Суп з капусти

На околиці містечка Ле Ґурдіфло живуть двоє старих друзів - горбань Франсіс Шераз, на прізвисько Бомбе, і Клод Ратіньє, якого, відповідно до місцевого діалекту, кличуть Ґлодом. Дідусі п'ють колодязну воду, червоне вино і вирощують капусту для свого фірмового супу. Але якось уночі в садибі Ґлода приземляється літаюча тарілка, а з нею і прибулець, який відразу попрямував до будинку Ґлода, де той, після знайомства, пригощає його супом з капусти. Суп настільки сподобався прибульцю, що він починає час від часу відвідувати Ратіньє, підносячи Ґлоду різні неймовірні подарунки.

Передостанній фільм Луї де Фюнеса розповідає про двох старичків живуть у французькій глибинці, що коротають свій вік за питвом вина, поїданням капустяного супу і за іншими нехитрими розвагами. Долі головного героя і актора граючого його, на перший погляд разюче відрізняються. Луї де Фюнес прославлений лицедій, пізнав славу в літньому віці. Глот, навпроти живе спогадами про свою молодість і дружині, яка померла 10 років тому. Однак, його не можна назвати нещасливим, його спосіб життя і душевний спокій, немов втілилися мрії філософів і мислителів. Мріють про світ людини з самим з собою, може навіть про смирення і прийнятті свого життя, такий який вона є.

У Вас не має доступу для завантажень

Подія яке зруйнувало звичний уклад життя мешканців хутора, здається неймовірним і абсурдним: приліт космічного прибульця, який віддалено нагадує курчати, з промовою схожою на клекіт індика. Подальші подія, це притча про важливість доброти, простому способі життя. Фінальна сцена і розв'язка - нагорода простому й доброму Глотов, проявившему гостинність до настільки дивовижному і дивному суті.

 

 

Дану картину, можна віднести до типових для творчості Луї де Фенеса, герой постійно потрапляє у дивні й безглузді історії, при цьому вираз його обличчя змінюється з шаленою швидкістю, іноді, до декілька десятків виразів на протязі хвилини. Але все ж, стрічка одна з найсумніших в фільмографії актора. Окремі сюжетні лінії, відверто драматичного характеру: взаємовідношення Глотов і повернувся дружини; неможливість існування в мінливих світі двох старих, одиноких «пнів». Це фільм про старість, яку на момент зйомках відчував і сам актор. Однак, фінал фільму розв'язує всі проблеми, будучи своєрідним порятунком для головних героїв. Він трохи наївний і неправдоподібний. Однак незважаючи не на всі, хочеться беззастережно вірити, в можливість винагороди, після десятиліть простий і невибагливою життя.


Жанр фільму:Кінокомедія------
оцінило: 0 люд.