Дев'ять ярдів, Десять ярдів

Як може порядний кіллер відпочити від своєї праці, коли в нього є такий друг, як дантист Оз Озеранскі?! Насолоджуючись спілкуванням з породистими курами і улюбленим пилесосом, знаменитий найманий вбивця Джиммі Тюльпан граційно куховарить, поки його чарівна жінка Джил намагається прибрати свою чергову жертву. Але вони не підозрюють, що скоро їх спокій порушить жахливе минуле - Оз, в якого венгерська мафія викрала дружину. Джиммі не хочеться братися за старе, але заради того, щоб зіткнутися зі своїм вічним ворогом Лазло Гоголаком, вони з Джил пройдуть нові десять ярдів і спасуть мадам Озеранскі!

Три роки Джонатан Лінн не займав крісло постановника. Але без такого вдалого (не комерційна, але ось любов публіки до нього існує однозначно) режисера ніша комедійного кіно було не заповнено. І ось за сценарієм дебютанта Мітчелла Кепнер він узявся за картину під назвою «The Whole Nine Yards».

У Вас не має доступу для завантажень

Взагалі жанр комедійного бойовика вельми складний за структурою. По-перше, в стрічках цього жанру просто необхідно вивести гумор за звичайні рамки прямолінійною комедії і вставити їх в потрібні місця, немов провести «диалоговую аранжування», та й це не лише має йти з розмов, а й скетч-сцени має право на життя . По-друге, в співдружності з комедією йде і видовище, який відносять до бойовика. Ось тут ще складніше. Сцени зі стріляниною або чимось схожим не повинні нести лють або надзвичайний адреналін, навпаки, навіть такі види, припустимо, як кров, бійки, кулі підлаштовуються в нормоване видовище, не лякає і не страхітливе. Складно? Але складніше було Джонатану Лінну. І все-таки була практично повна упевненість в його здатності. Такий досвідчений кінематографіст не міг підвести публіку.

Але, не кривлячи душею, все-таки чудовий ансамбль був підібраний у фільмі. Добре прописаним персонажам в сюжеті, актори змогли знайти свій підхід, а також явно сподобалися глядачеві. Якщо чесно, то перше місце займає персонаж дантиста Ніколаса Озеранскі, якого просто звуть все Оз. Зіграв його Меттью Перрі. Актор, який прославився роллю в серіалі «Друзі», немов і не створював образ, а просто був сам собою. Оз - незграбний, слабохарактерний людина, що живе зі стервозними дружиною і тещею, але виживаючий, в основному, завдяки сарказму, вмінню сміятися над собою. Меттью Перрі на всі сто відсотків впорався з роллю. Те, що говорилося вище він підтримав просто чудово. Його розмови забавні, викликають чистий сміх, а поведінка безсловесне дійсно смішне. Без усмішки такий персонаж неможливо сприймати.

Але вже точно не менше похвали заслуговує Брюс Вілліс. Йому нарешті вдалося мало не зі штанів вистрибнути, щоб його не асоціювали з рятівником людства. І відразу можна відзначити, що талант він і є талант, його найманий вбивця Джиммі «Тюльпан» Тадескі - притягальний і імпозантний персонаж, хитрий і незламний. Дуже яскрава роль у Брюса Вілліса, незважаючи на багато інших його ролі, за якими актора більше знають.

 

 

Відзначу й дві барвисті любовні лінії. Вони органічно вписалися в атмосферу фільму, а дві основні виконавиці головних жіночих ролей - Аманда Піт і Наташа Хенстридж - чарують погляд і радують відмінною грою, ставши ідеальними напарницями для своїх колег по знімальному майданчику.

Є ще, звичайно, Розанна Аркетт, Майкл Кларк Данкан і Кевін Поллак. Всі їхні персонажі були необхідні картині, але вони все-таки йдуть на другий план, якщо брати не їх сюжетні взаємозв'язку, а якість гри.

У загальному і цілому, «Дев'ять ярдів» (як перевели цей фільм у нас) - відмінний зразок комедійного бойовика, де комедія займає 90% фільму, а бойовик решту 10%. Славний гумор, запам'ятовуються сцени і персонажі. Сюжет, режисура - все на високому на рівні. Фільм, який чудово підходить для підняття настрою, причому робити це можна неодноразово.


Жанр фільму:Кінокомедія------
оцінило: 0 люд.