Вбити пересмішника

Людина, що має тверді переконання і віру в правду завжди заслуговує на повагу. Саме такою людиною є наш герой. Живе він у часи розквіту расизму і треба ж таке статися, щоб йому доручили захищати чорношкірого американця. Герою доводиться йти проти упередженості і наклепу, щоб виправдати невинного. Але крім того він має ще й двійко малих бешкетників, яких змушений ростити без матері, тож він має слугувати для них хорошим прикладом.

Роман американської письменниці Харпер Лі, який отримав абсолютно заслужено «Пуріцевскую премію», я почав читати ще з ранніх років. У віці 13 років мене не особливо цікавили взаємини батька і сина або ж сюжетна лінія з Атікусом, мене більше приваблювала історія дітей. У 16 років історія дітей вже не представляла для мене інтересу, а ось сюжетні лини з Атікусом я постійно перечитував, особливо коли він захищав чорношкірого. Недавно перечитавши роман, я зрозумів наскільки він великий, незвичайний, зворушливий і теплий. Сам фільм вразив мене не менше ніж роман. Для мене це не просто добре екранізована кінострічка. Це щось особисто, щось нагадує про дитинство, про дорослішання, про те, що дитинство не вічне і колись доведеться подорослішати.

У Вас не має доступу для завантажень

Образ Атікуса Финча переданий дуже вірогідно. Саме таким має бути кожен батько: сильним, мужнім, терплячим і головне справедливим. Характер Атікуса розкривається у міру сюжету. Спочатку він постає перед нами як дуже ввічлива людина, далі хочеться відзначити приголомшливу сцену, де діти згадують про маму, а Атікус, сидячи на веранді, чує і намагається стримати сльози. Це доводить те, що Атікус сильна людина. Далі слід сцена, де йому, незважаючи на те що йому одному припадати виховувати двох дітей і тим більше захищати чорношкірого людини, так як в ті часи чорношкірі мали менші права і їх не вважали за людей. Але Атікус взявся за це «чорне» справу, тому що він не боїться труднощів і, напевно, хоч і розумів що цю справу він провалить, вірив у невинність цієї людини.

Так само варто згадати момент, де Атікус погодився вартувати негра. Це був справжній ризик, адже озлоблені жителі готові були розтерзати всіх, хто їм завадить, але Атікус, знаючи, через що він повинен пройти, все одно сторожив і не давав нікому пройти.

 

 

Про сцену в суді я говорити не буду. Вона знята дуже добре, майже що дослівно. У ній Атікус проявився себе як справжній фахівець. Незважаючи на всі його аргументи, справа, на жаль, скінчитися не так добре, як хотілося.

Але найважливіша сцена, ще раз доводить, що Атікус зразок справжнього чоловіка - той самий плювок в обличчя. А ви б змогли стриматися після того, як вам який-небудь ідіот, знаючи свою вину, плюне в обличчя?

«Не можна пізнати людину, не побувавши в його шкурі»

Акторські роботи просто чудові. Грегорі Пек - зіграв кращу роль у своїй кар'єрі. Його «Оскар» більш ніж заслужений.

Діти, незважаючи на те, що вони діти, зіграли чудово. Ними можна тільки милуватися, як вони грають.

- Твій батько прав, - сказала міс Моді. - Пересмешник - цілком невинна птах, він тільки співає нам на радість. Пересмішники не клюють ягід в саду, не гніздяться в клунях, вони тільки й роблять, що співають для нас свої пісні. Ось тому вбити пересмішника - гріх.

Якби не пара знаменитих фільмів, «Убити пересмішника», напевно, я б назвав кращим фільмом 20 століття. В ньому є все. Його потрібно дивитися не тільки дітям, але і зокрема дорослим, особливо дорослим. Саме цей фільм вчить, як правильно виростити з дитини людину. Мене сильно дратує те, що цей фільм займає 204 місце в Топі. Не уж-то він настільки жахливий ніж якийсь там блякбастер «Темний Лицар» або подібна нісенітниця.

Для мене цей фільм є чимось особливим, чимось не схожим на інші.

Цей фільм посідає особливе місце у мене в душі. Цей фільм викликає у мене сльози радості і смутку. Такі фільми більше не знімають

однозначно шедевр


Жанр фільму:Драма------
оцінило: 0 люд.