12 розгніваних чоловіків

Екранізація однойменної п'єси Реджинальда Роуза. 
Вісімнадцятирічного юнака звинувачують у вбивстві власного батька, йому загрожує електричний стілець. Дванадцять присяжних, прослухавши судове засідання по цій справі, зобов'язані винести вердикт: винен цей хлопець чи не винен. Усе в справі вказує на те, що хлопець винен, але як до цієї справи віднесеться кожен з присяжних... 

Цей фільм я дивився кілька разів , так само , як я намагаюся завжди перечитувати класику в літературі. Те , що це класика і що хоча б з цієї однієї причини його потрібно дивитися , я не сумніваюся. Головний критерій - перевірка часом і сприйняття фільму різними поколіннями - пройдено .

У Вас не має доступу для завантажень

Але і класика буває нудною , чого про цей фільм не скажеш , фільм весь час тримає в напрузі , змушує переживати , при перегляді його занурюєшся повністю в цю «справу» , яку намагаються розплутати присяжні і сам прокручуєш і зіставляєш в голові всі аргументи , всі думки , що змушують тебе працювати так само , як і героїв фільму.

 

 

 

Цей фільм , крім усього іншого , ще й нагадує нам , в який вже раз , ті прості істини , без яких з людей ми перетворюємося на звірів . Ми забуваємо наскільки цінне життя людини , ми судимо людей за їх кольором шкіри , за соціальним статусом . «12 розгніваних чоловіків » змушує нас озирнутися навколо себе і задуматися - чи правильно ми живемо ? як ми ставимося один до одного? А це , напевно , головна мета мистецтва - достукатися до людських сердець і зробити їх хоч трохи кращими. Тут ця мета досягнута - і тому цей фільм варто подивитися.
------
оцінило: 0 люд.