Нафта

Наприкінці XIX століття підприємець Плейв'ю (Деніел Дей-Льюїс) займається в Каліфорнії пошуками золота й срібла. Таким чином він здогадується про те, де ж саме знаходиться нафта. У фільмі розповідається про його невтомну й одержиму діяльність нафтовика протягом трьох десятиліть. Він знаходить нафту на фермі родини Сандей, після того як він ошукав їх, він прибутково одержує права на добування нафти. Ця справа приносить йому багатство... 

Фільм лауреат премії «Оскар» в 2008 році в номінаціях «Найкраща оператоська робота» і «Найкраща чоловіча роль». Сценарій написано по роману класика американської літератури Ептона Сінклера «Нафта!» 1927 року. 

Повинен сказати, що картина, веде розповідь аж ніяк не про нафту, а про нафтовиків Деніела Плейнвью, про людину, який втратив все. І мова зовсім не про гроші, а про друзів, любові рідних, і найголовніше - про сенс життя. І сцена зі стріляниною по пляшках - явно доводить це.

У Вас не має доступу для завантажень

Окрім чудової адаптації роману Ептона Сінклера, у фільмі присутня блискуча акторська робота Деніела Дей-Льюїса, геніально втілив жорстокого, розважливого, бездушного і амбітної людини - Деніела Плейнвью, людини, який знищив багато людських душ, заради своєї золотої мети. Також, одним з достоїнств фільму - є чудова операторська робота Роберта Елсвіта, по ходу фільму, що демонструє нам загадкові пагорби, темні печери, і неймовірно страшну, і в той же час красиву - нафта, кров землі, ціна видобутку якої - кров людська.

 

Вразив мене і саундтрек фільму, такий пронизливий, і в деяких моментах навіть страшний, він, безумовно, доповнює фільм, надаючи йому ще більше колоритності.

 

 

 

«Нафта» режисера Пола Томаса Андерсона - це витвір мистецтва, безсумнівно, глибоке кіно, з чудовим акторським складом, і майстерною операторською роботою Роберта Елсвіта.
------
оцінило: 0 люд.