Термінатор

Після жахливої атомної війни, владу на землі захопили роботи-вбивці. Вони несуть смерть і повне знищення всьому живому. Залишки тих, що зуміли вижити людей ховаються в підземеллі і ведуть відчайдушну боротьбу за виживання. Завдяки своєму талановитому лідеру Джону Коннору вони наближаються до перемоги, але щоб зруйнувати плани опору, роботи відправляють в минуле жахливого кіборгіа-вбивцю. У нього завдання - запобігти народженню лідера опору. Для цього він повинен знайти матір героя. Щоб захистити жінку, опір відправляє в минуле свого бійця, але що може зробити звичайна людина в поєдинку з термінатором?

26 жовтня 1984 в США почався прокат Термінатора, фільму, який викликав справжню революцію в жанрі фантастики. 25 років - великий термін, і нерідко фільми не витримують це випробування часом. Але це не той випадок, хоч і минуло стільки років, Термінатор і досі залишається одним з неперевершених титанів жанру скай-фай.

Зрозуміло багато з ідей Термінатора з'явилися не на порожньому місці - ідеї бунтівного штучного інтелекту і подорожей у часі вже існували в фантастиці. Не можна забувати і про те, що та епоха була апофеозом Холодної війни, і підсвідомий страх того, що сьогоднішній день може стати останнім перед взаємним знищенням переслідував багатьох обивателів, що знайшло своє відображення у фільмі.

У Вас не має доступу для завантажень

Як свідчить легенда, образ восстающего з вогню металевого Ендоскелет з'явився Джеймсу Камерону у сні. Незабаром за підтримки свого друга Вільяма Вишера він почав роботу над сценарієм фільму, якому незабаром судилося перевернути кіносвіт. Написавши сценарій, Кемерон довго намагався знайти якусь студію, яка зацікавилася б проектом, але йому все не щастило.

 

 

Зрештою Кемерон познайомився з молодим продюсером (яка незабаром стала його дружиною) Гейл Енн Херд, яка взялася продюсувати фільм за умови що Кемерон продав би їй сценарій і всі права на персонажів за 1 долар. Це був єдиний шанс, і Кемерон пішов на це - продав сценарій і отримав право самому зняти фільм. Практично ніхто (крім самого Кемерона і ще пари чоловік) не вірив, що з цієї затії щось вийде - бюджет був маленький навіть на ті часи (всього 6 мільйонів доларів), студія майже не виділила грошей на рекламну кампанію, вважаючи що через 2 тижні фільм знімуть з прокату, а один з продюсерів заради економії взагалі наполегливо благав Кемерона закінчити фільм сценою вибуху бензовоза, на що той лаконічно відповів «F ** k you». І проте, наперекір долі, фільм став бомбою, миттєво знайшовши культовий статус, принісши величезні касові збори і славу режисерові і виконавцям головних ролей

Термінатор - перший (якщо не вважати його невдалої роботи в піраній 2) і самий похмурий фільм Кемерона. Брудні підворіття, темні вулиці, стерильні поліцейські ділянки - таким постає перед нами сучасний Лос Анджелес.

Термінатор просякнутий духом 80-х - одяг, зачіска, темні окуляри ... Дискотека Технуар взагалі є таким собі збірним образом, який відмінно передає стиль та настрій тієї епохи. Всі ці образи чергуються з постапокаліптичними баченнями спопелілого вогнем ядерної війни світу, де мало хто вижили люди відчайдушно борються за існування на руїнах сучасної цивілізації і б'ються з повсталими машинами. Основні теми фільму - це тема невідворотності і тема незламної міці, яку символізує неспинний Термінатор.

Сюжет Термінатора логічний і цікавий. Перші півгодини ми стежимо за історіями трьох ключових персонажів, які ось-ось переекутся. Напруга наростає, і до моменту зустрічі в Технуаре досягає свого апогею, щоб через мить буквально вибухнути Чудова екшн-сценою. Після цього сюжет починає прискорюватися і мчить на всіх парах до неминучого фіналу. Останні півгодини взагалі являють собою одну з найбільш напружених і цікавих (попросту кращих) погонь в історії кіно.

Фактично, Термінатор створив сучасний фантастичний екшн, оскільки до нього нічого подібного просто не знімалося (Чужі, Хижак, Робокоп - все це вже було після). Погоні, перестрілки, сцени майбутнього - все зроблено на найвищому рівні, якого тільки можна було добитися за таким мізерним бюджетом. Музика Бреда Фіделя відмінно посилює враження від фільму, а придумана їм заголовна тема (щоб створити знамените та-та-там, він бив чавунною сковорідкою по мікрофону) стала такою ж знаменитою як і саме слово Термінатор.

Термінатор поєднує в собі всі характерні для творчості Кемерона елементи, такі як використання слоу-мо перед початком екшна, сни персонажів, використання червоного кольору як символу прийдешньої небезпеки, часто повторюваний мотив коли щось важке тисне щось крихке (наприклад гусениці танка крушащая людські черепи) і багато іншого.

Найтепліших слів заслуговують актори. Майклу Біну відмінно вдався образ Кайла Різа, солдата з майбутнього, людини який провів все своє життя, борючись з машинами і не бачив нічого крім війни і викликаної їй болю. Він викликається добровольцем на фактично самовбивчу місію і відправляється в наш час (яке для нього виглядає як казка), щоб врятувати свою кохану і зупинити Термінатора. Різ стійок, винахідливий, виверткий як щур і піде на все щоб виконати своє завдання. Але при всій своїй суворості, він все ж залишається людиною і всередині нього ховається вразлива душа.

Арнольд Шварценеггер і Термінатор - фактично ці слова стали синонімами. Після виходу фільму образ практично неостановимой і незламної машини став легендарним, а саме слово Термінатор - прозивним. З ним не можна домовитися, його не можна переконати, він не знає жалості, співчуття і страху, і який ніколи не зупиниться, поки не вб'є Сару Коннор. У нього можна стріляти з усіх видів великокаліберного зброї, збивати машиною, підривати, бити залізним ломом - але він все одно буде виконувати свою місію (і неважливо що все що від нього до того моменту залишиться - шматок тулуба, рука і голова, він все одно ніколи не зупиниться).

Лінда Хемілтон відмінно зіграла матір майбутнього рятівника людства, тендітну на вигляд Сару Коннор, яка підробляє офіціанткою і навіть не здогадується про те, яка роль в історії їй уготована. По ходу фільму її образ зазнає сильних змін, і до кінця фільму з тендітною і беззахисною офіціантки вона перетворюється в «ту саму Сару Коннор», легенду, яка підготувала свого сина до боротьби.

Також, не можна не відзначити акторів другого плану - Пола Уинфилда, Ленса Хенріксенна (хоч роль Термінатора йому і не дісталася, робота у Кемерона він все таки зіграв) і Ерла Боен. Ролі у них невеликі, але запам'ятовуються.

Термінатор відкрив нову еру в кінематографі, показав як потрібно знімати фантастику і довів, що в кіно не існує низьких жанрів, що можна зняти бойовик, який за глибиною промальовування персонажів і смисловим наповненням не тільки не поступається, але і перевершує багато традиційні жанри, головне - потрібно просто хотіти і вміти знімати, і тоді все можливо.

Термінатор - це фільм легенда, фільм без якого неможливо уявити сучасну фантастику і вплив якого на кіно неможливо виміряти.


Жанр фільму:Бойовик------
оцінило: 0 люд.