Людина дощу

У Чарлі, грубуватого та егоїстичного молодого чоловіка, у спадок від батька залишилися лише трояндові кущі та «Бьюїк» 49-го року. Раптовим «сюрпризом» для нього стало відкриття того, що велика частка спадщини залишена батьком його хворому аутизмом братові Раймонду. Поставивши собі за мету відібрати свою «справедливу частку» сімейного надбання, Чарлі викрадає старшого брата і тримає його заручником. Та поступово спілкування із Раймондом допомагає Чарлі вирватися із пут своєї скам'янілої душі.

Голлівуд любить різнобічних акторів, добре вміють грати як, скажімо, маніяків-убивць, так і люблячих батьків. На жаль, не кожен діяч цього благородного ремесла здатний виходити за рамки свого амплуа. Особливо зараз, коли поділ діячів кіно на різні жанри все більше і більше помітно з кожним роком. Так чи інакше, світовий кінематограф все-таки має в рукаві парочку умільців, які не бояться і, головне, здатних грати не тільки в своєму жанровому меридіані. До цього елітного списку можна зарахувати Тома Хенкса, Меріл Стріп, да навіть Арнольд Шварцнеггер у відмінності від своїх колег-суперзірок бойовиків кінця колишнього століття намагався таки піти в сімейні комедії (і, по-моєму, дуже навіть вдало впорався). Але зараз я буду слоган далеко не про ці багатогранних особистостей, а про актора, таланту якого заздрили і в кінці 60-их, і в усі 70-ті, 80-ті, 90-ті і зараз також. Звичайно, я про неповторному, неперевершеному в своїх ролях Дастін Хоффманн, посмішка і привітний погляд якого зігрівали не одну інтелектуальну картину. Приблизний батько, ув'язнений, чоловік, що став символом Америки в наряді жінки в червоному, аутист - йому підвладне все! Саме останнього Хоффман грає в «Людині дощу».

У Вас не має доступу для завантажень

Фільм Баррі Левінсона, в першу чергу, оригінальний. Ніхто раніше не наважувався створювати картину, одним з головних героїв якого був би психічнохворий чоловік, який проводив усе своє життя в чотирьох стінах серед подібних йому. Саме на такий виклик і підписався Хоффман, вже колишній популярним і відомими своїми чудовими навичками роботи над персонажами. Реймонд, його герой, аутист, людина, що має складні психічні відхилення і дуже складно спілкується з соціумом. Він скрізь бачить для себе потенційну небезпеку, майже не переносить фізичних дотиків і не виносить шум. Вражаюче, але Дастіну одному з перших вдалося правдиво і цікаво передати глядачеві по ту сторону екрану, як живуть такі люди. Образ Реймонда він і сценаристи зробили не просто беззастережно правдивим, а й цікавим. Він не просто поводиться дивно, не каже, а торохтить, його погляд ніколи майже ніколи не фокусується, не залишаючи можливості дізнатися, про що думає людина, крім цього всього, що вдалося актору на всі 10 з 10, аутист привертає увагу до себе своїми екстраординарними здібностями в порівнянні із звичайними особистостями. Реймонд має чудову пам'ять сучасно комп'ютера, запам'ятовуючи майже все, що прочитає. Коли він нервує, він повторює собі жарт класичних американських гумористів, а коли йому подобається людина, питає, чи немає у нього спеціальних показань від доктора. Всіма цими маленькими деталями особистості, герой закохує в себе і не залишає байдужим по відношенню до своєї персони до самих фінальних титрів, на яких з ним не хочеться розлучатися. Загалом, Реймонд повністю підкорює глядача.

 

 

Але, що не дивно, не Реймонд головна особа картини, а його брат Чарлі, зіграний відомим Томом Крузом у свої кращі роки. Він усім своїм видом, усіма своїми манерами показує тип молодих і нескінченно нахабних підприємців заходу кінця 80-их: всі ці круті сонцезахисні окуляри, дорогий одяг, машина, апартаменти і, що найголовніше, відсутність доброї душі і совісті за всіма цими скарбами і цінностями людини сучасного життя. Його промениста білосніжна посмішка одночасно красива і підступна, вона анітрохи не в змозі показувати ту сутність за костюмом за кілька тисяч банкнот з президентами США. Саме такому безсердечному людині без будь то або краплі милосердя до інших доведеться провести зі своїм душевнохворим братом цілий тиждень по шляху в Лос-Анджелес.

Динаміка і атмосфера фільму я б сказав, з вашого дозволу, трохи «аутистической». Оповідання йде досить повільно, режисер акцентується майже на кожному епізоді, даючи нам можливість відчути повністю кожну сварку двох настільки різних родичів. Вся дія складається на половину з розмов Чарлі і Реймонда, під час яких перший яро відмовляється розуміти плачевний і хворий стан другого, а другий безвихідно погоджується зі своїм братом чи не слухає його, і на половину з незрозумілих американських пейзажів, які, скажімо чесно, не блищать своєю особливою красою. Я, звичайно, не кажу, що все це практично відсутність динаміки погано. Ні, це виглядає добре як і в ті часи, так і зараз! Просто далеко не всім це може сподобається. А також тут грає музика одного з кращих голлівудських композиторів усіх часів і народів, Ханса Циммера. Ця, на жаль, одна з його найбільш запам'ятовуються робіт. Не знаю чому, але цей сумовитий і анітрохи невинахідливого саундтрек на флейті просто не в змозі витримати порівняння з його майбутніми по-справжньому епічними композиціями як до, наприклад, «Гладіатора», «Темний лицар», «Пірати Карибського моря», в кінці кінців .

У підсумку, вийшов фільм, зовсім не схожий на своїх однолітків. «Людина дощу», беззастережно, став якоюсь революцією чи еволюцією (якщо ви не хочете гучних слів). Вся знімальна команда довела всьому світу, що для гарного кіно не обов'язкові величезні бюджети, численні персонажі і нескінченно рухоме дію. Ні, для чотирьох статуеток Оскара і чотирьох номінацій на нього ж потрібно лише три речі: Дастін Хоффман, який грає на до того моменту небувалому і фантастичному рівні реалізму, Том Круз, незрівнянно що показує зміну душі людини з майже неживої і кам'яної в справжню шляхом розподілу часу лише з іншого особистістю, і, власне, режисер Баррі Левінсон, який зумів таки занурити глядача повністю в дуже особисту історію Чарлі бабітом, загострюючи увагу на всіх важливих моментах історії. Звичайно, я не сказав про другорядні ролі, про інших акторів, але це абсолютно не потрібно - їх усіх затьмарює і відправляє на 10 план харизма і талант основного дуету, якому всі і зобов'язані в чарівності, чарівності дивовижності цього прекрасного представника одного з найкращих і улюблених виду мистецтва. Але особливо хочеться виділити ще раз Хоффмана - саме він робить з цього фільму не просто десерт або цукерку, а справжнє блискуче золото, настільки рідкісне і дороге в наші дні.


Жанр фільму:Драма------
оцінило: 0 люд.