Кактус

У Самі одна велика проблема в житті: він - іпохондрик і панічно боїться за своє здоров'я. У Патріка теж велика проблема: Самі. Колись, в дитинстві, Самі врятував йому життя. З того часу Патрік не може відмовити йому в своїй дружбі. Після чергової зустрічі з лікарями Самі переконаний, що жити йому залишилося всього три місяці. Патрік викликається підтримати друга в цей нелегкий час. Однак він не підозрює, що цей порив переверне з ніг на голову все його життя і занесе його до Індії. Саме там його друг сподівається зустріти щасливе зцілення.

Люди все частіше і частіше чекають від французьких комедій американського гумору! Це погано. Посміятися, мовляв, кажуть, ніде. Звикли до американських комедій а-ля «Американський пиріг» да до нових французьким стрічкам, які теж, на жаль, встали на шлях голлівудщини, на кшталт «Таксі». І забули, що французькі комедії завжди балансували на межі гумору і трагедії, ніколи не були тупими і плоскими, а сміятися там часто треба не над діями героїв, а над положеннями, в які вони потрапляють, над діалогами і тд.

У Вас не має доступу для завантажень

«Кактус» - чудова французька комедія, без нальоту голлівудщини. З саме французьким гумором, який не викликає реготу, хоча і в цьому фільмі є місце для чадних сцен. З самого початку до кінця чарує м'який, ненав'язливий гумор, бавлять оригінальні характери, герої. Фільм сочетатся в собі сучасне мультикультурне французьке кіно з традиціями французького кіно 70-х, тонко і по-доброму сміється над людським егоїзмом, дурістю ... іронізірут над дружбою, коханням.

На чолі цього варто прекумедних парочка Кловіс Корнійак-Паскаль Елбе. Звичайно, їм дуже далеко до геніальних дуетів де Фюнес-Бурвиль або Рішар-Депардьє (їх вони місцями копіюють), але в світлі сьогоднішнього французького кіно, коли хороші коміки навіть там рідкість (якщо не брати в облік «стариків» Рішара, Клавє і т . д.), вони виглядають гідно. Досить високий рівень.

 

 

Мені їх робота нагадала відразу два фільми: по-перше, дует дуже схожий на дует Вілліса з Трнтоном з комедії «Бандити», по-друге, Самі нагадує нашого «Зайчика» у виконанні Бикова. Фантастичного іпохондрика зіграв Паскаль Елбе - емоційно, весело, жваво, його герой невиправний егоїст, наївний дурник, нехитрий простак, який вбиває всіх своїм нескінченним і безпідставним ниттям. Що цікаво, Самі цілком счстлів у своїй невдачливості. Його антипод - Корінійак, - навпаки, в житті людина удачливий, але все, як виявляється, тримається у нього на волосині, запальний, вибуховий характер не дає бідоласі спокою, він одночасно любить свого друга і ненавидить.

Звичайно, все це досить вдруге, Депардьє і Рішар робили це набагато краще, але справа в тому, що зараз я готовий вітати таку вторинність: краще вже такий самоплагіатом і вдале наслідування геніям, ніж безглузде здирання чужого голлівудського стилю, грубого і плоского гумору і штампів американського кіно. Хай краще знімають приємні комедії, здатні воскресити в пам'яті спогади про великих шедеврах жанру. Я із задоволенням віддам свою перевагу вторинним «Кактусу» і «Пюшевому синдрому», ніж «новому» «Французькому пирогу» або «Таксі-4». Тому-що в «Кактусі» відчувається французьке.

Спогади не обмежуються атмосферою і схожими характерами. У фільмі знімається легенда Франції - П'єр Рішар, який, власне, і є натхненник образів ипохондрических невдах, які насправді фантастичні везунчики. Роль невелика, але несподівана і весела - бітник-торчок, нежущійся на атласних подушках в суспільстві купи симпатичних дівок і мавпочки. Рішар тільки зміцнює міст, перекинутий до класики режисерами Біттон і Мунца.

Я радий, що старе не гине, що не відмирає, а модифікується і отримує друге життя. Ніяких картонних американських пристрастей. Симпатичні герої у веселому, добром і зворушливому фільмі, який, так само, як і «Невезучие» 2003-го року знято не для тих, хто шукає, а для тих, хто пам'ятає.


Жанр фільму:Кінокомедія------
оцінило: 0 люд.