Спокуса

Дія стрічки відбувається у 1880 р. Багатий кубинець Луїс Варгас дає в газеті шлюбне оголошення і невдовзі завдяки ньому знайомиться з американкою Джулією Расселл. Однак після весілля красуня зникає, викравши гроші Луїса. Здивований герой разом з приватним детективом вирушає на пошуки дружини...

Кіноблог: Літературною основою фільму став детективний роман Вільяма Айріша «Вальс у темряві», який у 1969 р. екранізував Франсуа Трюффо під назвою «Сирена з «Міссісіпі» (з Жан-Полем Бельмондо та Катрін Деньов). Чудово розуміючи, що не зможе перевершити геніального француза, Крістофер зробив ставку на еротичні сцени за участю сучасних секс-символів. Бандерас згадував: «Коли я прочитав кінцевий варіант сценарію, то злякався: половина картини складалася з мого оголеного тіла. Анжеліна Джолі також була шокована». Проте насправді цей перебільшений акторський переляк та чутки про роман, який виник на знімальному майданчику між головними виконавцями, виявились звичайнісіньким рекламним трюком. Відвертих еротичних епізодів у стрічці не так вже й багато, а режисерське трактування сюжету не вирізняється оригінальністю.

Він починається з крупного плану губ Анджеліни Джолі, що в принципі не дивно. Подив моє було, коли вона не вискочила в латексному костюмі і парою пістолетів на поясі прямо на самовпевненого Луїса (Бандерас). Дійсно, Джолі в цьому фільмі розкрилася не скажу що з абсолютно іншого боку, навіть тут вона була фатальною красунею, яку недооцінювали оточуючі. Давно звикла, що справжні почуття можуть зіграти тільки нікому не відомі актори. Тут по-іншому. Джолі вразила не тільки своєю красою, вона зіграла абсолютно правдоподібні почуття, чому посприяв НЕ закадровий переклад: були чутні емоції, які вона хотіла донести.

Ще однією несподіванкою для мене виявився сам фільм, бо кадри, наступні за губами Джолі абсолютно не припускали ніякої пристрасті і спокуси як таких: плантації південних країн, чоловіки в капелюхах і яскраве сонце настроювали на романтичну мелодраму, де все заздалегідь передбачити. Спасибі за цю несподіванку.

Після історії з листом і походом в театр починаєш щось підозрювати, і це обґрунтована підозра не дає спокою півфільму, поки все не встає на свої місця з появою Біллі (Джейн), який був для Бонні (Джолі) «батьком, другом і коханцем ». Терзання Луїса (Бандерас) зачіпають за живе. Навіть не намагаєшся його виправдати, коли він хоче вбити свою дружину-утікачку. Їм рухають змішані почуття, які немов вогненний коктейль збуджують у ньому всі можливі почуття. Це не той Бандерас, який сміливо махав шпагою в «Зорро», це не герой, але коханець; він мужній, але слабкий. Слабкий перед тією, яка забрала його душу, хоча він сміливо запевняв, що не здатний любити.

Ще дивним здалося, що він так швидко знайшов свою благовірну, адже вона могла виїхати куди завгодно, благо початок 20-го століття буяло видами транспорту.

Ну і нарешті, останньою несподіванкою був кінець, звичайно ж, кінець щасливий, якого я чекала, але в той же час мені вони набридли, і десь в душі таїлася жахлива думка про сцену, в якій помруть все крім Луїса, бо очі Бандераса іноді каламутні від сліз, іноді злі, іноді пристрасні, але завжди прекрасні і зачаровують так часто миготіли протягом фільму, що думка про смерть його героя була б настільки жахливою, що пролилися б сльози, яких і без моїх було занадто багато в «Спокусі» .


Жанр фільму:Мелодрама------
оцінило: 0 люд.