Вітер, що гойдає верес

В охопленій хвилюваннями Ірландії, все більше і більше робочих і селян втягується в боротьбу за незалежність з британськими частинами. Головний герой фільму Дамієн залишає успішну кар'єру лікаря і разом зі своїм братом Тедді вступає в жорстоку сутичку за свободу. Незабаром британська влада приходить до висновку, що кровопролиття пора припинити. В цей час починається громадянська війна, яка робить братів ворогами.

Зелені пагорби і долини Ірландії, оповиті туманами. Земля, недоласканние сонцем, але плекана людьми. Земля, за яку вони готові боротися і проливати кров. Рідна країна, як жива істота, як мати, яка подарувала життя. Хіба можна кинути все і дати її в образу ?!

  Viter.avi.torrent
[14.75 Kb] (Завантажили: 10)

Діти Ірландії повстали проти незаконного вторгнення Англії, проти окупації і жорстокості. «Кров за кров». Повстанців десять чоловік, загарбників - десять тисяч. Так народжується героїзм в серцях людей, усім своїм єством спраглих миру, свободи, справедливості. Вони дали клятву вірності уряду незалежної Ірландії. Але кожен з патріотично налаштованих чоловіків розумів цю клятву по-своєму. Деякі йшли в бій не замислюючись і не аналізуючи того, до чого прагнуть. Лідери ж направляли енергію і сили в тому напрямку, який поки вважали «загальним» і однозначно вірним.

Чому стався розкол серед тих, хто вірив, як здавалося, в один і той же? Як два брата опинилися ворогами, кожен з яких готовий зімкнути руки на шиї іншого? Чи можливо було уникнути «такого» розвитку подій?

На думку спадає одна фраза: «Зло оманливе. Як тільки ти думаєш, що ось воно, у тебе в руках, ти розгадав його загадку ... Зло відразу обертається іншою стороною, і ти вже не віриш самому собі ». Те ж саме, на мій погляд, можна сказати і про правду, про те, за що ти борешся. Для кожної людини правда своя. Що прийнятно для одного, неприпустимо для іншого. І правильної відповіді не знайти. Найблагородніші, суспільно значущі ідеї змішуються. Зникає біле і чорне, бо таких кольорів немає. Правда забарвлена ​​в сірий колір. Відтінок компромісів і поступок. Так будується світ з покон віків. Тільки не всім йде сірий колір. Він абсолютно не гармоніює з принциповістю і почуттям справедливості. Або крась свою ідею нейтральній фарбою, або «тебе стратять на світанку». Зіткнення двох правд неминуче, але перемога завжди дістається угоді з совістю, компромісу.

Деміен і Тедді ступили на повстанський шлях. Об'єднували ірланцев, судили (строго і справедливо), стріляли (в спільного ворога), вставали на захист плечем до плеча. Любов і відданість закінчилися братовбивством. Протиприродним, антилюдським актом.

Цей фільм важко дивитися одразу від початку до кінця. Я, часом, відчувала потребу натиснути на паузу і пройтися по будинку. Зайняти себе на хвилину чомусь і дозволити думкам оформитися в щось певне. Далі, з подвоєним задоволенням, я поверталася до перегляду.

Атмосфера фільму, зіткана з блискучої гри акторів, операторської роботи та чарівної музики справила глибоке враження. Увага не доводилося направляти, воно дихало в такт з дією на екрані. Серце билося в унісон з серцями ірландців, емоції змушували ніздрі роздуватися, кров по венах бігла швидше, гнана адреналіном. Тепер мене переповнює захоплення перед цим твором. Перед роботою людей, які знялися в ньому. Вони не грають, а живуть. Хотілося б кожному, хто брав участь у створенні фільму «Вітер, який гойдає верес», потиснути руку, висловити повагу і сказати: «Спасибі» за їх щирий труд.


Жанр фільму:Історичний------
оцінило: 1 люд.