Помста пухнастих

Самовпевнений забудовник збирається порушити спокій орегонської глушини шумом екскаваторів — але виявляє, що протестувати проти будівельних планів можуть не лише екологи, але і самі тварини.

«Заткни свій дзьоб!». Коли дорослий чоловік істерично кричить подібне звичайнісінької вороні, то ми можемо зробити два висновки:

1. Він «звихнувся»

2. Ворона його дістала до «живого».

Режисер фільму «Помста пухнастих» Роджер Камбл зробив простіше: з'єднав обидва пункти в єдине ціле. Те, що тварина здатна вивести з себе людину своєю поведінкою - не новина. Про це знають всі собачники, кошатники, власники канарок, папужок та іншої живності. Адже моторошно же бісить кіт, який, наприклад, в березні вештається по квартирі і горланить на всю, вимагаючи кішечку. Як мужика його можна зрозуміти, але замість кішечки, яку потрібно десь шукати, простіше підсунути йому таблетки «Антисекс». Але до цього моменту нерви людини натягуються до межі.

А адже колись і коти були дикими тваринами. Але люди наступали і наступають на середовище проживання звірів. Так уже повелося, що наші міста і селища виросли там, де жив дикий звір. Фільм «Помста пухнастих» розповідає про один лише епізоді навали людей на природу. Виконавець атаки - будівельна компанія, яка вирубує заповідний ліс, підриває річки з греблями бобрів і має намір забудувати все новими будинками. Людям-то потрібно десь жити! Що важливіше: збереження якихось там міфічних нечесаних бобрів або п'ятдесят тисяч доларів? Забудовник Ден Сандерс (Брендан Фрейзер) спочатку не замислюючись, обирає «бабки». І логіка в цьому є, тому як на п'ятдесят штук «зелених» можна стільки бобрів накупити на ринку! На московському «пташиному», наприклад.

У Вас не має доступу для завантажень

А тварини, підслухавши розмови людей про плани корпорації, вирішують всіма способами захищати свій будинок - заповідник. Автори картини висунули на боротьбу з людиною і його хижацькими планами звірячу банду з борсуків, бобрів, птахів, ведмедя і проч. і поставив на чолі їх сміливця-єнота. Пухнасто - пернаті йдуть захищати свій ліс від агресора в особі Дена. Ось чому мужик і кричить вороні: «Заткни свій дзьоб!», Тому як любителька всяких блискучих дрібничок з дзьобом - «засланий козачок», порушник спокою персонажа Фрейзера.

 

 

Її місія - «дістати» ватажка людей на стройке до такої міри, щоб всі вони забралися в свої задимлені мегаполіси. Інші тварини в фільмі теж намагаються докучати Дену. Хіба приємно, коли ви, скажімо, біжите по електричної біговій доріжці, а хтось вирубує подачу електроенергії і в результаті полотно доріжки гальмує, і ви снарядом летите головою в стіну? Герой Брендона Фрезера пізнав подібний політ.

Що цікаво в фільмі «Помста пухнастих»: він позиціонується як комедія (і це - правда!). Але підчас від витівок «братів наших менших» проти людини стає реально не смішно. Мені здається, перебір з жорстокістю в цьому плані живе в тканини фільму.

Але так само відразу скажу, що сцени з тваринами прекрасні. Графіка єнота промальована на чуді, і жести його крихітних лапок вельми доречні, вони все по справі. Іскрометна міміка тварин в картині в сотні разів краще невиразної гри Брук Шилдс, наприклад.

Заголовну роль з боку людства зіграв актор Брендан Фрейзер. Мені він запам'ятався по чудовою сазі «Мумія». У перших двох «муміях» Фрейзер грав блискуче, дуже гармонійно вписувався в образ. А ось в картині «Помста пухнастих» він розчарував. Погрузневшій дядько з безглуздою зачіскою, в домашньому халаті, весь із себе нескладний, м'який .... Дивно, що він займає таку посаду, де потрібен різкість, швидкість у прийнятті рішень і залізобетонних складу характеру, якщо хочете.

Я тяжію більше до негативної оцінки роботи Брендана Фрейзера в даній картині, але від цього вона не стала сильно гірше! Справа в тому, що я вважаю головним героєм фільму - єнота. Він - об'єкт симпатій. І коли він своїми крихітними лапками намагається захиститися від пострілу дротика зі снодійним - мені, глядачеві, його шкода і навіть хочеться захистити.

Ось що приємно в фільмі «Помста пухнастих»: з одного боку, тварин шкода по-людськи, але з іншого - сам їх і «задушив» б за такі хамські витівки проти людини! Трудність полягає в тому, чию сторону вибрати: тварин, що захищають свій будинок, або людей, тобто нас, яким потрібно десь жити і доводиться наступати на дикі території.

Взагалі ж, весь фільм «Помста пухнастих» - пустотлива усмішка. Коли мільйонерові дзвонить його мама, а він сходу їй нагадує: «Мама! Ти пам'ятаєш, ти мені винна 25 баксів! », То мимоволі посміхаєшся. І так весь фільм. Я не пам'ятаю, щоб при перегляді десь було нудно. Це добра, весела картина, хоча часом гумор дуже примітивний.


Жанр фільму:Кінокомедія------
оцінило: 0 люд.