Ґанді

Фільм 1982 року.

Фільм оповідає про життя великого індійського правителя і вчителя людства Махатми Ґанді. Починаючи з його приїзду в південну Африку в 1893-му році і закінчуючи післявоєнною Індією - Ґанді завжди й скрізь проповідував тільки мирну боротьбу, мирну відповідь будь-якому насильству. І якщо спочатку це виглядало просто смішним для багатьох, то через півстоліття світ дізнався, що проста і одночасно велика людина привела свою країну до повної незалежності від англійських колонізаторів.

Ні одне людське життя не може бути описана в одному оповіданні, і особливо це стосується Ганді, чий життєвий шлях був так тісно переплетений з боротьбою його народу за свободу. Неможливо в достатній мірі розповісти про кожну подію, всіх діяннях і жертви великих чоловіків і жінок, кому він та Індія зобов'язані так багатьом. Все, що ми могли зробити - бути вірними духу в описі його шляху і знайти у кожному глядачеві шлях до серця людини

У Вас не має доступу для завантажень

З цих рядків починається фільм «Ганді» і, в принципі, подібне передмову підходить до будь фільму про історичну особу. Адже завжди знаходяться критики, які пишуть в негативних відгуках, мовляв то подія не показали, цей факт опустили. Але ж щоб зрозуміти людину, не потрібно знати про кожному проведеному їм дні. Важливий вектор, спосіб мислення персонажа, і в цьому плані, фільм «Ганді», безумовно, шедевр. 

Махатма Ганді був чудесним людиною, сповненим життєвої енергією, променистою добротою і любов'ю до всього світу.

 

 

 

 

Чи варто говорити, що Бен Кінгслі, який сам має індійські коріння, зіграв Ганді просто бездоганно. Цей актор завжди подобався мені своїм непересічним талантом, але Махатму він навіть не зіграв, він просто став їм на час зйомок. 

Звичайно, хронометраж картини, спочатку трохи лякає. І не сказати, щоб 3:00 ці пролетіли зовсім вже не помітно, подекуди картина стає сухуватою та нуднуватої, але це з лишком спокутують останні 30-40 хвилин стрічки, які настільки пронизливі й ліричні, що хочеться негайно вибігти на вулицю і почати творити добро.
------
оцінило: 0 люд.