Велика прогулянка

Після того як німці підбили над Парижем британський бомбардувальник, прості французи залюбки переховують союзників. Диригент і маляр організовують операцію з перекидання англійців з окупованої території на південь, в нейтральну Швейцарію...

У 1941 році англійський літак був підбитий німцями в небі над Парижем. Двоє льотчиків були змушені зістрибнути на парашутах: один догодив на будівельні ліси, прямо на маляра Огюстена Буве; іншого ж - на дах Гранд-Опера в розпал репетиції оркестру на чолі зі Станісласом Лефор. Так починається їх «велика прогулянка» по окупованому Парижу.

У Вас не має доступу для завантажень

Жерар Урі, знову, як і у своїй попередній популярної авантюрної комедії «Роззява», звів в блискучому дуеті різних за комічному дару акторів, Бурвіля і Луї де Фюнеса - контрастних і в той же час незбагненно доповнюють один одного, що грають відповідно Буве і Лефора. Однак можна згадати про те, що ще раніше, в яскравому фарсі «Через» Париж (1956) Клода Отан-Лара, теж про часи окупації, крім Жана Габена і Бурвіля в головних ролях, авантюриста з «чорного ринку» зіграв де Фюнес, який тоді тільки починав завойовувати популярність. У «Великій прогулянці» Бурвіль і Луї де Фюнес були вже в зеніті слави, а картина Урі понад 20 років (аж до появи «Титаніка») залишалася найбільш відвідуваною за всю історію французького кінопрокату. Теоретично кожен третій француз подивився цю по-справжньому смішну стрічку-бурлеск, якщо не рахувати того, що хтось з глядачів уже напевно не без задоволення зміг посміятися на неї неодноразово.

Не випадково, що у французькому відеосправочніке «Акай» аналіз цієї комедії починається з здивованих слів: «Ви ще не бачили цей фільм? Не може бути! », І там же висловлюється побажання, що« йому місце - швидше, у рубриці «Велика класика». Чому б не врахувати цю пропозицію французів, тим більше - зіставивши комедію Жерара Урі з паралельними дослідами нашого «класика жанру ексцентрики» Леоніда Гайдая. Адже глядачі в усі часи любили і будуть як і раніше любити саме ексцентричні комедії. Французи ж, крім того, обожнюють (судячи зі списку рекордсменів прокату) історичні та військові картини.

А коли з'являється не така вже й часто випадає (немов теж сама по собі екс-центрична) можливість посміятися над історією взагалі і над ганебними роками окупації Франції зокрема ... Коли істинні французи бачать себе на екрані не тільки в перебільшено комічному світлі, але і долати страх і почуття самозбереження заради допомоги союзникам і опору ворогу, тобто знаходять і у смішному якийсь відсвіт героїки ... Тоді мало хто відмовиться з радістю забути про вражене національну гідність.

 

 

Що ж, Похохочем при окупації?! Можна і так перефразувати назву відомого документального фільму «Заспіваймо при окупації», в якому вже не було раніше нетерпимого ставлення до тих, хто в роки війни таки не залишив свою професію у світі розваги. До речі, і сам Урі, за походженням Танненбаум, був тоді актором в нейтральній Швейцарії. У всякому разі, виживає той народ, який не втрачає здатності до сміху в будь-якій ситуації. І цілком можна влаштувати гранд-ескападу навіть у воєнний час.
------
оцінило: 0 люд.