Рейд: Відплата

Загін спецпідрозділу відправляється на рейд в 30 поверховий житловий будинок, де за деякими даними знаходиться притулок впливового наркобарона. Однак дістатися до нього виявляється складним завданням, адже на шляху стоїть справжня армія головорізів, готових за свого боса розірвати будь-кого. Через безглузду випадковість таємна операція по затриманню наркобарона перетворюється в криваву бійню без всяких правил, де виживуть тільки найсильніші...

В Індонезії та Таїланді знімають чимало подібних фільмів, але лише кращим з них вдається домогтися чогось більше локального нішевого кінопрокату. Як наслідок, нещодавно в кінотеатрах відгриміла (хоча це громковато сказано, судячи з скромним зборів) друга частина, а в недалекому майбутньому очікується і третя, яка знімається все тим же режисером і з Юко Ювайс в головній ролі, але вже, як обіцяють, з участю неповторного Тоні Джа, чиї неймовірні трюки заполонили інтернет.

У Вас не має доступу для завантажень

Подібно фільму «Честь дракона» (з тим же Тоні Джа в головній ролі), який лише завдяки Квентіну Тарантіно зібрав в США за рахунок продажів DVD в 2 рази більше, ніж «Рейд» зібрав в американському кінопрокаті, або подібно тріумфатору останньої оскарівської гонки «гравітації », творіння Гарета Еванса жертвує логічністю всього, що відбувається на догоду приголомшива. Але якщо в «Честі дракона» кожна бойова сцена є твором мистецтва в плані естетики і зачаровують задніх планів, будучи по суті доброю казкою, а «Гравітація» демонструє максимум з того, на що здатні сучасні комп'ютери і людський дух, надаючи на огляд глядачеві неосяжний космос у всій своїй величі, то «Рейд» обставляє все набагато більш похмуро, без зайвих красот на тлі, являючи на екран бійців з кістками, зробленими з уламків шаттла «Союз», швидкістю реакції королівської кобри, силою удару Майка Тайсона і хронічної неприязню всього вогнепальної.

 

 

Неймовірно, наскільки по-різному, кожен раз з особливою родзинкою індивідуального стилю, можна підносити на екрані горезвісне кунг-фу, нехай навіть в даному випадку це здебільшого силат - бойове мистецтво малайського архіпелагу. Згадуючи Брюса Лі, в пам'яті спливає його велика філософія і крики, що вивільняють додаткову енергію; Джекі Чан зумів зробити запаморочливу кар'єру завдяки комедійній складової своїх незабутніх бійок і неймовірним трюкам, скоєних самостійно; Жан Клод Ван Дамм додав до всього балетні па і слоумо; а фільм «Рейд» бризкає кров'ю з усіх частин тіла, завдяки мачете, ножам і іншим колючо-ріжучих предметів - а головне, не несе в собі ніякої філософії, ніякої комедії, ніяких зайвих звуків і розмов - суцільний екшн, один лише хардкор під саундтрек Майка Шиноди, написаний теж тільки завдяки Sony.

Стрічка Гарета Еванса - вершина сучасних можливостей постановки бойових сцен з максимальним напруженням і реалестічностью, причому без зайвих вповільнень часу й інших спецефектів. Зекономили на комп'ютерній графіці, на художника-декоратора і на сценарії, але повністю виклалися на вибухах кульок з червоною фарбою і демонстрації можливостей людського тіла. Як кажуть, дешево але сердито.


Жанр фільму:Бойовик------
оцінило: 0 люд.