Ґудбай, Леніне

Мати Алекса опинилась в комі незадовго до падіння Берлінської стіни. А коли, нарешті, прийшла до тями, не було вже ні ГДР, ні країн соціалізму, що «переміг». Через тривогу за здоров`я матері, Александр вирішив не розповідати їй про зміни: адже що ще як не торжество капіталізму може доконати переконану комуністку? Синові довелося піти на обман і перетворити свою квартиру на острівець минулого, в останню фортецю неіснуючої держави. Старанно вдавати, що справа Леніна як і раніше живе й перемагає.

Отже, перед вами фільм Вольфганга Беккера «Good Bye, Lenin!». Чим же примітно дане кіно-творіння? Неймовірної атмосферністю, - ось що спадає на думку першим, і це не випадково! Адже перед вами зовсім не простий фільм. Ні комедія, і ні драма в звичному розумінні. О, ні! «Гуд бай, Ленін» - це тонка трагікомедія, де світлі моменти іронічно переплетені з оточення сумними, що створює абсолютно особливий настрій під час усього перегляду.

У Вас не має доступу для завантажень

Це фільм про країну, якої ніколи не було. Де більше не показують балет, але їдять чізбургери. Де викидають портрети вождів і радіють колишнім класовим ворогам. І де вже неможливо відшукати горошок «глобус» у нових капіталістичних супермаркетах!) Сумно, але факт. НДР впала під уламками Берлінської стіни, назавжди унесся з собою ідеї світлого соціалістичного майбутнього ...

Якщо ж трохи відволіктися від сюжету, то особисто мене вельми порадував акторський склад. Катрін Засс дуже гармонійно підійшла на роль втраченої в часі і просторі героїні, чиє життя буквально перекинулася, поки та була в комі. Данієль Брюль дуже щирий у своїй безмежній любові до матері, а Чулпан Хаматова неймовірно чарівна в ролі медсестри. Ну і звичайно окремі слова про Янна Тьерсо, музика якого так до речі прийшлася в цій картині. Так, безумовно, завдяки цим мелодіям мимоволі пригадується фільм «Амелі», але це абсолютно не псує враження при перегляді, адже обидва фільми настільки різні за своїм змістом, а Янн Тьерсо чарівний завжди!)

 

 

Повертаючись до сюжету, хотілося б особливо відзначити сцену з «летять» Леніним, від якої у мене просто захопило дух. Ось він - кінець цілої епохи, і початок чогось зовсім іншого. І на цьому тлі так зворушливо виглядає ідея створення острівця соціалізму в одній окремо взятій квартирі, коли за вікном переможно розвивається прапор з емблемою кока-коли.

«Брехня, повторена тисячу разів, стає правдою!» (С)

Мені сподобалася і сама ідея цієї картини. Брехня, обман і створення цілої ілюзорною всесвіту заради однієї єдиної людини. Задля його ідеалів. Задля його життя. Неправда в порятунок! І тут неможливо строго судити головного героя, бо тоді був такий час. Час розбитих надій і нищівних змін ...

І на завершення, «Гуд бай, Ленін» - це дуже серйозний і дуже якісний фільм. З присмаком голландських огірочків в соціалістичних банках і пересипаного імпортної кави. Фільм про крах цілого світу.

Фільм про країну, якої не було, але чий лад назавжди міняв людські долі.


Жанр фільму:Драма------
оцінило: 0 люд.