Щасливе число Слевіна
Слевіну не везе. Будинок опечатаний, дівчина пішла до іншого. Його друг Нік виїжджає з Нью-Йорка і пропонує Слевіну пожити в порожній квартирі. В цей час крупний кримінальний авторитет на прізвисько Бос хоче розібратись з своїм колишнім партнером Раббі за вбивство сина і помститись «замовивши» його спадкоємця. Цю брудну справу Бос вирішує доручити своєму давньому боржнику Ніку. Шестірки Боса вриваються до Слевіна і, прийнявши його за Ніка, вимагають прибрати сина Раббі. Слевіну нічого не залишається, як закрити борг друга. Виявляється, Слевін - знаменитий кілер, який давно задумав нацькувати один на одного ватажків мафії, адже сорок років тому на іподромі вони убили його батька якраз в той момент, коли він ставив на коня по кличці «Щасливий номер». Чи зможе Слевін помститися за смерть батька і звільнитися від фатального минулого?

 

«Щасливе число Слевіна» шотландець Пол МакГіган зробив досить-таки неоднозначну спробу з'єднати невимушено-ексцентричну любовно-конспірологічну історію в дусі власного знятого в 2004 році «Уікер-парку» з тим же Джошем Хартнеттом в головній ролі, що йде в іронічний сюр кримінальну метафізику Гая Рітчі і укриту легким покривалом наркотичного марення розважливу багатоходову партію помсти з «Селтонского моря» Д. Дж. Карузо. В результаті вийшло дуже дивне міфологічна істота - не те кентавр, не те попросту химера.

Фільм чітко підрозділяється на три частини: потужну і пронизливу трагічну зав'язку, потужну і пронизливу трагічну розв'язку (за вирахуванням, мабуть що, сцени в аеропорту) і абсолютно з ними не в'яжучого непристойно-зарозумілу в'язь посередині. Саме сміттєва середина, до речі кажучи, єдина і увійшла в промо-ролик, крутився в кінотеатрах незадовго до прем'єри.

У Вас не має доступу для завантажень

Початок і кінцівка - це стисло й нещадно розказана історія про якогось хлопця на ім'я Макс, який в 1979 році дізнався від дядька випадково підслухана секрет про «аптечному гандикапі» (тобто уприскуванні скаковим коням кінських доз допінгу) і про переможної конячці по кличці Щасливе Число Слевіна. Але конячка вмирає, не дійшовши до фінішу, а слідом за нею вмирають який поставив на неї велику суму Макс, його букмекер, дружина і маленький син, яких нові мафіозні господарі іподрому стерли в криваву піну заради залякування всіх бажаючих підзаробити на скачках. Через двадцять з гаком років один молодий невдаха (Джош Хартнетт), що влаштувався (тут ми переходимо до міттельшпілі) в квартирі якогось Ніка Фішера, влипає в крупні неприємності, пов'язані з боргами останнього двом мафіозним воротилам: чорношкірому Босові (Морган Фріман) і зрозуміло який національно -релігійний приналежності Рабинові (сер Бен Кінгслі). Тут окаймляющая сюжет (і службовка насправді її перводвіжітелем і смисловим ядром) трагедія, відтінена доброзичливої ​​іронією який розповідає про неї кілера у виконанні Брюса Вілліса, миттєво випаровується - і починається недоладно-претензійний непристойний водевіль.

 

Обидва головні мафіозі висловлюються такими абстрактними заумності, яких не говорять навіть університетські професори; принаймні, фрази на кшталт «Не встигнувши поснідати, він перейшов в категорію" був "» (Бос) на тлі решти здаються верхом розмовної простоти. При цьому темні і малозрозумілі метафори постійно норовлять скотитися в тотальну непристойність; так, наприклад, один з підручних Боса вимовляє цілий монолог на тему особистісної ідентифікації, уснащенний диким міркуванням про, вживемо тут більш м'яке слівце, бюсті Діви Марії, а герой Хартнетта ілюструє свій черговий випендрьож наступним пасажем: «I said the same thing that a guy says to his tailor when he asks if his penis swings to the right or to the left »(перекладачі в фільмі русифікували цю і без того божевільну фразу абсолютно неправильно, позбавивши її взагалі всякого сенсу; сенс ж такий:« Я сказав те ж саме, що і хлопець, який відповів свого кравця, коли той запитав його, звисає чи його пеніс вправо або вліво »). Взагалі, тема ідентифікації червоною ниткою проходить через весь фільм, народжуючи іноді й цілком добротні комічні заходження («Його звуть Рабин. - Чому? - Бо він рабин»; «Нас прислав Шлома. - Але я не знаю Шломо. - А Шлома тебе знає »;« Його називають голубки. Чому це? він що, літає? - Ні, його називають голубки, тому що він блакитний »(в оригіналі звучить« Fairy »(« ельф »,« фея »), але тут перекладачі впоралися з грою слів відмінно, оскільки «fairy» на американському сленгу означає «гомосексуаліст»). Проте по-справжньому красна ця нитка лише в пролозі і епілозі, коли більшість героїв за старою доброю традицією виявляються зовсім не тими, ким здаються, а посередині вона має не те сумнівний блідо-блакитний, не те сумнівний блідо-рожевий відтінок.

На самому початку герой Брюса Вілліса говорить про те, що є певний трюк, фокус під назвою Kansas City shuffle (shuffle, власне, і означає «трюк», «перетасовку»: пісенька в кінці як раз про це), коли всі дивляться, допустимо , направо, а ти - наліво, або навпаки. Про те ж, до речі, і безглузда жарт, процитована вище. Тобто ти думаєш про персонажа одне, а він насправді зовсім інше. Або дивишся, скажімо, на походеньки класичного невдаху, не в той час опинився не в тому місці, а насправді бачиш історію ретельно спланованого помсти, несподівано пов'язаного з подіями далекого 79-го року.

На жаль, ні сценаристу Джейсону Сміловічі, дебютувала у великому кіно, ні Полу МакГігану, чудово вибудовуємо кадр під тонку музичну стилізацію Джошуа Ральфа, не вистачило твердості витримати єдиний ритм. На відміну, скажімо, від бездоганно зібраного «Селтонского моря» режисера Д. Дж. Карузо і сценариста Тоні Гейтона, де інтелектуально продумана помста і кокаїнове затемнення складаються в чітку екзистенціальну мозаїку, «Щасливе Число Слевіна» розсипається на два фільми, погано пов'язаних один з одним. І те, що ці два плани утримуються разом лише суто зовнішніми дужками інтриги, якраз і говорить про головне: перед нами тільки майстерний трюк, дві змікшованого естетики і два перетасувати сюжету, коротко кажучи -


Жанр фільму:Трілер------
оцінило: 0 люд.