Гума

Герой стрічки – автомобільна шина, яка якимось дивом ожила. Почавши свої безцільні поневіряння, гума раптом виявляє у себе здатність руйнувати все на своєму шляху. Побачивши одного разу гору товаришів, що палають, вона вирішує направити свою агресію на помсту людству...

Ожила автомобільна покришка, що виявила в собі не тільки наявність свідомості, а й здатність вбивати силою думки, переміщається по Америці в сторону Голлівуду під пильною увагою глядачів - групи з біноклями, яка спостерігає фільм, як мовиться, онлайн, зсередини ... Ось, власне, сюжет коротенько . І не було б у ньому нічого примітного і цікавого, якби не дивовижна жвавість шини, її справжня натхненність і емоційність. Хоча вона і вбиває майже все те, з чим стикається, не можна не відзначити певних симпатій, які вона викликає своєї, абсолютно дитячою, безпосередністю і наївністю. Досить згадати її щиру радість від усвідомлення власної сили, коли відбувається перше серйозне вбивство - кролика, її своєрідний танець, наповнений невинної і чистої радістю дитини, що грає в охоту, і що убивав живих істот без якої б то не було злості.

У Вас не має доступу для завантажень

Відсутність агресивності - мабуть, головна властивість покришки. Незлобивість, самотність і цікавість, її прагнення осягати світ - ось її риси. Вона вбиває не тому, що бажає комусь зла, але виключно тому, що володіє всього декількома уміннями, серед яких переміщення в просторі, спостереження (підглядання) за чим-небудь і, власне, вбивство. Можна припустити, що якби покришка вміла, наприклад, співати, вона б робила і це, причому настільки ж безпричинно.

 

 

Безпричинністю взагалі наповнений весь фільм - він починається з констатації безпричинності в кіно і повсякденного життя, і продовжує стверджувати її принципом буття все той час, поки триває. Мабуть, осмислювати фільм глибше просто не має сенсу - якщо сприймати його як стьоб, достатньо буде зазначити, що безпричинність всередині будь-якого кіно цілком може бути доведена до абсолюту, якщо зробити просту спробу загострити на ній свою увагу. Зробити безпричинність причиною подій так, як це робить Дюпьё, значить знищити мниму значимість більшості тих фільмів, які апріорі покладаються серйозними і значущими. Зрештою, він доводить до межі питання, що знищує будь-яку спробу знайти сенс у тому, що подається осмисленим - питання «Чому?».

В цілому, фільм залишає лише позитивні емоції, незважаючи на відвертість «кривавих сцен». Якби було інакше, його не можна було б назвати успішною реалізацією втілення урочистості безпричинності в рамках одного ігрового простору.


Жанр фільму:Кінокомедія------
оцінило: 0 люд.