Екзорцизм Емілі Роуз

Фільм заснований на реальних подіях. У 1976 році сеанс вигнання диявола з молодої дівчини закінчився її смертю. Священикові-екзорцисту, що проводив обряд, було пред'явлено звинувачення у вбивстві, хоча процес був офіційно ініційований католицькою церквою. У пошуку справедливості священик вивчає історію появи на землі демона, що погубив дівчину, і намагається довести в суді факт існування потойбічних сил і їх здатність втручатися в життя людей ...

З часів «виганяє диявола», це перша картина, в обраній тематиці, порівнянна за силою впливу. Формально, більш судова драма з елементами параноїдального трилера, але поки наука офицально не визнає існування потойбічних сил, вважатися цій роботі хоррором. Тим більше, що Дерриксон (минулого сценарист малобюджетних фільмів жахів) не бентежиться жанрової території, насичуючи історію цитатами з ряду відомих і маловідомих «сатанинських» фільмів.

Рецензії на «Емілі Роуз» діаметрально протилежні. Одні захоплюються найстрашнішої стрічкою останнього часу, бачачи в ній, воістину, божественне провидіння. Інші вважають повною нісенітницею, а факт реального судового розгляду ставлять під сумнів. І ті, і інші праві. Просто, перша група повірила в розповідь батька Мора, а друга немає. Ну чим не божественна історія, розуміння якої базується на вірі ?!

 

 

Є думка, що такий драматичний матеріал не можна було довіряти авторові з хоррор - індустрії, але саме в цьому виборі головний плюс фільму. Режисер виконуючи локальну задачу, характерну для фільмів жахів, уникнув непотрібних узагальнень і псевдофілосовскіх відступів, не намагаючись стати новим кінопророком. У підсумку, образи святого отця, адвоката і біснуватою виглядають не брехливими символами, а приватними фактами. Це викликає довіру до сюжету.

Аж до фіналу збережена подвійність сприйняття, що надає глядачеві самому вирішувати - чи були демони в тілі Емілі Роуз або ж це епілептичний психоз, як запевняє звинувачення. Але ті, хто здригнеться від раптових сцен прояви бісів в крихкому тілі нещасної Емілі (епізоди навіть краще, ніж в «Екзорцисті» і виробляють, майже, документальне враження) однозначно, якщо і не увірують у вищі сили, то засумніваються в їх відсутності.

Може здатися дивним, що для визнання Божественного, необхідно повірити в існування Диявольського ... Але за це знання Емілі віддасть своє життя, батько Мор ризикне свободою, а адвокат Брунер поставить на карту свою кар'єру.


Жанр фільму:Трілер------
оцінило: 0 люд.