Зіткнення з безоднею
Що б Ви почали робити, коли би дізналися, що незабаром величезна комета зіткнется з Землею, і всьому людству загрожує неминуча загибель? Відлік часу до судного дня вже почався. Президент США повідомляє світу, що до «зіткнення з безоднею» залишається рік. На комету направляють корабль «Месія» який повинен підірвати комету. Але від вибуху комета разлітається на дві частини. Ніщо не може врятувати людство. Як поведуть себе люди?...

 

За задумом сценаристів фільму Брюса Джоела Рубіна і Майкла Толкіна, а також режисера Мімі Ледер, фільм-катастрофа «Зіткнення з безоднею» розбитий на кілька фрагментів, кожен з яких демонструє різних людей, їх ставлення до неминучої загибелі планети, як вони себе поведуть у сформованій ситуації. Але, що не можна пройти увагою, всі учасники не позбавлені почуття великодушності. Зараз це більше прийнято називати красиво звучним терміном «пафос», але в ставленні до «Зіткнення з безоднею» я все-таки віддам право на життя слову «великодушність», уникаючи навіть ефектність виразу «марнославного».

У Вас не має доступу для завантажень

Отже, піду не по порядку, а, як би, по рангу, починаючи з Моргана Фрімана, який зіграв Президента США. Настільки «теплий» актор, як Фріман, з його проникливим поглядом з іскрою усмішки в ньому, цілком по праву зіграв настільки високопоставленого чиновника. По ньому можна сказати, що він впорався на всі сто. Він не так часто потрапляє в кадр, але кожні його слова, його вчинки, його вплив на слухачів - це дорогого коштує. Фріман оцінив гідно надану йому честь і виглядав презентабельно. До того ж саме його герою випав жереб розповісти народу про те, що планеті загрожує наймасштабніша катастрофа. Великодушність у персонажа Фрімана виразилося в тому, що він висловлював рішення про неприпустимість вандалізму, крадіжок, вуличних заворушень. Важко було б сказати, що лотерея, єдина чесна в світі лотерея, скаже, хто може врятуватися. Сувора, серйозна роль і Морган Фріман блискуче відіграв її.

Наступними я відзначу команду астронавтів, які відправилися на космічному кораблі зробити неможливе - спробувати знищити метеорит. Повністю їм цього не вдасться зробити, але великодушність вони висловили в якості самопожертви. Роберт Дюваль дійсно виглядав по-батьківськи серед команди сміливців. В общем-то, там всі зіграли на рівні, а особливо приємно відзначати, що серед усієї цієї компанії не загубився наш Олександр Балуєв.

Багато часу в фільмі віддали на відкуп Теї Леоні, яка відіграла нахабну журналістку, яка однією з перших дізнається про майбутню катастрофу. У неї самий багатошаровий персонаж. За цей час, що їй дали, ми дізнаємося про її непрості відносини з батьком (відмінна невелика роль Максиміліана Шелла), про педантичних зустрічах з матір'ю (Ванесса Редгрейв теж не підвела), про те, як їй доведеться вести телетрансляцію, яка, напевно б , побила всі рекорди переглядів, коли йшов репортаж про астронавтів-рятівників Землі. Складний момент, важкий невимовно, але стриманість Теи Леоні допомогла її розібратися з роллю і з успіхом відобразити свій персонаж. Великодушність ж полягає в її примиренні з батьком, коли вона розкриває йому душу, а також порятунок подруги з маленькою дочкою, а сама вона вирушає на зустріч підготовлювану катастрофі.

Елайджа Вуд, який виконав роль астронома-любителя, який першим спостерігав небесне тіло, що обіцяє нам чималі неприємності, отримав невелику, але важливу задачу. У своєму образі він передав, як можуть себе повести молоді люди, щоб врятувати улюблених і близьких людей, не втративши голови від свого «зоряного» статусу, - в цьому-то і лежить великодушність його персонажа.

 

До речі, разом з Лілі Собьескі у них вийшов несподівано пов'язаний дует, місцями дуже навіть зворушливий.

Мімі Ледер не скористалася звичайними методами створення фільмів про майбутні небезпеки з космосу. Є спецефекти, але вони лише дотично пройшлися по картині. Набагато більше уваги приділяється різним людям, їх поведінці, бажанням жити або ж зробити щось отаке, про що в буденності навіть і не подумаєш. «Зіткнення з безоднею» - це соціальна драма на тлі наближення катастрофи, яка дуже якісно знята і добре зіграна усіма акторами.


Жанр фільму:Фантастика------
оцінило: 0 люд.