Світанок мерців

Кошмар зомбі, що почався у фільмі «Ніч живих мерців», продовжується. Четверо мандрівників, що врятувалися від жаху мертвих на вертольоті, вимушено приземлитися на дах супермаркету. Там вони знаходять їжу, притулок і неприємності. Багатоповерховий магазин від низу до верху забитий дурними ходячими трупами. Розважаючи себе відстрілом мертвяків, люди і не підозрюють, що всього через декілька годин один із них стане тим, кого вони так легко вбивають — м'ясоїдним зомбі, а трохи пізніше в магазин нагряне банда відморозків, для якої немає різниці між живим і мертвим, єдиним бажанням яких є жадання наживи і насильства.

«Світанок мерців» - другий фільм Роберта Ромеро, який продовжує традицію зомбі-хоррора, яким був знаменитий «Ніч живих мерців». Однак, починаючи саме з цього фільму, метр робить акцент вже не на самих ходячих мерців, а вже на самих людях, що вижили. Згодом це стане іконою численних зомбі-фільмів від Ромеро.

У Вас не має доступу для завантажень

Фільм є непрямим продовженням «Ночі ...». Ходячих мерців стає все більше, цілі міста опиняються під владою бездушних створінь, що жадають людської плоті. Чотирьом героям вдається врятуватися з осажённого мерцями міста, але далеко вони полетіти не встигають - їх рятівним пунктом виявляється величезний супермакет. Очистивши нове житло від кровожерливих тварюк, герої перетворюють торговий центр у власний будинок і починають жити в Идилии, як це було до навали зомбі, але людська жорстокість і жадібність не знає кордонів. Герої це розуміють в той момент, коли банда жорстоких мародерів вирішує захопити Торговий центр в свої руки ...

По суті, як вже було сказано вище, Ромеро не наголошує на самих мерців. Тут вони грають другорядну роль і є причиною передчасного кінця світу. Тут вже йдеться про самих людей, не тільки про тих, хто вижив героях, але і про решту, яким пощастило залишитися в живих. Знайшовши свою идилию, у вигляді великого Торгового Центру, герої, чисті намірами, продовжують жити як раніше, і одночасно намагаються вижити. Вони так само розважаються, базікають, вчаться виживати і зрідка з'ясовують стосунки.

 

 

 

Це одна сторона людської натури, про який твердить нам творіння Ромеро. Друга сторона - моральне падіння. Для кого то апокаліпсис став справжньою катастрофою, а для кого то - справжнім царським столом, що подарували покидькам суспільства все, що можна взяти. Це показує нам, що незважаючи на те, що твориться на землі, людська натура може зміниться і зробити людину або гірше, або краще.

Самі мерці грають роль загрози для головних героїв. Повільні, жорстокі, спраглі крові, вони нападають на всіх кого бачать, і самі нерідко стають мішенню для всіх. Ромеро показав нам справжніх мерців, що не відають людських емоцій, які прагнуть просто вгамувати свій голод. По суті, по більшій мірі вони як овечки на поле, а вовки тим часом, найчастіше, є люди.

На відміну від «Ночі ...», цей фільм став набагато кривавіше й жорсткішим. Тут нас чекають безліч неприємних сцен, крові. Піймавши здобич, зомбі розривають її на частини, аж до дрібниць, і більшою мірою все це показано крупним планом. Жорстокість така, яка вона є, і Ромеро нічого не приховує від нас. А який сенс? Тут в цьому дещиця реальності, і ніякої пощади не буде.

Сам фільм тримає в неслабо напружень, незважаючи на те, що динамічних сцен дуже мало, а здебільшого фільм ілюструє відносини героїв, за чим, як не дивно, приємно спостерігати. Таке відчуття властиво всім фільмам Ромеро, без винятку.

Тут приємний акторський склад, саундтрек, операторська робота, і мало не найголовніше, грим. Незважаючи на те, що фільм випущений досить давно, грим для того часу зроблено дуже натурально.

«Світанок мерців» - це не просто зомбі-фільм, скільки альтернативна реальність. Справжня ікона фільмів про живих мерців, що є прикладом людських взаємин, і самої натури людини. Припустимо, вам вдалося врятувати і створити власну ідилію в панує навколо хаосі, але де ймовірність, що вашим ворогом буде не звичайний мертвяк, а така ж людина, як і ти?

Класика, одним словом.


Жанр фільму:Бойовик------
оцінило: 0 люд.