукав в нічному тумані і зранку, з жахом для себе виявив, що опинився просто перед сербською передовою, під вогнем противника. Після швидкого, але жорстокого бою, в траншеї на нейтральній смузі виявилося трійко поранених - серб і два боснійці. Один з боснійців лежить на міні: якщо спробувати зняти його з цієї пекельної машини - вона спрацює. Що робити заклятим ворогам, що опинилися в такій абсурдній та моторошній ситуації?

Війна - річ страшна і жорстока. Але ще страшніше, коли це війна - громадянська. Саме про такий війні - сербсько-боснійському конфлікті 1992 - 1995 рр.. - Зняв свій фільм боснієць Даніс Танович. 

Сюжет фільму будується навколо трьох осіб - двох боснійців і одного серба, що потрапили на нейтральну територію між воюючими сторонами. При цьому один з героїв, поранений боснієць, лежить на міні, яка, як виявляється згодом, не підлягає розмінуванню. Міна відразу ж вибухне, якщо або сам поранений зрушиться, або хтось спробує зрушити його з місця. 

Незважаючи на складну ситуацію, з якою спільно намагаються вибратися колишні громадяни ще вчора єдиної країни, їх конфлікт не припиняється. Конфлікт, який витканий з дрібниць, розростається і закінчується в результаті трагічно. У якийсь момент здається, що все можна зупинити, робляться кроки до примирення ... Проте ні, страшний механізм знищення запущений. Тут можна провести аналогію з міною, яку також не можна знешкодити. Цей механізм був запущений давно і він, як би нам не хотілося це визнавати, призведе до вибуху. 

Завантажити файл: No-Mans-Land-2001-ukr-DVDRip.avi.torrent [14.92 Kb] (Завантажило: 2)

Режисер, він же автор сценарію, займає нейтралітет по відношенню до сторін конфлікту. Герої фільму - жертви цієї безглуздої війни, війни, в яку вони, можливо, були втягнуті не по своїй волі. Показово, що під час суперечки ні серб Ніно, ні боснієць Чікі не хочуть визнавати, хто з їхніх народів винен у розпаді Югославії і хто першим почав цю війну. Ніхто не хоче поступатися в суперечці і тільки той, у кого в даний момент є вагомий аргумент у вигляді зброї, «виграє» його. 

 

 

На жаль, режисер фільму, на мій погляд, не зумів чи не захотів знайти причини, які призвели до трагічних сторінок в історії двох народів. Де криються зерна конфлікту, і що дало цілющу силу для його росту і перетворення у війну? Замість спроби відповісти на це питання Танович зміщує акценти у фільмі на події навколо головних героїв - ролі лиходіїв виконують журналісти і миротворчі сили ООН. Тим самим, Даніс Танович вибрав для себе простіший шлях, адже знайти зовнішнього ворога набагато простіше, ніж шукати його всередині себе.

Коментарі:

Залишити свій коментар:
    • winkwinkedsmileambelayfeelfellow
      laughinglollovenorecourserequestsad
      tonguewassatcryingwhatbully
Останні фото
КозацтвоМайданСловяниІсторичні фотоШпалери перейти у фотоальбом
Фотоальбом словянокЗаставнівські сорочки. Заставнівські сорочки.
Фотоальбом українського одягуКонотоп, десь 1910-1912 рр. Конотоп, десь 1910-1912 рр.
Українське військоФото синьожупанників 1918 Фото синьожупанників 1918
Старі світлини про УкраїнуКозаки з Вінніпегу 1976 рік Козаки з Вінніпегу 1976 рік
Фотоальбом української хатиСтильна українська хата! Стильна українська хата!
Відомі місця в УкраїніКосмач для туриста Космач для туриста
ФотоальбомКарта України 1950 рр. Карта України 1950 рр.
Патріотичний фотоальбомВійна на сході України. Фото. Війна на сході України. Фото.
КозацтвоКозаки в Чикаго Козаки в Чикаго