Вибір капітана Кореллі

Події фільму відбуваються під час другої світової війни, під час окупації Італійськими військами грецького острова Кепалонії. Головна героїня Пелагія у виконанні Пенелопи Круз очікує поверненняя з війни своего нареченого Мандраса (Кристіан Бейл), котрий вирушив на війну. Коли офіцер Італійської Армії, капітан Кореллі (Ніколас Кейдж) вперше з'являється у будинку Пелагії, він викликає у неї і відчуття відрази і, в той же час, деяку зацікавленість.
Кореллі є не зовсім типовим вояком, надає перевагу звукам опери і своєї мандоліни, ніж військовим діям, чим і інтригує героїню Круз, поступово закохуючись у неї. Однак коли з війни повернеться наречений Пелагії, перед нею встане нелегкий вибір - або лишитися вірною патріоткою, або послухатись свого серця і лишитися з ворогом.

«Мандолина капітана Кореллі» (original) - приклад «чарівності», де Кейдж прекрасний і душових, і не викликає нічого, крім розчулення і співпереживання.

Заслужено отримав Статуетку, Ніколас має властивість розкидатися в різних напрямках, від чого зарахувати його до тієї чи іншої жанрової лінії - складно. У нього є першокласні бойовики - «Скала» та «Без обличчя», неймовірно зворушливі мелодрами - «Це могло трапитися з тобою» і «Відзначені місяцем», і ось тепер - костюмна драма на військову тему. Ще? Ще у нього є «Скарби нації», «Залишаючи Лас-Вегас» і «Місто ангелів» - хороші роботи, в яких він мене не вражає, хоч убий. Все інше - касовий «сміття» в стилі «Примарного гонщика».

У Вас не має доступу для завантажень

У племінника Френсіса Копполи є одна відмітна риса - вміння чіпати серця глядача, продираючись крізь стіни-заслони цинізму, сарказму і жорсткості; він тисне на емоції, і тисне дуже успішно, чого варті одні його очі - величезні, вологі, сумні. Ось чому він так ефектний в мелодрамах і взагалі, в стрічках типу «Мандоліни» - спокійних, що не претендують на особливі лаври проектах, дають простір таланту без загравань з гаманцями глядачів. Дозвольте Кейджу залишатися Кейджем, а не «голлівудським Кейджем». З кожним роком він стає все більш попсовим. Ніки, hold on before it`s too late.

У «мандоліні капітана Кореллі» він грає італійського солдата, в рядах своїх співвітчизників вторгающегося на територію Греції. Кефалония - найвищою мірою мирна земля з піснями, танцями, прекрасними пейзажами і скромними радощами сільського життя занурюється в пучину війни і неприязні; селяни і тонкий прошарок місцевої інтелігенції (все суцільно патріоти) діляться на ополченців, що завдають удари по угрупованням ворога, і окупантів, тихо ненавидять ворога, який гуляє по їхній землі.

Серед останніх - лікар і його дочка, красуня Пелагія, чия ненависть до ворога раптово набуває дещо непередбачуваний (ну да, непередбачуваний!) Окрас. Як би там не було, вона закохується в італійського солдата, виступаючого на боці фашистів. Звучить жахливо, доти, поки не прояснюється ситуація: бореться щось капітан на боці фашистів, але поділяє він погляди і політику Гітлера (точніше, Муссоліні)? Ні, але бореться, тому як зобов'язаний, а до кінця картини його дороги з гітлерівцями розходяться зовсім і безповоротно. А тому - хороший, і заслуговує відповідного ставлення.

Джон Медден - режисер, який уміє знімати історії кохання без пафосу й наносного лиску. Помірні, стримані розповіді про високі почуття звучать ще пронизливіше від того, що старань, на перший погляд, до створення цієї пронзительности не докладав жодних. Пам'ятайте, що сказала про Медденом Джуді Денч? «У його наступному фільмі я готова зіграти ганчірку біля вхідних дверей». Згодна, Медден, що плете розповідь з найтонших ниток і прикмет часу, на цей раз талановито, але невигадливо створює фон для любовної лінії - тривожний час безпосередньо перед і під час Другої Світової.

Контраст між радістю світу і жахом війни показаний просто, але проникливо, а почуття між основними персонажами - реалістично. Це не сліпа, всепоглинаюча пристрасть, це болісне проростання любові крізь щільну поверхню забобонів, легко зрозумілої неприязні і соціального несхвалення. Все це, природно, відноситься скоріше до жінки, ніж до капітана. Потяг того було по-італійськи стрімким, жарким і безповоротним. Але не менш болючим, ніж у Пелагії. Це здорово. Такі речі я люблю.

Медден - майстер акцентів, півтонів і многоточий. Його лиходії - не зовсім лиходії, і навіть німецький офіцер - не падлюка, який одержує насолоду від свавілля, безкарності на чужій землі, він - жертва ладу, уособленням якого є, його переконання вирощені, щеплені, але не до кінця разделяемості особистістю.

Чарівність фільму благотворно позначається і на акторах, які в даному контексті проявили себе з кращого боку. Пенелопа Крус, негарна жінка, яку я в принципі не сприймаю, в «мандоліни» не побоялася здатися малопривабливою, і навіть цим заслужила кілька очок. Будучи неприкрито страшненькою (величезний довгий ніс, що в'їжджає в губи, непомірна худорба), в картині Меддона вона чарівним чином з'явилася симпатичніше, ніж в стрічках, де її прагнули прикрасити. Та й зіграла добре. Кейдж, як вже згадувалася, ідеально вписався. А Бейл в ролі Мандрас, жениха Пелагії, хоч і зі скрипом, але був у результаті прийнятий. Не довіряю Бейлу, і нічого тут не вдієш.

Підсумок: прекрасна мелодрама про любов і війну. Одна з кращих ролей Кейджа і, без сумніву, найкраща роль Пенелопи. Не по-голлівудськи стримане, але чертовски щире кіно без претензій на рейтинг. Дивишся і віриш. Приємно.


Жанр фільму:Драма------
оцінило: 0 люд.