фільм Місто

Фільм 2010 року.

Чарльзтаун - це не місто, але тим не менше це столиця. Столиця кримінального світу, з якої походять найбільші грабіжники банків і викрадачі інкасаторських машин. Це район Бостона, де грабіжницька справа передається від батька до сина як ремесло. І саме в цьому місці виросли четверо юнаків, які теж займаються популярною в районі справою.

Фільм неоднозначний і тим цікавий. 

На тлі голлівудських стрічок-штамповок про вампірів «Впусти мене» - як дорогоцінне намисто серед дешевої біжутерії. Це намисто знизилася з безлічі деталей, кожна з яких знаходиться на своєму місці, і відділення будь-який з них веде до розриву оповідної нитки. 

Оскар - дванадцятирічний хлопчик, що живе в передмісті Стокгольма. Він жорстокий, але не так, як бувають жорстокі діти. Його можна зрозуміти - щодня він піддається приниженням від однокласників, а прийшовши додому - бере ніж і відправляється на розправу. 

Роблячи випади ножем, він повторює одне і те ж слово: «верещить! Давай, вищи! ». Закінчивши, струшує з одягу тріски порубаного дерева, на місці якого подається один із кривдників, і йде додому. Удома він замикається в своїй кімнаті і довго гортає зошит з вирізками з газет. Повідомлення про маніяків, вбивць і вбивствах, гвалтівників - все це зібрано тут. 

У Вас не має доступу для завантажень

Про життя Елі до зустрічі з Оскаром у фільмі майже нічого не розповідається. Сама про себе вона каже, що їй «вже дуже давно дванадцять років», і дивно натякає на щось: «А якби я не була дівчинкою, ти б любив мене так само?», «Адже я зовсім не дівчинка ...» Її таємниця розкривається випадково, але цієї щирої любові вже ніщо не може перешкодити. 

Трагізм ситуації ось у чому. Елі - вбивця, нещадна і жорстока. Вона нападає на людей в темряві, закидає їм голови, з хрускотом згортає шиї і бере те, що їй потрібно, і немає тут нічого, крім голоду. Але вона вбиває не тому, що їй так хочеться, а заради власного життя. Вона і рада б усе закінчити, але не в силах. 

Образ Оскара розкривається набагато повніше і тим більше лякаюче. Він убив би тих, хто знущається над ним. Вбив би просто тому, що вони - вороги. І йому не потрібно дозвіл, щоб увійти, і кров'ю він не закінчиться, якщо не дозволять. Саме тому звичайний, озлоблений підліток не в приклад страшніше вимушеної вбивці Елі. 

 

 

Ось так чітко, як мозаїка, складаються грані їхніх життів. Вона сильна і смертоносна, але не вміє любити, зате може поділитися своєю силою. Його дух слабкий і жорстокий, але Оскар може навчити її любові. Перша, чиста, щира дитяча любов і вічно дванадцятирічну Елі змушує тягтися їй назустріч.
------
оцінило: 0 люд.