Крижаний

Незважаючи на те, що Річард Куклінські (Майкл Шеннон) на перший погляд зразковий сім'янин і добропорядний громадянин, на ділі ж він інший. Фільм заснований на реальних подіях , історія полотна якого розповість про жорстокого і безкомпромісного кілера. До такої жахливої ​​професії головний герой прийшов не відразу. Працюючи в конторі по озвученні порнофільмів, піддавшись на провокації боса (Рей Ліотта), він вбиває людину. Це стало його першим кроком на шлях крові і жорстокості. Сюжет покриє період з перших кроків Куклінські у світі гангстерів до його арешту, коли на рахунку кілера буде не менше ста вбивств.

Річард Куклінскі, напівполяк-полуірландец, що народився в не благополучному американському штаті Нью-Джерсі, як і багато злочинців, особливо серійні і наймані вбивці, хоча Дік вміло поєднував і насолоду від чергового смертовбивства, і хороший заробіток, був особистістю дивною і навіть представляє специфічний інтерес. Його немов виточене в камені обличчя було завжди безпристрасним, позбавленим якої б то не було явної емоційного забарвлення і ніби прихованому під маскою льоду. Втім, під цією маскою абсолютно несподівано перебував як хороший чоловік, люблячий батько і взагалі сім'янин без страху і докору, так і безжальний холоднокровний вбивця і трудяга мафії.

У Вас не має доступу для завантажень

Історія світового кінематографа знавала чимало прикладів того, коли абсолютно невідповідні особистості ставали головними героями художніх фільмів, увінчаних різними нагородами і отримали великий суспільний резонанс і глядацький відгук. Порочна природа маніяків, серійних убивць і гангстерів за своєю суттю дуже приваблива, тому Голлівуд із завидною регулярністю і не тільки з часів успіху фільму «Монстр» Петті Дженкінс народжує проекти, засновані на сумному, але вельми цікавому життєписі чергового монстра, який убив не один десяток людей . Звичайно, міцненька трешу попадається набагато більше, ніж осудного і цільного кіно, але іноді зустрічаються і рідкісні приємні винятки, до яких можна віднести третій за рахунком повнометражний фільм ізраїльського режисера, давно влаштувався в Голлівуді Аріеля вромя під назвою «Крижаний» 2012 року, вперше представлений на Венеціанській Мострі і вельми тепло прийнятий критиками, але досить прохолодно - глядачами, яких замість чергової підкреслено розважальної кривавої бійні чекала стильна і сильна драма, що розповідає про людину, в якому впродовж тривалого періоду його життя ідеально співіснували дві сторони, дві грані його натури.

 

 

«Крижаний» за багатьма своїми основнимхудожнім параметрам кіно, програє найбільш відомим кримінальним драмам і біографічним стрічкам, бо спочатку дана картина і не прагне брати на себе лаври та рівні Мартіна Скорсезе (до його творчості в «Крижаному» мається парочка витончено уплетених відсилань з «славних хлопців »), Стівена Содерберга (фільм злегка змахує на парафраз« Англійця ») або Мартіна Макдон (уважний глядач побачить і своєрідні підігрування його« Охоронець »), але в досить нудною фільмографії режисера вромя« Крижаний »виглядає як непогана заявка, яка цілком може захопити і зацікавити синефілів не настільки розказаної історією, бо великих сюрпризів тут чекати не доводиться і фільм рухається по колії ординарности і традиційності свого оповідання, наскільки самій надзвичайно витонченої стилістикою постановки, витриманою в дусі нуара і відмінно зуміла підкреслити наличествующую в фільмі домінуючу тему подвійності людської натури.

«Крижаний» - це стрічка, перманентно на всьому своєму протязі балансирующее на грані суто комерційного та авторського кінематографа, яка, проте, не зуміла домогтися однозначно високих результатів ні там, ні там з огляду на те, що для комерційної картини фільм Аріеля вромя занадто невибагливий і нуден, а як для артхаусу - не такий витончений і драматичний, що не настільки претензійний і зухвалий, яким апріорі повинен бути. Реалії життя в картині, звичайно, дотримані, насильство відверто і досить нещадно, але при цьому явного гострого присмаку і послвкусія від картини не залишається, незважаючи на ряд яскравих камео вельми знаменитих акторів, явно присутніх у фільмі для залучення до нього публіки.

Але, мабуть, найголовнішим, а по суті і єдиним, крім вишуканою нуарной стилістики, плюсом стрічки стала акторська гра, разом окупить всі інші художні недоліки фільму, поставивши його рангом трохи вище, причому акторська гра лише виконавця головної чоловічої ролі Майкла Шеннона. Шеннон, що відноситься до акторів широкого драматичного діапазону, однаково гарний і переконливий як в ролях гротескових (в «Дорозі смерті» Мендеса, наприклад), так і просто антагоністичних ("Ігри диявола» Люмета). Шеннон відмінно вписується як в блокбастери (недавній «людина зі сталі »), так і в авторське кіно, найяскравішим прикладом чого служить отримав хороші відгуки фільм« Укриття ».

«Крижаний» Аріеля вромя став справжнім бенефісом акторського перевтілення Майкла Шеннона, який створив у цій стрічці заромінающійся і насичений образ людини, для якого вбивство стало просто роботою і буденністю. Втім, його жорстокість лише доповнює його неоднозначний характер і в прочитанні Шеннона, та й режисера вромя теж, Куклінскі представляється не більше ніж жертвою обставин, часу, карми. Виправдання йому немає, але й немає в його сторону осуду. Персонажі ж Рея Ліотта, Вайнона Райдер і Кріса Еванса всього лише доповнюють і відтіняють героя Шеннона, роблячи фільм не одновимірним і однолінійним, а практично поліфонічним за звучанням.

Фільм «Крижаний» - однозначно не шедевр, але й не відверто невдалий граундхаус. Витончено стилізоване під нуар кінотвір, неквапливий і вельми кривавий байопік про неоднозначне з точки зору моралі герої, якого не піддають ні явної героїзації, ні аберрантной маргіналізації. Далеко не найяскравіший і виразний приклад авторського кіно і не самий захоплюючий зразок кіно комерційного, але для одноразового ознайомлення цілком згодиться.


Жанр фільму:Драма------
оцінило: 0 люд.