Лоуренс Аравійський

Фільм є розповіддю про події з життя офіцера британської розвідки Т. Е. Лоуренса, який працював у роки Першої світової Війни в Аравії в активній взаємодії з арабськими кочівниками і отримав з цієї причини прізвисько «Аравійський». Лоуренс активно увійшов до арабів, перейнявся їх духом і по суті очолив партизанську війну арабів проти Османської імперії (так звану «Війну в пустелі»). Сценарій заснований на книзі Лоуренса «Сім стовпів мудрості», а також на історичних дослідженнях біографів Лоуренса.

Історія - це така річ, в яку щоб потрапити, людина повинна особисто вершити великі справи, які можуть вплинути на її хід. Є люди, які скоюють такі справи і залишають за собою помітний слід, а є люди, які роздають лише накази, але в історію не потрапляють. У числі великих людей знаходиться знаменитий англійський розвідник Томас Едард Лоуренс, чиєю неймовірною біографії була присвячена велика картина Девіда Ліна «Лоуренс Аравійський». 

У Вас не має доступу для завантажень

 

Актори чудово виконали свої ролі, не створивши в своїх персонажах стереотипи або ще що-небудь, що могло б вплинути на загальне сприйняття фільму. Пітер О'Тул виконав вельми незвичайну роль. Він не зображував Лоуренса якимось істинним героєм або цієї великою особистістю. У його грі Лоуренс постав загадковим чоловіком, який намагається допомогти пригнобленому народу об'єднатися, щоб допомогти йому вигнати своїх завойовників. Особливо запам'яталася роль Омара Шаріфа, який зіграв Шерифа Алі, близького друга Лоуренса, який всюди слідував за своїм ватажком. 

 

Музика ідеально передала атмосферу фільму, показавши, що світ Аравії, в якому опинився герой ідеально підходить для нього. Він відчуває справжнє щастя, перебуваючи в безкрайній пустелі, борючись пліч-о-пліч з чужим йому по крові народом. Слухаючи ноти з головної теми, ви немов відчуваєте те ж саме. 

 

 

 

«Лоуренс Аравійський» - воістину великий фільм про велику людину. Але великим у цьому фільмі Лоуренс постав не завдяки своїми вчинками, а заслугою стало те, що йому вдалося проникнути способом життя аравійських народів, відчути їх звичаї, склад розуму і просто зрозуміти їх, за що його і варто назвати великим....

 


Жанр фільму:Історичний------
оцінило: 0 люд.