Девід Копперфілд

Екранізація роману Чарльза Діккенса.
Історія молодої людини, готової подолати найскладніші перешкоди і пережити будь-які проблеми, в ім'я любові здатного піти на самі сміливі і відчайдушні вчинки.

Будь-якому читачеві, після прочитання твору, я думаю, завжди хочеться візуалізувати героя, зробити так, щоб він з власної уяви перемістився в іншу реальність і ожив там. Таку можливість - «життя героїв твору» в іншій реальності надає нам кіно. Водночас нам ця реальність доступна - досить просто подивитися фільм і ось він твій герой живий і справжній в тій історичній обстановці, яку показує нам автор твору.

У Вас не має доступу для завантажень

Проблема в тому, що не всі фільми досить точно відтворюють нам картину часу, втілюють нашого, уявного героя в життя, а вже тим більше передають зміст того або іншого твору. Найчастіше буває, навпаки, режисер бере лише ключові моменти сюжету і робить не фільм за твором, а дає свою інтерпретацію книги. Так сталося, наприклад, з картинами режисера Миру Наїра «Ярмарок марнославства» (2004), де твір Вільяма Теккерея немає взагалі, характери героїв абсолютно інші - підступна кар'єристка Беккі Шарп показана мало не милою і наївною дівчиною, тут нема що говорити про дрібних неточності в передачі розповіді. В цьому випадку, можна сказати про «Ярмарку Тщестлавія» як про окремий фільмі, але не про фільм за твором. З такою ж ситуацією ми зіткнемося, якщо будемо зупинятися на картині Федора Бондарчука «Залюднений острів», в якій режисер спробував екранізувати Братів Стругацьких.

Часто ми стикаємося лише зі спробами екранізації, які жодною мірою не збігаються з нашими уявленнями. Однак, серед таких «спроб» можна знайти і дійсно точну з передачі нюансів твору і характерів, яскраву по зображенню обстановки і контексту подій картину. Таким фільмом можна називати «Девід Копперфілд» за однойменним твором Чарльза Діккенса.

Картина цікава в першу чергу неймовірною точністю відтворення подій, про який автор оповідає в тексті. Ми бачимо тут абсолютно ідентичну послідовність. Це воістину життя Девіда Копперфільда​​, розказане ним самим. Ми бачимо тут всі етапи його життєвого шляху, причому режисер не приховує від нас подробиць і показує навіть найважчі й непримітні моменти з життя Девіда, наприклад, то як хлопчик працював мийником винних пляшок. Цей фрагмент, режисер фільму, я думаю, бере не просто так, тут скоріше присутня натяк - хоча роман не претендує на автобіографічність, деякі події з життя Діккенса все ж присутні в ньому. І якраз цей момент і є взятим з біографії, з тією лише неточність, що сам Діккенс працював на фабриці вакси.

Фільм «Девід Копперфілд» це повне «дослівне» повторення роману. Зміст його можна простежити і по главам твору: «Мене відсилають з рідного дому», «Я розширюю коло знайомих», «Моє« перше півріччя »в школі Селем-хаус», «Бабуся вирішує мою долю» - все це докладно зображено в картині .

Екранізація цього твору приваблює своєю ґрунтовністю, своєю міцною книжкової основою. Саме тому, тут можна говорити і «освітньому ефекті» картини. Подивившись фільм, глядач може отримати достатньо достовірні відомості про твір, його зміст та особливості характерів героїв.

Я думаю, таких фільмів потрібно створювати більше. Адже твори за якими вони зняті по праву вважаються кращими - класикою світової літератури.


Жанр фільму:Драма------
оцінило: 0 люд.