фільм Телемережа

В основі фільму лежить історія вигаданої телекомпанії Union Broadcasting System (UBS) та її ведучого новин Говарда Біла. Біл сходить з розуму, проте UBS в гонитві за рейтингами продовжує випускати його передачу. Під час одного з випусків Біл несамовито кричить «Я злий, як собака, і більше не збираюся цього терпіти!» і закликає всіх глядачів покричати цю фразу. Люди по всій країні з вікон кричать те ж саме. UBS створює «Шоу Говарда Біла», позиціонуючи Біла як «божевільного пророка». Шоу моментально стає найпопулярнішою програмою. 

За сюжетом складається майже абсурдна чорна комедія, сатира над ЗМІ. Сюжет такий. Через слабкі рейтингів на одному з каналів назріває кадрова перестановка. В результаті звільняють одного з провідних, престарілого Говарда Білла стояв ще біля витоків, який в помсту оголошує про те, що вчинить самогубство у прямому ефірі. Ця його заява призводить до підйому рейтингів і природно телемережа не може цим не скористатися. Так Говард з майже безробітного старого перетворюється на головну сенсацію і отримує навіть своє спеціальне шоу, в якому він, немов пророк, відкриває громадянам правду про це шаленому, шаленому, шаленому світі (до речі, після божевілля, він, за своїми поглядами щодо крику про допомогу простої людини, дуже нагадує Тайлера Дердена з «Бійцівського клубу»).

У Вас не має доступу для завантажень

Як бачите сюжет незвичайний, і саме це робить фільм неймовірно сильним, так як тут вам не просто ностальгія за минулими часами, а мало не етапне кіно-творіння в мистецтві. Хоча звичайно все, про що говорить Білл, в даний час нікого не здивуєш, тим більше після переглядів скажімо «Духа часу» або фільму Джорджа Клуні «На добраніч і успіху», де оголювалася деградація телебачення і суспільства в цілому. Але тоді, в 1976, фільм Люмета говорив ж самому й на куди більш кінематографічному мовою. Саме завдяки цьому «Телемережа» і буде актуально завжди, принаймні, до тих пір, поки не розвалитися система телемереж або уряд не накладе лапу на те, що зараз крутять по ящиках. А до тих пір тільки рейтинги і одержимість сенсаціями будуть керувати цим світом, і насаджувати культуру масового споживання в цілому. І тут навіть немає цинізму і жорстокості, вірніше є ... цинізм так і б'є, але в наш час, коли він став нормою, коли людське життя нічого крім рейтингів не варто, цинізм перетворився на нормальне людське бачення речей, у той час як такі слова як совість і порядність остаточно застаріли. Так що хто знає, може історія з вбивством через рейтинг вже давно практикується на наших телемережах.

 

 

 
------
оцінило: 0 люд.