Велика краса
Місто, яке буде стояти вічно - Рим. Письменникові і журналісту Джепа Гамбарделла (Тоні Сервілло) ось-ось стукне 65 років, досить важлива дата. Саме час згадати, що сталося за минулі роки, як змінилось це чудове місто. Саме на тлі вулиць і його жителів розгортається сюжет. Розглядаючи минуле і теперішнє Риму, Джеп приходить до думки, що навколишній світ сильно змінився. Трансформація справила маніпуляції над цим місцем, воно стало спотворене сучасним смаками і звичаями. Колишню велич тепер служить лише декорацією. До всього цього Джеп приходить після розуміння пасивності власного життя за останній час, як людина, яка є таким же зосередженням римської культури, як і саме місто.

 

Італійське кіно після важкої тривалої хвороби, що уразила його по смерті Вісконті і Фелліні, схоже, починає потихеньку приходити в себе. Останні 2 їхнього фільму, що з успіхом пройшли світом - «Краща пропозиція» Торнаторе і даний твір Соррентіно - тому свідчення. Якщо розставляти пріоритети: «Пропозиція» більш цікаво поставлено, але у «Краси» більше претензій називатися твором мистецтва в широкому сенсі цього слова. Та й «Оскар» за кращий фільм року не англійською мовою про дещо говорить.

Завантажити фільм можна тут - http://toloka.to/t59755

Що ми маємо в картині? Перш за все, хороший головний герой, нібито письменник, а на ділі світський журналіст-нероба у виконанні Тоні Сервілло - дуже реалістичний (там багато другорядні персонажі хоч і прекрасні, але явно гротескні), нічого зайвого, все в міру і все дуже зі смаком. Ніби як і грати-то там особливо нічого, але виглядає він просто здорово. Панорама разлагающейся сучасної еліти італійського суспільства дана просто шикарна, абсолютно шедевральний паноптикум, зоопарк і цирк виродків. Ну і фільм просто дуже красиво знятий (не завжди і скрізь, але ефектних кадрів багато).

Що стосується мінусів - на мій погляд, їх 3: зайва затягнутість (особливо вечірки на самому початку картини), місцями надмірна перевантаженість символізмом і, найголовніше, мені не дуже сподобалася вся ця остання лінія зі столітньою черницею, нехай це теж символіка, але яка -то вона аж надто неприємна, чи що.

 

 

В цілому, фільм однозначно гідний своїх нагород: крім «Оскара» він отримав в цій же категорії ще «Глобус» і «БАФТА», а також був названий «Європейським фільмом року» (Соррентіно найкращим режисером, Сервілло кращим актором). Зате Канни не дали НІ-ЧО-ГО взагалі (!), Політкоректно присудивши свою пальмову гілку Примітивні нудотно-картонної поделке про лесбіянок. Але Канни це вже давно діагноз. Резюме: любителям кіно як мистецтва, особливо кіно часів Вісконті і Фелліні, дивитися однозначно. Це не шедевр на всі часи, але картина дуже гідна.


Жанр фільму:Кінокомедія------
оцінило: 0 люд.