Чорний Лебідь

Фільм 2010 року.

Драматичний трилер про тонку грань між людським характером і творчим божевіллям балерини, яка розривається між двома ролями в балеті "Лебедине озеро" та уособленням світлого та темного образу.

Сюжет розповідає нам про молоду балерину Ніну, для якої балет - сенс життя. Для цього все зробила її мати, в минулому несостоявшаяся танцівниця, тому тепер вона зосередила всю свою увагу на дочці. Самою Ніні схоже право на вибір не уявлялося, та й взагалі дівчина надзвичайно скута і затиснута. Будучи вірною претенденткою на роль, вона змушує засумнівається свого хореографа Тому в тому, що їй під силу зіграти Чорного лебедя, при тому що втілювати образ Білого в неї виходить досконало. У підсумку коли головну героїню таки стверджують багато в чому завдяки волі випадку, у неї починається натуральний психоз - і чим більша на неї чиниться тиск, тим сильніше страждає її психіка. 

У Вас не має доступу для завантажень

У фільмі показується той момент, коли в житті актриси (неважливо, де вона грає - в балеті, театрі, кіно) настає критичний момент. З одного боку, величезна радість від того, що їй дали роль мрії, з іншого - одержимість добре її зіграти. А враховуючи те, що наша балерина все робила з властивим їй перфекціонізмом, вона стає одержима цією метою. У своєму прагненні пізнати темну сторону, вона виявляє, що фактично живе у в'язниці, що в свою чергу підштовхує її на великі зміни в житті, і до кінця дії Ніна вже далеко не так інфантильно, як раніше. Галюцинації, викликані розладом психіки, показують нам, що спектакль вривається в життя молодої балерини. Трансформація жіночої особистості не може не змусити згадати ні менш сильний фільм «Відторгнення» Поланського, де було чимось схоже перетворення, але стосовно іншої теми. Зрештою, тут був проведений ретельний психоаналіз, навколо якого власне сам фільм і розвивається. І вже за блискуче художній зміст «Чорний лебідь» заслужив звання одного з найбільш видатних кінотворів 21 століття.

 

 

 
------
оцінило: 0 люд.