Пан Володиєвський

"Пан Володиєвський» - фільм чудового польського режисера Єжи Гоффмана, екранізація однойменного роману великого польського письменника Генріка Сенкевича. Знятий у 1969 році, це був перший фільм в трилогії Гоффмана і, що цікаво, третій роман у трилогії Сенкевича.

Річ Посполита стогне від набігів татар. Кожне зіткнення шляхтичів і ординців - це ріки крові і гори трупів. Що залишається Михайлу Володійовському, коли він одного за іншим втрачає друзів? Тільки кохана дружина Бася і Батьківщина.

У Вас не має доступу для завантажень

Тадеуш Ломницький красиво грає головного героя Міхала Володиєвського. Знову перед нами вельми типовий для польського історичного кіно взагалі і для картин Гоффмана зокрема типовий образ польського героя-шляхтича  чесного, гордого, відважного, порядного, але в той же час дуже простого і людяного, зі своїми слабкостями, які, втім, лише підкреслюють переваги. І незважаючи на «типовість», йому віриш, віриш його словами, почуттям, вчинкам, хоча в глибині серця і тримаєш думка, що подібний персонаж не може бути злегка не ідеалізованим.

Читати про Волдиєвського

 

Пан Володиєвський

 

Фільм Пан Володиєвський

 


Жанр фільму:Історичний------
оцінило: 0 люд.