Джек-стрибунець

Террі працює у банку, і використовує комп'ютер для спілкування з клієнтами в усьому світі. Одного разу вона отримує закодоване повідомлення з невідомого джерела. Після розшифровки повідомлення, Террі потрапляє у вихор подій. Не зважаючи на переслідування, Террі залишається в контакті з цим невідомим, та допомагає йому спастись.

Комедійних стрічок на тематику шпигунства і дій спецслужб було знято чимало. Особливо їх просто хвилеподібний бум припав в епоху 80х, в епоху коли впала залізна інформаційний і політичний завісу між Радянським союзом і всім іншим світом. І саме тоді величезне число провідних комедиографов з Америки та інших країн буквально не відмовили собі в можливості вдосталь посміятися і поіронізувати над тими інтрижками, доносами, авантюрами і тієї, повної бруду і потайливої ​​амбіції політики, що виникла між урядом наших країн. За цю «хвилюючу» тему взялися просто майже все: і гіганти комедії Джон Лендіс, Артур Хіллер, брати Цукер, Джон Бедем і інших відомих і маловідомих режисери. В ту пору майже кожен комедійний режисер не опускав своєї випадку висміяти безпричинний шпигунство, необґрунтовану діяльність урядових органів і звичайно ж політику. Словом фільмів в ту невмирущу пору на цю тему було астрономічно багато. Але для їх перерахування та порівняння знадобиться щонайменше п'ять абзаців, тому я відразу перейду до розгляду самого фільму «Джек-стрибунець».

У Вас не має доступу для завантажень

Переді мною у всій красі розкинулося відверте жанрове чудо, такий собі феномен: це не просто вибухова і феєрична комедія про поневіряння сумбурною і взривохарактерной темношкірої програмістки, що займається грошовими переказами між комп'ютерними банківськими мережами і випадково вплутався в розвідувальну інтригу, це ще й блискучий пригодницько-авантюрний трилер з мелодраматичними елементами, сама обстановка стрічки зводить до того, що режисер стрічки, актриса Пенні Маршалл, до цього в основному спеціалізується переважно на акторської діяльності і раптом під впливом фільмів тих же Хиллера і Лендіса захопилася тематикою міжнародного шпигунства, дуже своєрідно і я б сказав з особливим, тонким чуттям підійшла до стилізації та сюжету, вона так само як і її «вищі» колеги по жанру зацікавилася радянсько-американськими відносинами і вивела їх на великий екран в комедійному стилі, і так яскраво і забавно підійшла до деталей радянської культури, що право без сміху і сліз на це неможливо дивитися: то показують типові робочі сцени, де на екрані монітора в офісі, де власне і працює головна героїня час від часу в слідстві технічного збою з'являються фрагменти вітчизняної передачі «Гімнастика», де наша спортсменка усередині виконує вправи на ноги і стрибки, під супровід їдких жартів колег героїні в дусі «Віднесені Брежнєвим» або «куди дівається наша пшениця?», то протягом сюжету постійно згадується наш рідний «КДБ» ...

 

 

Взагалі видно, з якою іронією і деякою насмішкою підійшла Маршалл, при створенні цього фільму, в ньому вона примудряється одночасно висміяти типову проблематику відносини двох країн, усередині розв'язують один проти одного протягом 40 років холодну війну і паралельно з цим показати, наскільки не захищені ми , прості, середньостатистичні люди зі звичайного народу, від урядових ігор, брехні, і їх спраги наживи. При цьому Маршалл розглядає цю проблематику нема з глобального ракурсу, а з боку звичайної, далекій від безбідного життя темношкірої дівчини Террі і дивного, таємничого «невидимого» хлопця з Британської разведкі- Джека. Саме дії цієї пари і дії тих, хто всім силами їм протистоять визначають і розвивають основну фабулу і сенс фільму.

Безумовно цей фільм не відноситься до розряду «повноцінно - інтелігентною» комедії, в ній частенько зустрічаються лайки, не зовсім коректні слівця і вирази, і все таки режисерові і акторам віртуозно вдається не переходити за крайні межі комедійної норми, встановленої «старою школою», в стрічці абсолютно немає надмірного безкультур'я, вульгарності, немає відвертих статевих сцен, якими часом до відвертого огиди напхані багато сучасних комедії, а цей зберігає в собі справжнє, якісне комедійне обличчя і гідність справжнього комедійного фільму.

Чудово прописаний і відбитий в сюжеті сценарій виявився не менший вплив на якість, блискуча робота талановитих сценаристів Девіда Францоні, Чарльза Шайєр і Ненсі Мейерс просто розставляють усі крапки на «ти» і переконують в черговий раз в тому, що так як потрібен до комедії, особливо до комедії претендує на звання «хорошою», ні до якого іншого жанру не потрібен хороший, грамотно опрацьований і гідно реалізований сценарій.

А акторська гра, це взагалі окрема тема фільму, в стрічці ми бачимо просто геніальний, повноцінний бенефіс Вупі Голдберг, тут вона просто вразила мене своєю грою - енергійна, яскрава, дотепна, кумедна і водночас кілька агресивна, вибухоподібні манера виконання як не можна краще відображає кращу сторону її в цілому неординарних і величезного таланту і чудово підійшла до фільму, який жаль, що до кінця 90х вона розгубила кращі якості, елементи свого дару, і стала зніматися у відвертій нісенітниці (єдиний фільм з її останніх, який мені подобається - «Щурячі перегони»).

З акторського складу мені так же запам'яталися Стівен Коллінз, Джон Вуд, Керол Кейн і Джонатан Прайс. А так же в стрічці необхідно виділити Джеймса Белуші, що відзначився тут у вкрай незвичайному амплуа, шкода тільки, екранного часу йому виділили занадто мало.

Як резюме можу сказати, що це чудова комедія, яку просто варто подивитися, хоча б з тієї простої і вагомої причини, що це безсмертна кінокласика 80х, комедії з яких житимуть вічно в людських серцях.


Жанр фільму:Фантастика------
оцінило: 0 люд.