Кабаре

Берлін початку тридцятих років, складні взаємини між американською співачкою кабаре і молодим студентом, що підробляє уроками, які він дає багатій молодій єврейці.

У 2006 році британська телестудія Channel 4 випустила програму під назвою «50 фільмів, які треба подивитися, перш ніж померти». У передачі були представлені 50 фільмів, які попередньо відбиралися шляхом опитування телевізійних критиків, експертів і просто глядачів. Кожен фільм вибирався «як зразок специфічного жанру або стилю».

Сорок п'ятим у цьому списку значиться мелодрама-мюзикл «Кабаре» 1972 американського кінорежисера Боба Фосса. У головних ролях - Лайза Міннеллі і Майкл Йорк.

У Вас не має доступу для завантажень

Час і місце дії фільму - Веймарська республіка 1931го року, незадовго до приходу до влади Гітлера. Основна сюжетна лінія пов'язана з американкою Саллі Боулз - співачкою в берлінському кабаре «Кит-Кат». Вона знайомиться з Брайаном Робертсом, письменником-англійцем. Саллі намагається спокусити Брайана, але безуспішно, і вони стають друзями. Саллі знайомиться з розпусним багачем, Максиміліаном.

Лінія взаємин головних героїв постійно переривається вставками виступів у кабаре, ніж нав'язується загальний настрій фільму.

 

 

Кабаре можна розцінити як пристосовницьку структуру - артисти всього-на-всього показують на сцені те, що хоче побачити суспільство. І, судячи з того, що ми спостерігаємо, суспільство це - невисоких потреб. А головна героїня - таке собі «кабаре» у світі людей. Вона пристосовується: як риба шукає, де глибше, так вона шукає, де краще, граючи на публіку, легко змінюючи чоловіків і наплювавши на всі моральні принципи.

Ведучий в кабаре - чоловік в огидному гримі, який говорить навмисно спотвореним голосом. Після його оголошень на сцені співають вульгарно розфарбовані жінки, які якось безглуздо рухаються під музику і своїми нарядами непрозоро натякають на сексуальний підтекст. Люди в залі сміються. Відчуття у мене як у глядача при цьому дивні. Тому що від такої картинки смішно може бути тільки зіпсованою публіці з збоченими ідеалами і бажаннями, людям, у яких нездорова психіка.

По ходу фільму наростає вплив нацизму в Веймарської республіці, і коли вже починаються гоніння на євреїв, головна героїня, виступаючи на сцені кабаре, виспівує, мовляв, приходь, єврей, до нас в кабаре, кокетливо заграючи плечиком. А потім показують зал, де сидять одні фашисти. Це ті ж люди, що ходили в кабаре ще на початку фільму, коли вони ще не були фашистами. Але вони змінили маску, ставши членами перемігшої фашистської партії, піддавшись на пропаганду ЗМІ. Саме цим людям смішно дивитися на кабаре. Питань більше не залишається.


Жанр фільму:Драма------
оцінило: 0 люд.