фільм Звірі дикого Півдня

Фільм 2012 року.

Шестирічна Хашпаппі живе з батьком Вінком в громаді на краю світу. Вони проводять свої дні, плаваючи в пошуках риби в якійсь подобі човна, зробленого з пікапа. І нехай Вінк суворий батько, зате його дочка буде готова ​​до виживання наодинці з природою, коли його не стане. Одного разу Вінка скошує незрозуміла хвороба, а природа сходить з розуму: тануть льодовики, піднімається вода, з'являється армія доісторичних тварин. Здоров'я Вінка все гірше, і Хашпаппі вирішує податися на пошуки своєї мами...

Десь на краю землі є острів, що обдувається всіма вітрами і омиваний світовим океаном. Там живе дівчинка Хашпаппі зі своїм батьком Уінк. Мати кинула їх, зникнувши в невідомому напрямку. Їх селище відділений від розташованого поблизу цілком сучасного міста дамбою, яка побудована для захисту від загрози повені. Жителям неодноразово пропонувалося покинути своє селище. При цьому їм гарантувалися безплатний притулок і їжа, але остров'яни завжди відмовлялися і ось чергове штормове попередження, їх землям загрожує повне затоплення. Всі тверезомислячі покинули свої халупи, забравши убогі пожитки, але багато хто залишилися вірні своєму будинку і звичного способу життя, почавши боротьбу за виживання. Залишилася і дівчинка з батьком. 

Бен Зайтлін зняв фільм в якому дано вірний і, загалом-то, очевидний посил. Потрібно берегти навколишнє середовище, будь-яке порушення існуючого природного балансу тягне за собою ланцюг катастрофічних наслідків. Це розуміє навіть 6-й річна дівчинка, яка, будучи ображена на батька, побажала йому смерті і, на її думку, цей вчинок порушив хитку рівновагу. Взагалі, в уста дитини вкладені такі думки, що закрадається підозра, а не новий чи вона месія? Насправді, де вона могла такого набратися? Маму Хашпаппі майже не пам'ятає, а батько розмовляє з нею вкрай рідко, хіба що в черговий раз згадуючи, як вони з мамою зачали Хашпаппі. Його виховання більш ніж аскетично. Знаючи про те, що жити йому залишилося недовго через хворобу, мабуть пов'язаної з систематичним вживанням алкоголю, у рідкісні години просвітління він вчить дочку школі виживання. Про таємниці світобудови вони не говорять і вже зовсім за гранню мого розуміння те, що він напуває дитини міцним спиртним. Інші жителі представляють із себе строкату, вельми різнорідну суміш різних рас, чи то колонія постарілих хіпі, чи то просто бомжі. Їх улюблене проведення часу - свята, що тривають більше півроку, а в будні вони не вилазять з місцевого кабака. Є правда одна жінка, злегка схожа на вчителя, але її уроки вельми ексцентричні. На одному з них Хашпаппі дізнається міф, персонажі якого довго переслідують у снах героїню нашого фільму, а у фіналі є наяву. І нарешті, дівчинка не читає книг, зважаючи на їх повної відсутності, телевізорів і комп'ютерів немає і поготів. Висновок один - вона геніальна від народження, що втім не заважає їй спалити свою халупу. Загалом, росте такий Мауглі при живому батькові, який навіть не дозволяє їй користуватися ножем, всю їжу потрібно ловити і обробляти тільки голими руками. Він хоче виростити дикого звіря, та й все залишилися жителі, подібно тваринам, живуть лише одним днем, надавши дітей самим собі. 

 

Цей фільм багатьом подобається, є в ньому якась магія. Звичайно ж, це притча і головний об'єкт, викликає симпатію, Кувенжані Уолліс, яка виконала роль Хашпаппі. Як і для Дуайта Генрі, який зіграв її батька, це поки її єдина робота в кіно. Відмінний дебют. Чим ще приваблює цей фільм? Мабуть видами природи. Головне ж питання, який мимоволі ставиш собі, а хотів би я бути таким «вільним»? Однозначно ні. Свобода в бруді, життя в хліві мене не приваблює і особливо я не хотів би такої долі власним дітям. Тим більше, що цивілізація поруч, за дамбою. Зовсім не хочу ідеалізувати, так зване «цивілізоване» суспільство. Воно також не особливо замислюється про віддалене майбутнє, але з двох зол я обираю друге. 

 

 

Пару слів про саундтреку. На мій погляд, він кілька надлишковий, оскільки йде безперервно і часто зовсім не відповідає подіям, що відбуваються, не допомагаючи, а скоріше заважаючи спостерігати за перипетіями фільму.


Жанр фільму:Фантастика------
оцінило: 0 люд.