5 днів у серпні

Фільм починається з подій в Іраку, де загін грузинського контингенту коаліційних сил рятує життя американському репортеру Томасу Андерсу. Після загибелі одного зі своїх колег Андерс повертається в Лос-Анджелес, але його старі знайомі з Тбілісі повідомляють йому про підготовлюваний великому військовому конфлікті на північному кордоні Грузії, куди він і прибуває зі своїм оператором Себастьяном Ганц. Разом вони занурюються в життя Грузії, глибше знайомляться з її звичаями.

Тим часом в регіоні зріє конфлікт між Росією і Грузією. Спочатку осетини, а потім і російські війська ведуть обстріл грузинської території, до кордону Грузії рухається російська армія і флот. Однак президент Саакашвілі вимагає від влади країни не піддаватися на провокації.

Попрямувавши до Південної Осетії для зустрічі з гідом, Андерс і Ганц спостерігають як ракетному удару піддається місцева весілля. Надаючи допомогу постраждалим жителям, герої фільму відвозять дівчину Татію і ще кількох постраждалих у військовий госпіталь в Горі. Однак Татія вмовляє журналістів повернутися до Південної Осетії, щоб знайти її рідню.

Опинившись в Авневі, герої спостерігають, як в неї входять російські війська. Жителів зганяють на вулиці, якийсь боєць (Мікко Ноусіайнен) вимагає начальника поліції і мера. Коли ніхто не реагує, він прострілює ноги літній жінці. Вибулою меру і начальнику поліції перерізають горло, а трупи спалюють. Після цього починається мародерство. Солдати масово вбивають мирних жителів і грабують будинки. Російські вертольоти розстрілюють натовп цивільних осіб. Все це знімають журналісти.

В ході дії кілька мирних жителів ховаються в теплиці. Якийсь російський солдат (Михайло Гомиашвили) помічає їх, але не подає виду. Однак цивільних помічають інші солдати, б'ють хлопця і готуються розстріляти їх, але журналісти вирішують привернути їх увагу. Їх захоплюють і відвозять в російський штаб.

 

У штабі героїв поділяють. З Андерсом за шаховою партією розмовляє російський полковник Демидов (Раді Шербеджия). Ганц ж допитує той самий боєць, який керував розправою в селі. Виявляється, він - Данило, козак, командир найманців, найнятих Росією, «тому що їх власна армія недостатньо мотивована».

Раптово в штаб вривається загін грузинської армії під командуванням Резо Аваліані - того самого, чий загін врятував Андерса в Іраку. За допомогою грузин героям вдається втекти з села, прихопивши флешку із записом дій російської армії. Данило намагається застрелити репортерів зі снайперської гвинтівки, але потрапляє тільки в місцеву дівчину.

В цей час на нараді у Саакашвілі уряд Грузії приходить до висновку, що положення безнадійно: в Грузію вторглася 40-тисячне російське угруповання, всі західні ЗМІ на боці Росії, а міжнародне співтовариство не буде прямо втручатися в конфлікт, воліючи лише безглузді наради та зустрічі. Путін особисто прибув для керівництва військами і заявив, що «повісить Саакашвілі за яйця». Незважаючи на те, що Росія відхилила пропозицію Грузії про перемир'я, Саакашвілі наказує військам не пручатися щоб уникнути зайвих жертв.

 

 

Журналісти та загін Аваліані приєднуються до військ, відступаючим з Горі для створення останньої лінії оборони навколо Тбілісі. Однак Аваліані відмовляється покидати Горі та зі своїм загоном займає в місті оборону. До нього приєднуються й журналісти, які мають намір передати свої записи злочинів російської армії. До Аваліані приєднується ще кілька загонів грузинської армії.

Їм вдається зв'язатися з офісом інформагентства Андерса і знайти супутниковий передавач. Однак в цей момент місто починають атакувати російські війська і найманці, які мають намір не допустити поширення цих записів. Журналістам вдається передати дані за миті до того, як їх автомобіль виявляється знищеним російським Мі-24. Аваліані вдається збити вертоліт з РПГ-22. Ганц отримує поранення, а з Андерсом зв'язується Данило - виявляється, він зумів захопити Татію і згоден обміняти її на відеозапис. Андерс приходить на зустріч біля пам'ятника Сталіну. Данило відпускає дівчину, однак флеш-карта, яку Андерс віддає Данилові, порожня - він вже відправив її вміст на Захід. Данило несподівано цілує його, а потім збирається вбити, але його самого вбиває той самий солдат, який під час різанини в селі не видав кількох цивільних.

 

 

Тим часом на місто насувається хвиля російських танків. Танкісти оточують вижили грузинських солдат, однак полковник Демидов зі словами «досить вбивств» дозволяє їм піти.

У Тбілісі прибувають президенти Польщі, України, Литви, Латвії та Естонії. На мітингу перед будівлею парламенту Грузії Саакашвілі виголошує промову, в якій говорить про те, що «окупаційні війська стоять біля наших воріт. Ця імперія дуже сильна, але у нас є більш цінна річ - любов до свободи ». Президенти беруться за руки, які зібралися аплодують.

Репортаж Андерса був переданий «Human Rights Watch» і отримав широку популярність. Однак, незважаючи на перемир'я і заяви про те, що вони підуть, російські війська залишаються в Горі. Фільм завершується показом декількох жителів Грузії, що розповідають про своїх загиблих або зниклих родичів.

 

У Вас не має доступу для завантажень

 

 

 

 

 

 


Жанр фільму:Драма------
оцінило: 0 люд.