Придорожній клуб

Долтон, легендарний викидайло, прибуває в Джаспер у штаті Міссурі з певною метою: відновити порядок в небезпечному барі "Біса з два". По мірі того, як він позбавляє бар від головорізів, хуліганів і найманих убивць, міцнішає гнів їхнього роботодавця - сумнозвісного рекетира Бреда Веслі. Місто живе в страху перед Веслі, проте Далтон готовий діяти...

Іноді так буває. Існують культові фільми, які знаменують собою цілу кіноепохи. Якщо встиг подивитися такі фільми вчасно - виявився причетним з цією епохою. Якщо ж запізнився з переглядом - є велика ймовірність, що подібні стрічки здадуться тобі не більше, ніж милим дрібничкою. Листівкою з минулого, якщо завгодно. Так вже вийшло, що «придорожній закусочній» я подивився тільки в 2013 році. Хоча знав про картину практично все, що тільки можливо. Навіть сам не розумію, як примудрився в перебудовні відеосалонів часи, коли буквально до дір були затерті всі визначальні той чи інший жанр картини, пропустити цю стрічку. Але, як кажуть, краще пізно, ніж ніколи!

У Вас не має доступу для завантажень

Зрозуміло, безмежна глядацька любов і безмежне глядацьке же повага до передчасно пішов від нас Патріку Свейзі не дозволила б мені висловитися про фільм погано. На щастя, після перегляду таких підстав і не виникло. Від картини я отримав саме те, що й очікував. Це абсолютно нехитрий, мачистських і дуже легко сприймається, незважаючи на свій майже двогодинної хронометраж, бойовик. Хоча бойовиком «придорожній закусочній» можна назвати вельми і вельми умовно. Навіть незважаючи на те, що тут час від часу стріляють і дуже, дуже часто б'ються. Скоріше це гостросюжетний фільм з легкими вкрапленнями екшна. До речі про екшені і бійках: і те й інше поставлено в «Закусочній» дуже і дуже непогано, а Суейзі так і зовсім знаходиться тут, здається, в своїй кращій формі. І якщо не знати про його травмах отриманих в молодості - ні за що не здогадаєшся, що цей надпластичні і гутаперчевий молода людина може відчувати деякі незручності при тих чи інших телодвижениях. Рухається і б'ється Суейзі тут на заздрість іншим майстрам каратешних бойовиків.

 

 

Багато хто лає фільм за зайву прямолінійність і погано прописаний сценарій. Мені ж особисто здалося, що це якраз один з головних плюсів картини. До того ж не так вже й простий тут сценарій, як може здатися на перший погляд. Одна тільки сцена в лікарні, де герой Суейзі знайомлячись з чарівною докторкою розповідає їй, що закінчив філософський факультет Нью-Йоркського університету чого вартий. Не так часто можна зустріти в кіно вишибалу-філософа. Тим більше, що певна філософія в фільмі дійсно присутня. Суейзі час від часу сипле крилатими фразами, на кшталт тієї, що «в бійках не буває переможців», а в одному з епізодів навіть озвучує три головних правила вишибали:

- Правило перше: ніколи не можна недооцінювати противника і завжди очікувати несподіваного.
- Правило друге: бійки повинні відбуватися тільки на вулиці, ніколи не починайте бійку всередині.
- І третє правило: будьте ввічливими!


Жанр фільму:Бойовик------
оцінило: 0 люд.