Барва пурпурова

Драма про дівчину Сілі Джонсон, яка в 17 років народжує другу дитину від вітчима, якого вважає рідним батьком. Все життя вона терпіла побої і приниження від цієї деспотичної людини. Він забрав малюка Сілі, відвіз його в невідомому напрямку і наказав дочці нікому не говорити про це. Через деякий час до сім'ї Джонсон приїжджає загадковий фермер «Містер», який хоче одружитися із сестрою Сілі, Нетті. Але батько дівчат відмовляється видавати молодшу дочку, і замість неї за «Містера» виходить заміж Сілі. Але новоспечений чоловік виявляється однаковим тираном, як і батько головної героїні. На додаток до всього, сестру Сілі відправляють до Африки. Нетті обіцяє писати кожен день до кінця життя, але Сілі так і не отримала жодного листа.

Початок 20 століття. Невелике містечко в штаті Джорджія. Старий американський Південь, в якому життя непроста, якщо ти маєш інший колір шкіри. Консервативні традиції і яскравість фасадів приміських будиночків, в одному з яких виросла Силія. Вона занадто рано пізнала всю суть людської жорстокості, її тіло вкрите шрамами, але душа ще більше кровоточить. Але Силія лише почала боротьбу і цій дівчині не позичати внутрішньої сили.

У Вас не має доступу для завантажень

«Квіти лілові полів» 1985 року - самий, мабуть, незвичайний фільм в кар'єрі Стівена Спілберга, бо стрічка, що розповідає про боротьбу афроамериканців у США за рівноправність і пошук свого місця в житті жінкою, яка звикла до патріархальної жорстокості, знята білим режисером неймовірно прочувственно до теми і з большрй часткою життєвого реалізму. Фільм є справжнім витвором мистецтва, що не має тимчасових, расових і соціальних рамок.

Безумовною перевагою картини я можу назвати блискучу гру всього акторського складу, серед якого виділяються харизматична Вупі Голдберг, яка зіграла свою воістину кращу роль в кар'єрі, Опра Уїнфрі, заслужено нагороджена Оскаром за роль в цьому шедеврі, і Денні Гловер.

У фільмі відмінно передана епоха початку 20 століття. Аллен Давіо зняв фільм в дуже стильних, яскравих і в той же час життєвих тонах.

Саундтрек Квінсі Джонса буквально вшитий в художню структуру фільму і він сильно просочений афроамериканської етнікою і суто голлівудським монументалізмом.

 

 

Я рекомендую цей приголомшливий в усіх сенсах фільм всім глядачам без винятку, бо 11 номінацій на Оскар в даному випадку цілком заслужені.
------
оцінило: 0 люд.