Молода Вікторія

Екранізація перших років правління королеви Вікторії та історія її тривалого роману з принцом Альбертом. «Вона правила мільйонами, але її серце належало єдиному чоловікові.»

«Стара добра Англія» - це століття королеви Вікторії, вікторіанська епоха, що стала не тільки періодом промислового, політичного, наукового та військового розвитку Великобританії, але і часом найбільшого розквіту Британської імперії, який залишив після себе плеяду великих письменників (Теккерей, Діккенс, сестри Бронте та багато, багато інших).

- Я їду в Англію, щоб змусити її посміхнутися.

 

Але все це зараз відомо нам, що живуть через 100 з гаком років після Вікторії. Режисер Жан-Марк Валле звертається до того періоду, коли королеві тільки належало стати Королевою. Він не ставить перед собою мету зафіксувати весь життєвий шлях одного з найшанованіших монархів в історії Великобританії, але намагається розгледіти в цій дивовижній дівчині те, що дозволило їй стати тією самою Вікторією.

 

 

- Головна справа правителя - це допомагати тим, хто цього потребує.

Часом мені історія молодості королеви нагадувала долю Людвіга Баварського. На неї, як і на нього, свої плани складали різні придворні і віддалені від двору партії, мріяли прибрати до своїх рук, зробити слухняною маріонеткою. Напевно, це той іспит, через яке доводилося проходити всім юним монархам. Вікторія в цьому сенсі - еталон: їй не тільки вдалося утримати владу в своїх руках на 63 роки і 7 місяців і скоїти багато благого для свого народу, а й побудувати щасливу, нехай і не найтривалішу особисте життя (їх шлюб з Альбертом, в якому народилося 9 дітей, тривав 21 рік). Один з тих випадків, коли історія спростовує розхожу приказку про те, що «одружитися по любові не може ні один король».

- Вам варто змінити правила гри, поки вони не обіграли вас.

- Чи не краще знайти чоловіка, який зіграє замість мене?

- Краще грати разом з вами, ніж замість вас.

Дуже красива вийшла історія. Не дивлячись на те, що продюсер фільму Грем Кінг заявляв про бажання «піти від традиційної костюмованої драми в стилі BBC», цього, на щастя, у творців серіалу не вийшло. «Молода Вікторія» гідна кращих зразків BBC. І багато чого для цього зробили один з найкращих британських сценаристів з нині живих Джуліан Феллоуз (за «Госфорд парк» і «Абатство Даунтон» йому можна пам'ятник поставити), виконавці головних ролей - Емілі Блант, Руперт Френд, Пол Беттані і Міранда Річардсон - і, звичайно ж, костюмери та декоратори. Від заворожуючою обстановки неможливо відірвати очей. В процесі перегляду жалієш про те, що не можеш хоча б на час з усією сучасною хмари і сірості крізь екран пірнути у всю цю розкіш.


Жанр фільму:Драма------
оцінило: 0 люд.