Анатомія вбивства

Лейтенант армії Фредерік Меньйон заарештований за вбивство власника бару Барні Квілла. Він стверджує, що бармен побив і зґвалтував його дружину Лауру. І, хоча Лаура повністю підтверджує версію чоловіка, судмедексперт не може знайти доказів її зґвалтування.

Захищати Меньйона доручають Полу Біґлеру, скромному провінційному адвокату. Обвинувачений не йде на співпрацю, справу веде суддя з іншого міста. Біґлер розуміє, що це буде дуже складний процес, і шансів виграти справу у нього не так вже й багато...

Судова драма - специфічний жанр в кіно. Фільми з цієї категорії осилити можуть не всі. До того ж якщо врахувати, що більшість фільмів даного жанру або американські, або британські. Коштувати відзначити, що система судоустрою та інших юридичних тонкощів не скрізь однакова. Навіть між США і Великобританією немає ідентичних правил судоустрою. А слов'янському людині, навіть трохи знайомим з юриспруденцією, буде не дуже легко зрозуміти всі тонкощі судового процесу «за бугром». Приміром, в наших судах відсутнє поняття правового звичаю, що широко поширене в англо-американській правовій системі. Для розширення ерудиції, відзначу, що в більшості країн колишнього Союзу закладено правовий фундамент романо-германського типу правової системи з особливим різновидом в кожній окремо взятій державі.

Складність постановки судового фільму якраз і полягає в тому, щоб зробити картину більш інтернаціональною і щоб глядач, навіть не знайомий з юриспруденцією, зацікавився сюжетом і перипетіями відбувається. Звичайно, фільм про звичайний правопорушення дивитися навряд чи хто стане, тому за основу береться завжди якесь резонансний злочин.

У нашому випадку ми маємо справу з убивством. Але про все по порядку.

У Вас не має доступу для завантажень

Пол Біґлер - провінційний адвокат, колишній працівник прокуратури. Справ у нього не особливо багато, тому вільний час він присвячує риболовлі. Справи в конторі Біглера йдуть не дуже добре, навіть його помічниця скаржиться на те, що вона не отримала свій зарплатний чек.

Але ось до Біглеру звертається молода жінка, яка хоче найняти його для захисту свого чоловіка, звинуваченого в убивстві. Фабула справи така: лейтенант армії Фредерік Манайон розстрілює власника бару Барні Куілла, який нібито зґвалтував і побив його дружину. Справа не віщує жодних перспектив: судмедексперт не може підтвердити факт згвалтування, свідків події немає, а ті, що були очевидцями вбивства, підтверджують, що Манайон холоднокровно вбив Куілла. До того ж лейтенант не може оплатити свій захист і в якості оплати може запропонувати лише розписку, що розплатиться з часом. Взявшись за цю справу, Біґлер дуже ризикує. До того ж, як на зло місцевий суддя не може розглядати справу, і замість нього справу віддають судді з іншого міста, а вже на процесі обвинувачення бере собі в допомогу досить відомого прокурора Клода Денсера. Єдина зачіпка для захисту - наполягати на тимчасовому божевіллі обвинуваченого.

Хронометраж фільму досить великий, що може відлякати від нього деяких глядачів. Якраз надмірна довжина (2,5 години) і є недоліком цього фільму.

 

 

У фільмі нам практично докладно покажуть «анатомію» судового засідання. Звичайно, тут не буде запаморочливих зізнань і «Твіст», як, наприклад, в «Свідки звинувачення», але все одно, чим ближче до кінця, тим більше переживаєш, який вердикт винесуть присяжні. Чи приймуть вони сторону захисту або погодяться з обвинуваченням.

Якщо говорити про достоїнства фільму, то, звичайно, без сумніву - це акторські роботи. На них і варто весь фільм. Джеймс Стюарт грає спокійно, без імпресії, але як грає - це треба бачити. Не втрачаються на тлі Стюарта і другорядні персонажі. Чи Ремик відмінно передає образ сексапільної дружини, що дійсно віриш, що заради такої жінки можна вбити. Бен Газзара - бере своєю харизмою, і його герою дійсно співчуваєш і переживаєш за його долю. Ну і Джордж Сі Скотт - з першого його появи в кадрі фільм набуває стільки нових відтінків. А вже коли його герой вступає з дебати з героєм Стюарта - це щось, в цих епізодах стільки експресії, до того ж приправленою дотепним гумором. Що дивно, в картині досить гумору, його тільки треба розглядати.

Ну і, звичайно, не можна не відзначити дивовижне музичний супровід фільму. Не дарма композитором у фільмі виступає знаменитий джазмен - Дюк Еллінгтон (між іншим, що засвітився в маленькому камео). Хто б міг подумати, що джаз стане відмінним музичним фоном для судової драми.

Як я писав на початку, судова драма - жанр на любителя, комусь подобатися, а комусь ні. До того ж зараз вийшло стільки фільмів про судові процеси, з гучними справами. Телебачення рясніє жахливими виробами зразок «Години суду», що, звичайно, зіграло жанру не найкращу службу. Але «Анатомія вбивства» не дарма входить в різні топи не тільки кращих судових драм, але і кращих фільмів.

Свого часу фільм номінувався на 7 премій Американської кіноакадемії (фільм, чоловіча роль (Джеймс Стюарт), чоловіча роль другого плану (Джордж Сі. Скотт), чоловіча роль другого плану (Артур О`коннелл), адаптований сценарій, робота оператора (ч / б фільми) і монтаж), але в результаті нічого не отримав, т. к. в той рік "Бен Гур» смів всіх на своєму шляху в гонитві за Оскаром.


Жанр фільму:Драма------
оцінило: 0 люд.