Викрадена

Фільм 2008 року.

Що зробить звичайна людина, якщо її дочку викрадуть у закордонній мандрівці? Напевне заплаче від численних, але безрезультатних спроб знайти власне дитя. А що зробить колишній агент ЦРУ, якщо його спіткає те саме горе? Звісно ж вирушить прямісінько в кодло негідників і знайде їх усіх.

Оператор за покликанням, француз П'єр Морель через чотири роки з моменту постановки свого режисерського дебюту - бойовика «13-й район», вирішив знову зайняти крісло режисера, і в 2008 році на екрани вже виходить його творіння під назвою «Taken» (Заручниця / Викрадена ). Драматичний бойовик з відносно невеликим бюджетом (25 млн. доларів) не тільки зміг зібрати пристойні касові збори, перемахнувшіе за двохсотмільйонним рубіж, але й зарекомендувати себе з кращого боку, завойовуючи позитивні відгуки глядачів і донині. 

Сюжет фільму розвивається в кримінальному ключі з набором шпигунських елементів, які придбаваються за рахунок головного героя. Фільм володіє тісним сплетінням двох жанрів - «бойовик» і «трилер». Перший пов'язаний з погонями й перестрілками / рукопашними боями, а так само з високою динамікою розвитку подій фільму, в якому немає нічого зайвого, що могло б глядача відвернути від основної думки (до слова, хронометраж картини всього 93 хв.). Другий жанр обумовлюється холодної ощадливістю все того ж головного героя, напругою, яка зростає з кожною хвилиною, хвилюванням і переживанням за благополучність результату кінострічки. 

У Вас не має доступу для завантажень

Однак володіючи сильними сторонами, сценарій придбав і слабкі - наявність провисань в сюжеті і передбачуваність деяких сцен призводять до частого виникнення «А що, якщо ..?» Та й головний герой фільму змальований дійсно як герой, який рятує світ від злочинців, що абсолютно зайве. 

 

 

Правда, в цьому випадку у фільму була явна перевага перед глядачем, яке компенсувало всі претензії, що виникають до основного персонажу. Таким перевагою став актор Ліам Нісон, переконлива гра якого витягає добру половину фільму. Ідеально створений образ людини, який володіє твердим характером і сталевий витримкою, але до всього іншого і любляче серце. Дивитися за грою цього актора було одне задоволення. Чого не скажеш про актрису Меггі Грейс, виконуючої роль дочки Брайана Міллса, - перегравання в кожній сцені лише може підтвердити недосвідченість її акторського виконання.
------
оцінило: 0 люд.