Первісний страх

Страх, брехня і цинізм - основні теми судової драми. У вбивстві чиказького архієпископа звинувачується молодий хлопець, який, незважаючи на всі докази, заперечує свою вину і переконує в цьому свого адвоката. Їхні стосунки стають все більш напруженими і заплутаними. У ході судового процесу стикаються колишні коханці - прокурор Дженет Вінейбл і адвокат Мартін Вейл...

Отже, в центрі подій - гучне і скандальне судову справу про вбивство архієпископа Рашмана. Відомий адвокат Мартін Вейл зовсім випадково бачить випуск новин про прийдешнє розгляді і поспішає взяти це цікаве справу.

Спійманий підозрюваний - юний хорист Аарон Стемплер, який як ніхто інший був близький до архієпископа і його приходу. Вейл починає своє розслідування, а прокурор Джанет під гнітом великого і жахливого ділка Шонесси намір довести справу до кінця, а значить - до смертної кари ...

У Вас не має доступу для завантажень

Картина - це кілька цікавих персонажів і безліч змазаних обставин. Харизматичний та іронічний Вейл, відсторонений і боязкий Стемплер, наполеглива Венабл. Риси та зв'язку цих персонажів складають начинку фільму, у якого практичні відсутні будь-які зовнішні чинники. Відсутність динаміки і палахкотіння екшену представлені саме іскрометними персонажами, зокрема, звичайно ж, Річардом Гіром. Його акторська гра тут на висоті, він усюди підкреслює колючий характер свого адвоката, усюди намагається вставити свою глузливу посмішку.

 

 

Звичайно, Едвард Нортон тут постарався, вже пробачить мене Гір, куди більш переконливо. Такий м'який і відвернений персонаж з наївними очима і втраченим «я» - це просто вершина усіляких похвал. Сцени трепетних реплік, що Стемплер упускає перед впевненим і зосередженим адвокатом гідні бурхливих овацій. Без такого персонажа фільм був би набагато черствіший.

Хоча прокурора і пов'язують з адвокатом колишні близькі стосунки, вона залишається собою - тверда і напориста. Перехресні опитування в суді показали, що жодна зі сторін не має наміру здаватися.

Поява Рона вносить свої корективи в уявлення справи. Вейл усвідомлює свою перевагу в справі, яку він вважав втраченим. Відеокасета з особистої колекції архієпископа доповнює картину і додає мотив злочину. Хоча доводи адвоката і запрошеного ним психолога звучать куди переконливіше сухих промов про мотив убивці.

Що ж - фільму однозначно варто дати позитивну оцінку. Незважаючи на те, що він може здатися дещо затягнутим, місцями тьмяним, це не робить стрічку цілком збіговиськом несмаку. Яскраві характери, гра акторів заслуговує низького поклону. Емоційний, цікавий фінал додають балів у скарбничку «Страху», і змушує в черговий раз поміркувати над слоганом фільму ...


Жанр фільму:Драма------
оцінило: 0 люд.