Грозовий понеділок
Дія фільму відбувається в Ньюкаслі - місті, що переживає економічний занепад, де людям відчайдушно потрібна робота. Американський магнат з темним минулим на ім'я Космо вирішує провести грандіозну операцію по відмиванню грошей, скуповуючи міську нерухомість. Фінні, власник процвітаючого джаз-клубу, відмовляється від щедрих пропозицій американця. Але Космо не звик відступати і має намір добитися свого за будь-яку ціну. 
Це основний сюжет, та насправді головне відбувається між іншими персонажами стрічки - прибиральником та офіціанткою.

 

Так, черговий постріл комерційного американського кіно. Що в наш час може бути банальніше ніж бойовик за участю банди пролазливих мужиків, що замишляють чергове блискуче пограбування).

АЛЕ окремо хотілося б відзначити ролі. По-перше, здивував Кріс Браун. Не очікувала побачити його в головних ролях. Навіть як то на афіші не помітила. Його сцена з втечею дійсно була захоплююча) Моя подруга в кіно сказала, що її навіть маленько заколисало;). З нього дійсно вийшов би не поганий актор, якби він тільки захотів.

Хайден Крістенсен. Так, підбір цих капелюшків дійсно прекрасний. Напевно, якщо не брати в оборот його талант і чарівність, все запам'ятали його як «Хлопець в капелюшку»;).

У Вас не має доступу для завантажень

Ну і звичайно Пол Уокер. Важко було не помітити сцену з оголеною задньою частиною його тіла;). Ну а якщо серйозно, все вже давно знають що його зйомки саме в цьому жанрі вже дане. В черговий раз він виявився крутим хлопцем, у разі непередбаченої ситуації готовий зробити все заради команди. Іншого ми й чекати не повинні.

Насправді на фільм я пішла тільки із за Пола. Але враження приємне. Я б не пішла на нього вдруге в кіно, але подивилася б удома обов'язково. Якщо ви не чекаєте від «Хлопчиків-Нальотчиків» нічого примушують замислитись, то вони чекають вас в кінозалах;) Для початку про час відбувається на екрані. В 80-ті роки у Великобританії йшла так звана «ера консерваторів», прем'єр-міністром Великобританії була Тетчер, яка отримала пізніше прізвисько «залізна леді». Урядом Тетчер були прийняті антипрофспілкові «закони про найманій праці», які були рішуче засуджені робочим рухом. Також у той час їй же був прийнятий акт про житло, головним положенням якої став пункт, згідно з яким існуючі орендарі мали першочергове право викупу. Що й було піддано критиці, адже почали знаходити лазівки інвестори-спекулянти, одним з яких, мабуть, і є Космо, герой Томмі Лі Джонса.

 

 

Не можна не сказати пару слів про місто, який показаний у фільмі. Ньюкасл - індустріальне місто на північно-східному узбережжі Великобританії. Потрібно відзначити, що всіма достоїнствами міста прекрасно скористалися. Те міст через річку Тайн «Міленіум», що фігурує на постерах до фільму, то один з торгових комплексів, не виключено, що ТЦ площі Елдон (найбільший нині торговий комплекс у Великобританії), то і не пішло від очі культурна спадщина міста. В деяких гідах і книгах для туристів Ньюкасл рекомендують як краще місце для нічного відпочинку - недарма фільм починається і закінчується саме цим часом доби.

Вельми незвичайний початок у фільму - всі факти про той час ми дізнаємося прискореними темпами швидкої подачею з вуст діджея радіо, супровід кілким і напруженим музичним рядом. Розв'язка фільму досить спокійна, некваплива. Герої розкриваються рівним рахунком настільки, наскільки це потрібно, не вдаючись у зайві деталі. Про їх минуле нічого не говориться, зате досить широко охоплений їх побут, що достатньою з лишком чином дозволяє скласти образи даних персонажів. Фільм здався дещо меланхолійним і навіває почуття ностальгії, від того ще, напевно, що дивився в глибокому дитинстві в перший раз, і навіває ті часи. Все це зазвичай для нео-нуару, яким фільм і є. Багато музики, а саме джазу. Жалко, що пісні Стінга, до речі, уродженця Ньюкасла, що не вписалися б в антураж картини. Приголомшлива акторська гра. Всього добився власною працею власник джаз-клубу Фінні (Стінг), напористий пройдисвіт Космо (Томмі Лі Джонс), чарівна Кейт (Мелані Гріффіт), сміливий хлопець Брендан (Шон Бін).

Цікаво, що «Грозовий понеділок» став для Майка Фіггіса першим повнометражним фільмом, де він відповідав відразу за три ролі: режисер, сценарист і композитор. Що увінчалося успіхом - Майк був номінований на нагороду Європейської кіноакадемії в категорії «Найкращий фільм молодого режисера», було отримано запрошення в Голлівуд. Важко пригадати щось схоже на дане творіння. Пізніше, в 1995 році вийшла його картина «Залишаючи Лас-Вегас», що отримала високі оцінки критиків і принесла режисерові номінацію на «Оскар», чимось перегукується з даною картиною. Також хочеться відзначити, що кому сподобався «Драйв» 2011-го, той, мабуть, буде в захваті від цієї картини.


Жанр фільму:Драма------
оцінило: 0 люд.